Şimdi Ara

NETGEAR R7800 wifi ping sorunu çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben bu sorunun sebebini superonline zannediyordum ev biraz geniş olduğundan kablolarla uğraşmak istemedim bu sebeple hep wifi kullanıyorum ve hg255s ve netgear7800'e default gatewaylerine ping attım sonuçta %1-2 arası loss vardı bu değer eskiden sıfırdı.

Lafı uzatmayacağım eğer r7800 kullanıyorsanız ve 5-10 dakika arasında bir pinginiz fırlıyorsa sebebi firmware olabilir ama bunun öncesinde speedtestten yapmış olduğun hıztestinde aldığınız değerlerin size sunulan değerle aynı olması gerekir misal bende 100mbit speedtestte 98mbit görüyorum.

Öncelikle şu sürümü netgear r7800 V1.0.2.52 sürümünü indirmeniz lazım netgaerin sitesinden. Daha sonrasında routerinizi fabrika ayarlarına döndürmeniz lazım sonrasında mümkün mertebe ethernet kablosu ile yazılımı downgrade etmeniz gerekiyor.

Son olarak router firmware version kısmında sağ üst köşede V1.0.2.52 görmeniz lazım. V1.0.2.58-60 firmwarelerinde wifi de çok ciddi sorunlar yaşatıyor. Daha güncel bir sürüm çıkana kadar V1.0.2.52 ı kullanmanızı tavsiye ediyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.