M

Teğmen
04 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaslar yepo marka 737s model laptop icin win10 uyumlu ses karti surucusu lazim. Ayni modeli kullanan arkadaslar yardimci olabilir mi? Kurulu sistemden surucu dosyalari da sanirim olabilir. Tesekkurler simdiden
Bir arkadaşım firmasında satış yapmak üzere 15x10 luk tek katmanlı bir devre tasarlamamı istedi. işte devreyi tasarlamak, gerekli malzemeleri tedarik etmek, çizmek, deneme baskı devre yapmak, kutuya montaj, kutu delikleri, ölçüleri, pcb yazılımında yeniden tasarlamak, pcb üreticileriyle görüşmek, dizayn üzerinde 3-4 kez yeniden düzenlemeler vs gibi işleri yaptım. yaklaşık 15 gün sürdü. Şimdi de yaptığım bu işlerin bana maliyetini sordu (yani hiç tanımadığım birine yaptırsaydım ne kadar öderdim? gibi) yani harcadığım emek ve zaman. Bu işlerle ilgilenen arkadaşlar böyle bir işin maliyeti nedir? ya da tahminen karşılığı ne olmalıdır. (tabi sonuçta herşey para değil, karşılıksız da yapabilirim ama sonuçta işin ticaretini yapacağından emeğimin karşılığını da ödemek istiyor)

Teşekkürler.
merhaba arkadaşlar,

datron pl5c notebook wireless driver win7 lazım yardımcı olabilecek olan var mı? xp fln da olur denerim en azından. nette bulamadım da teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar şöle bir sorum olacak.

bir cihazımızın olduğunu ve bu cihazın 220V ve 1000VA lik gç harcadığını düşünün. ve birde ileri sayıcı devremizin olduğunu düşünün.

cihaz çalıştırıldığı zaman sayıcımız saymaya başlayacak. cihaz bekleme konumuna geldiği zaman sayıcı son saydığı yerde kalacak. cihaz tekarar çalıştırıldığında sayıcı kalkdığı yerden saymaya devam edecek.

soruma gelince cihazın enerji girişinde belli bir akım geçtiğinde sayıcıyı aktif edebilecek bir yöntemimiz olabilir mi?

cihazın enerji kablosundan belli düzeyde akım geçtiğinde bunu algılayabilecek bir sensör vb. bişiler var mıdır?
Merhab aarkadaşlar, şöyle bir fikrim var ama konuyla ilgili araştırma yapmış olmama rağmen tam aklımdakine uygun bişi bulamadım.

aslında düşündüğüm şey söle birşey

bir basınç sensörü ile vumetre yapmayı düşünüyorum. basınç sensörüne bir hava akışı geldikçe ve gelen havanın basıncına göre vumetre kontrolü

yapıcaz. örneğin hava basıncı düşükse altseviye yeşil ledler yanacak ve biz resetleyene kadar öle kalıcak daha sonra hava basıncı yükseldikçe üst seviye kırmızı ledler yanacak ve alarm verecek. resetleyince abaşla dönecek.

böle bi iş için neler gerekir pic olmadan yapılması mümkün müdür. birde basınç sensörleri işi içinde olan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim .
cihazı VGA dan pc me bağlandığım da görüntünün renkli alanlarında renksel bozukluklar oluşuyor( çok aşırı rahatsız etmeyecek şekilde ama rahatsız edici bi durum) ve windows kurulumu yaparken oluşan mavi ekranda tv nin tam ortasında dikey şekilde bir siyah çizgi oluşuyor. ekranın sol tarafında kalan kısımda titremeler oluyor sağ tarafında ise daha az titremeler mevcut. ama cihazın menü arkaplanı komple mavi o zaman hiçbir sorun görünmüyor. ne zaman resimli bir ekrana geçiyorsa sorunlar başlıyor ve resimli ekranda ise bu çizgi noktalar şeklinde oluyor. monitörün çözünürlüğü yanlış hatırlamıyorsam 1650* 1050 pixel. pc ekran kartım 256mb onboard ve 1280*900 çözünürlükte kullanıyorum. her çözünürlükte aynı şekilde sorunlar var.

vestel ürün geçmişi olan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilir mi? sorun nedir acaba ekranm kartını değiştirsem çözülür mü? yoksa bu olaylar normal karşılanacak bişey mi?
arkadaşlar anakartım http://www.biostar.com.tw/app/tr/mb/content.php?S_ID=307

işlemcim INTEL PENTIUM4 505 2.66 GHZ 1MB 533MHZ 775PIN

sizce çalışmasında bir sorun olur mu? (bu arada anakart fsb 800mhz, işlemci 533mhz)

bilgisayarıma winxp sp2 yüklü. mavi ekran hatası veriyor acaba bununla mı ildili die araştırıyorum :D
478 pin p4 3.0 soğutucusu 775 pin işlemciye olur mu? yapı itibari ile farklı mıdır? olursa zararı olur mu? bilen yardımcı olabilir ?
478 pin işlemci soğutucusu 775 pin işlemciye uyarmı? taksam sorun olur mu yada daha doğrusu takılır mı?

yanlış başalık altına açıldı silinebilir....
merhaba arkadaşlar bir oto amfim var potları arızalıydı değiştiridim. fakat amfim hiç çalışmıyor. 12VDC ile besliyorum protection ledi yanıyor (yeşil) fakat ses çıkışı vermiyor. avometre ile ölçüm aldığımda şase ile nerdeyse her noktası 3.5 VDC değer gösteriyor. ya sorun nerdedir arkadaşlar ben bişi anlamdım da :D
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 241
İkinci El Bölümü Mesajları: 31
Konularının görüntülenme sayısı: 52.611 (Bu ay: 529)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.