Çavuş
08 Ekim 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 1035 (Bu ay: 2)
15 Gün Cezalı
1 gün 10 s. 41 dk. kaldı
Gönderileri

sizce avrupanın en iyi en büyük ve en güçlü takımları arasında amblemi göze en hoş gelen en güzel amblemi olan takım hangisi? ben real madrid diyorum.çünkü real madridi tuttuğum için değil gerçektende gözleri kamaştıran bir amblemi var.sarı ve beyazın yani en sade en parlak 2 rengin mükemmel uyumu.insanın gözüne çok büyük keyif veriyor.

sizce pasifik okyanusu yani büyük okyanus mu daha temiz berrak parlak ve açık renkli yoksa akdeniz mi?

sizce antalyanın ve türkiyenin incisi doğal güzellikleriyle meşhur manavgat mı yoksa kanadanın fransası doğallığı ve parklarıyla ünlü montreal mi daha güzel? ben manavgat diyorum.çünkü yazın denizede girebiliyorsun.denize girmek için başka bir yere gitmene gerek kalmıyor.

sizce orta dünyanın 1. çağında yaşanan savaşlarda en fazla savaşta savaşmış en çok savaşta bulunmuş elf karakter kim?

daha önce ameliyat olanlar bilir.narkoz anestezi yediğimiz zaman şuurumuz kaybolur ve kendimizi kendi benliğimizi zihnimizi çevremizi ve çevremizdeki şeyleri kısacası hiç bir şeyi hissetmeyiz.yani yok olmuş gibi oluruz.ben bir müslümanım.islamiyete inanıyorum.ama öldüğümüzde şuurumuzu kaybedip yok olmuş gibi mi olucaz düşüncesinden bir türlü kurtulamıyorum.eğer ruhumuz varsa ve öldüğümüzde ruhumuzu hissedeceksek ameliyatta narkoz anestezi yediğimizde neden ruhumuzu hissetmiyoruz ve yok olmuş gibi oluyoruz? bu konu bu forumda daha önce çok tartışıldı.hatta yabancıların yani avrupalı ve amerikalı hem ünlü hemde ünsüz insanların islamiyete ve hristiyanlığa yani hiç bir dine inanmamalarının en büyük sebebi buymuş.yani insanlar anestezi narkoz yiyince ruh hissetmiyorlar kendi benliklerini ve hiçbir şeyi hissetmiyorlar ve öldüğümüz zamanda böyle olacağımızı zannedip dinsiz ve ateist oluyorlar.beyler bu sorunu burda açığa kavuşturalım.sizce öldüğümüzde gerçektende narkoz anestezi yemiş gibi mi olucaz? yoksa ruhumuzu hissedip ahiret hayatına mı gidicez?

brezilyalı bir kahin amerikanın 2024 te ya da 2026 da iç savaş yaşayacağını ve sonrada dış ülkelerden 2 devlet başkanının amerikaya karşı birleşeceğini ve amerikayı işgal edeceklerini cehenneme çevireceklerini söylemiş.hatta bu işgal 11 eylül saldırılarından bile daha kötü olucakmış.hatta amerika kıtası için gökten ateş yağacak ortada hiç bir şey kalmayacak bile demiş.yani kahine göre amerika 2 devlet adamı tarafından işgal edilip yok olucakmış.sizce bu gerçekleşir mi? doğruluk payı var mı? kahin haklı mı? amerikanın 2024 te ya da 2026 da işgal edilip yok edileceğine inanıyor musunuz?

sizce yapı ve görünüş olarak alanya los angelesa benziyor mu?

alanya

los angeles

Dh üyeleri ortaçağda dünyadaki yani avrupadaki asyadaki afrikadaki ve anadoludaki bütün şehirlerin ve kalelerin görsellik ve görünüş olarak günümüzdeki gibi farklı olduğunu savunuyorlar.madem öyle o zaman tarihi film ve dizilerde örneğin game of thrones vikings cennetin krallığı cadılar zamanı fetih 1453 diriliş ertuğrul kuruluş osman alparslan büyük selçuklu gibi hem yabancıların yaptığı hemde türklerin yaptığı film ve dizi yapımlarında neden bütün kaleler şehirlerdeki pazarlar saraylar ve sarayların içi içleri birbirinin aynısı? tarihi dizilerde hem ortadoğuda hem anadoluda hemde avrupada geçen olaylarda neden gösterilen bütün şehirler birbirinin kopyası gibi? aradaki tek fark asyadaki şehirlerde cami var avrupadaki şehirlerde kilise var o kadar.diğer unsurlar yani yollar binalar evler ahırlar kaleler ve saraylar birbirinin ikizi gibi.peki tarih filmleri ve dizileri ne kadar doğru? ortaçağda dünyadaki bütün şehirler gerçektende birbirine mi benziyordu? arada fark yok muydu? eğer birbirine benzemiyorlarsa görünüş olarak farklılarsa filmlerde dizilerde neden dünyadaki bütün kale ve şehirler birbirine benziyor?

futbolda messi zidane arthur friedenreich ve alfredo di stefano boksta mike tyson yüzmede michael phelps fiziksel güçte zydrunas savickas askeri komutanlıkta büyük iskender ve sezar bilimde nikola tesla üç bant bilardoda raymond ceulemans avukatlıkta clare foltz matematikte terence tao amerikan güreşinde brock lesnar.bu insanların hepsi yaptığı işte en iyilerden olmuş kişiler ve hepside yengeç burcu.sizce dünyadaki çoğu alanda neden en iyi en başarılı kişiler hep yengeç burcundan çıkıyor? yengeç burcu yetenek kabiliyet ve başarı olarak en üstün burç mu? siz ne düşünüyorsunuz?

bebeklerin beyni 7 yaşına kadar esnek olduğundan bebekler bu yüzden sadece dinleyerek ve izleyerek dil öğrenebiliyorlarmış.ama 7 yaşından sonra beyin esnekliği elastikiyeti kaybolduğundan 7 yaşından sonra artık dil öğrenilemiyormuş.benim merak ettiğim amerikalı avrupalı ya da uzakdoğulu bilim adamları bilim insanları çeşitli laboratuvar ve insan deneyleriyle bebeklerin beyin esnekliğini beyin elastikiyetini normal bir insanın beyninde geri getirebilirler mi? yetişkin bir insanın beynini bebeklerin beyni gibi esnekleştirip çalışmadan dil öğrenmesini sağlayabilirler mi?

Hakkında
İlgi Alanları: Hayvanlar tarih uzay
Sistem ve Tercihleri
Oyun Platformu
PC
Notebook
Monster
Dünyadan Futbol
Real Madrid CF
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.003
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 3.131)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 475 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.