M

Er
02 Haziran 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 13 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar yaşadığım kaza ile ilgili yukarıdaki şekilde itirazda bulundum kusur bana %100 verildi ve ben dönüş yaparken taksi bana hızla sürterek geçti fakat ben çarpmışım gibi bir işlem oldu kusur bende olduğundan dolayı taksici de şuan beni arayıp günlük yatma ücreti adı altında 300 lira gibi bir para talep ediyor. itiraz ile ilgili aşagıdaki şekilde mail geldi sizce ne yapmalıyım kendi aracım kaskodan yapıldı. Kazanın oldugu yerde 2 yerde sokak olarak geçmektedir taksinin geldigi sokak yokuş fotoları eke kyoyuorum.

İTİRAZ
"
İlgili dosyada yüklenmiş olan kaza tutanağında aracım "A- 35 L***" Aracı olarak krokide yer almaktadır. fakat sistem girişinde "B " aracı olarak gözükmektedir. Kazanın gerçekleştirildiği anda her 2 yol sokak olarak geçmektedir. ilgili belediye kayıtları ve sokak görüntüleri incelenebilir.

Trafik kanununa gore her iki yolunda sokak statusunde olmasindan oturu sagdan geldigim icin bana yol vermesi gerekirken 035 T plakali arac yol hakkimi elimden alarak kaza yapmamiza sebebiyet vermistir.Kaza tutanağında belirtiğim üzere 035 T aracının hızla gelerek aracıma çarpıp geçmiş ve dönüşü tamamlamak üzere olmama rağmen durmamıştır. dosya için verdiğim 10 fotograftan sadece 3 fotograf gözükmektedir. Sokak başında herhangi uyarıcı tabela ve işaret bulunmamakla birlikte 2 bölümde sokak olarak geçmektedir. fotograftaki gözüken girilmez işareti " 035 T " aracının geldiği alanın tekyön olduğunu göstermektedir.
"

Ekteki görseller ve ilgili itirazımın değerlendirilmesi ve kusur oranının yeniden gözden geçirilip tarafıma yasal süreler içinde yazılı bildirim yapılmasını talep ediyorum. aksi halde tutanak hatası ve diğer konular için şikayette bulunacağım.
İTİRAZA CEVAP
"
kaza kaydınız incelenmiştir. Esasen yolun T kavşak olması ile tali yolda olmanızdan ötürü kaza senaryosu seçimi ona göre yapılarak kusur dağılımı yapılmıştır.

Ancak itirazınız ile birlikte konu kaza kaydı gün içerisinde yeniden değerlendirmeye açılarak, iletmiş olduğunuz resimlerde sisteme eklenerek, kusur değerlendirmesi yapılacaktır.

Kusur ile ilgili nihai karar Sigorta Şirketlerinin de üzerinde bir kurum olan Tramer Komisyon Kurulu tarafından verilecek olup, önümüzdeki hafta içerisinde sonuçlanacaktır."[simage]https://store.donanimhaber.com/94/c3/1b/94c31b78fe103353a6b0279b4bc475ab.jpg [/simage]
Hakkında
Konum: murmec
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 11
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 11
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 6)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.