P

Er
19 Temmuz 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 76 (Bu ay: 0)
Gönderileri

- cezaevi açık görüşler ne zaman başlayacak 2021?

cezaevlerinde pandemi nedeniyle yaklaşık 1.5 yıldır ara verilen açık görüşlerin ne zaman başlayacağı bilinmemektedir. her hükümlünün ve personelin aşılanmasıyla 1-2 ay içinde başlanacağı tahmin ediliyor. cezaevlerinde 2 haftada bir, 3 kişi sınırlamasıyla 45 dk kapalı görüş ile haftada 20 dk telefon görüşü devam etmektedir.

---

< meta name="keywords" content="açık görüş,cezaevi açık görüş 2021,title,ne zaman başlayacak,korona cezaevi,anahtar kelime,seo, description" />

< meta name="description" content="cezaevlerinde 2021 yılında korona pandemisi etkisinde açık görüşlerin ne zaman başlayacağı cevaplanmıştır."/>

- islahiye t tipi kapalı cezaevi iban numarası nedir?

00158007310219983 nolu vakıfbank hesabıdır


- islahiye t tipi kapalı cezaevi telefon numarası (iletişim) kaç?

0 342 502 40 30 nolu telefon numarasıdır


- islahiye t tipi kapalı cezaevi adresi?

adres: Beyler Mah. Beyler Yolu Üzeri No:3/1 İslahiye/GAZİANTEP

- iyi halli hükümlü nedir?

1 Ocak 2021'den itibaren Cezaevi İdare ve Gözlem kurulları tarafından 6 ayda bir yapılacak olan iyi hal değerlendirmeleri ile hükümlünün gelişimine, pişmanlığına, sorumluluklarını yerine getirip getirmediğine bakılarak verilen değerlendirmedir.


- cezaevinde iyi hale kim karar verir?

iyi hale "cezaevi idare ve gözlem kurulu" karar verir.


- cezaevinde iyi hal indirimi nedir?

mahkeme aşamasında verilen iyi hal indirimi ile cezaevindeki farklıdır. cezaevinde iyi hal indirimi diye bir şey yoktur ama infaz boyunca iyi halli olarak son 1 yılı denetimli serbestlik veya şartlı tahliye ile geçirilebilinmektedir.


- cezaevi idare ve gözlem kurulu kimlerden oluşur?

kurul: ceza infaz kurumunun kurum müdürünün başkanlığında, iyileştirmeden sorumlu ikinci müdür, idare memuru, cezaevi tabibi, psikiyatrist, bir psikolog ve psiko-sosyal yardım servisinde görevli diğer unvandan bir personel, öğretmen, infaz ve koruma başmemuru ile kurum müdürü tarafından teknik personel arasından seçilen bir görevliden oluşur.


- cezaevi idare ve gözlem kurulu kararına itiraz?

Kurul olumsuz bir karar verdiği takdirde hükümlü hakkında yeniden 6 ay ve 1 yıl sonra tekrar karar değerlendirilmesi yönünde karar verebilir. Kurulun kararına karşı İnfaz hakimliklerine itiraz hakları mevcuttur. İnfaz hakimliğinin kararına karşı ağır ceza mahkemesi kararı. Hükümlü ağır ceza mahkemesi kararı da olumsuz ise karar tebliğ tarihi baz alınarak 30. Gün içerisinde Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru yapabilir, Kurulun verdiği yararlar yargı denetime tabiidir.


- cezaevi idare ve gözlem kurulu ile görüşme yapılabilir mi?

Kurul hükümlü ile yüz yüze görüşme gerçekleştirebilecek olup soru sorabilecektir. (Ancak pandemi nedeniyle şu an için bu mümkün olmamaktadır)

-tarafsız (bağımsız) koğuş nedir?

tarafsız koğuş; cezaevlerinde "örgüt lideri olanlar", "aktif örgüt üyesi olanlar", "örgütten ayrılanlar", "tarafsız olanlar" şeklinde ayrı ayrı örgütsel durumları nedeniyle gruplandırılan hükümlülerden, örgütle bağı dolayısıyla pişmanlık duyan, suçunu kabul eden, örgüte sempatisini yitiren ve bunda samimi olan hükümlülerin tutulduğu koğuşa verilen tanımlamadır.


-tarafsız koğuşa geçme şartları nelerdir?

hükümlü ilk olarak "aktif örgüt üyesi olanlar" olarak adlandırılan "taraflı" koğuşlarda tutulmaktadır. tutulduğu süre boyunca cezaevi tarafından gözlemlenmesi, görüştüğü kişiler, gelen mektuplar, müdürlüğe verdiği (vereceği) pişmanlık dilekçeleri, koğuşta bulunduğu diğer örgüt üyeleri ile iletişimi, tutumu değerlendirilerek cezaevi idare ve gözlem kurulu tarafından örgütle bağı dolayısıyla samimi pişmanlık duyan hükümlülerin "tarafsız" koğuşlara alınması sağlanır.


-tarafsız koğuşa geçme talebi, dilekçesi kime verilir?

tarafsız koğuşa geçme talepleri hükümlünün bulunduğu cezaevi müdürlüğüne verilir. bu talebe karşı cezaevi idare ve gözlem kurulu olumlu/olumsuz bir karar alacaktır. kararın olumsuz olması durumunda infaz hâkimliğine itirazda bulunulabilir. yine olumsuz olması durumunda ağır ceza mahkemesine itiraz yolu açıktır.

Easycep'ten yenilenmiş telefon almak mantıklı mı arkadaşlar. Alanınız var mı? Özellikle iPhone telefonlar hatalı parçaları değiştirip sıfır gibi satıyorlar makul fiyata. YouTube'da da bazı kanallara reklamını vermişler(Şahangiller,Shiftdelete). Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Faydalı bir konu olur ilgililere.
1 sene hazırlık okuyanla, hazırlığı sınavla atlayanın farkı varmı? (Net bilenler cevaplarsa sevinirim.)
Arkadaşlar Çin 25 Ocak'ta yeni yılını kutluyor ve akın akın yurtdışına çıkıyorlar. Araştırmama göre yaklaşık 415 milyon Çinlinin seyahat etmesi bekleniyor. Ülkemize de aynı şekilde akın ediyorlar.
Gelelim konuya, İstanbul Havalimanıında sağlık bakanlığı önlem olarak termal kamera koymuş. Ayrıca görüntülerde grupça geçişlerde herkesin görülemediği ayrıca ateş düşürücü hap ile buradan geçmenin çok kolay olduğu, yani bu önlemin işe yaramayacağını sizlere söylemek istedim.(ayrıca sosyal medyada bir çinlinin geçmek için ateş düşürücü içerek geçtiği söyleniyor.)
Daha sert önlemlerin alınması ve taviz verilmemesi önem arz etmektedir.
Lütfen KONUYU ÖNE ÇIKARALIM!!!!
Haber linki:https://www.youtube.com/watch?v=X6yj1SxsueY&feature=youtu.be
Geçenlerde haberlerde gördüm kurt yolda donmuş, bunu gazeteciler nasıl öğrendi mesela olay yerine hemen geliyorlar nasıl oluyor? #iha #dha #aa
İzmir'de ders çalışmak için önerebileceğiniz sessiz ve kalabalık olmayan kütüphane var mı?(aynı konuda sayfa var ama çok eski güncellemek istedim)
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 8
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 29
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 311)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 31 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.