Şimdi Ara

ANDROID UYGULAMA YAPIYORUM/ GUN-1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
1.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Herkese merhaba. Iki sene once baslamayi dusunup sonradan rafa kaldirdigim android platformu icin uygulama/oyun(2-D) projemin sıfırdan yapimina basliyorum.

Konuyu yaklasik her 15 gunde bir editleyecegim surec hakkinda.

Su an nasil bir uygulama daha cok insanin isine yarar veya nasil bir oyun insanlari daha cok eglendirir bunun uzerine dusunuyorum. Eger aklima guzel bir fikir gelirse uygulama, olmazsa arcade tarzi bir oyun gelistirmeyi planliyorum.

Bu konuda sizin de fikirlerinizle yardimci olmanizi istiyorum. Mesela basit olsun ama keske olsaydi dediginiz veya gunluk hayatta soyle bir uygulama olsa isimi baya kolaylastirirdi dediginiz bir sey olabilir. Ya da soyle bir oyun olsaydi atarideki gibi eglenirdim, surekli oynardim dediginiz birsey olabilir.

Kisaca kendimden de bahsedeyim. 2. Sinifa gecmis bir muhendislik ogrencisiyim. Aslinda bu tarz kodlama benim alanimin disinda(daha çok matlab işimize yarıyor ya da çizim programları) fakat bir hevesle ogrendigim dilleri kendim youtube,kitap vs. sayesinde ogrendim diyebilirim. Su ani degil, bundan 10 sene hatta 20 sene sonrasini dusunmeye zorlarim hep kendimi. Ornegin Tesla Motors veya SpaceX gibi iki firmanin sahibide ayni kisi ve ileri goruslulugunden oturu su an durumu gayet iyi. Cabam bu yonde.

Sizde bana bu surecte yardimci olursaniz cok sevinirim.

Ayrica amacim eger benim gibi bu konu hakkinda bilgi sahibi olmak isteyen veya daha onceden tecrubeli arkadaslar varsa bu konu altinda toplanip bilgi birikimi ve paylasimi yapmak.

Su an mobilim konuyu daha guzel hale getirmeye calisacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Immortal King -- 20 Temmuz 2015; 22:28:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ok bro gud lak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tutmaz.

• Sword art Online ve Gun Gale Online benzeri oyun güzel olur.RPG yap.

• Rizörvıd. Başarılar dilerim, güzel bir şeyler ortaya çıkarırsan tam destek

• Basit bisey bile olabilir milletin neyi begenip neyi begenmeyecegi belli olmuyor sans isi birazda.

• milyonlarca var gelistirici.bende dahil.her onune gelen konu acsa.bence biraz "ohohm ben programmer oldum ehehe" diyorsun gibi.tutmaz
    edit:imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 20 Temmuz 2015; 19:33:40 >
  • Rpg ye bayılırım.

• @Stadhouder , @Sıkörtıl Teşekkürler. Umarım güzel şeyler çıkar.

@VatandA.Ş. Tutarsa nickini credits e yazıcam.

Diğer arkadaşlara da teşekkürler. Rpg yi de düşüneyim ben.
  • Zaten önemli olan fikir.

• tamam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kodlama benim alanımın dışında demişsiniz hocam. Ne mühendisliği okuyorsunuz? Kolay gelsin.
  • Şahin simülatörü yapmada

• @levelOne Aksine ben bunu sadece hobi olarak yapıyorum. Yani bir ders falan almadım ve kesinlikle programmer değilimdir ne adamlar var Sıfırdan başlayıp birşeyler yapmak istiyorum sadece.
  • Yerimizi alalım.Kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: levelOne

milyonlarca var gelistirici.bende dahil.her onune gelen konu acsa.bence biraz "ohohm ben programmer oldum ehehe" diyorsun gibi.tutmaz

yok la sen programcı değilsin kendini kandırma

• Başarılar hocam

• Şimdiden başarılar. İlk testerlardan biri olmak isterim

• uygulama Cyanogen mod için Fm radyo uygulaması yap türkçe. oyun içinse modlanabilir bir macera oyunu yapsan güzel olurdu mesela eklenti harita desteği olan birşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AttanDusenAdam

quote:

Orijinalden alıntı: levelOne

milyonlarca var gelistirici.bende dahil.her onune gelen konu acsa.bence biraz "ohohm ben programmer oldum ehehe" diyorsun gibi.tutmaz

yok la sen programcı değilsin kendini kandırma

attan dusunce kafa gitti senin herhalde

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.