Yüzbaşı
30 Aralık 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 495 (Bu ay: 1)
Gönderileri
olabilecek enn kısa haliyle anlatmaya çalıştım zaten başlıkta. şimdi uzun uzadıya beni, kediyi, ve konuyu tanıtmak istiyorum. kısaca soramadım çünkü bu konu beni gerçekten yiyor kemiriyor artık.

kedim bir senedir benimle. 13-14 aylık, kısır erkek, smokin cinsi, küçükken tırmalamanın kötü olduğunu öğrenememiş, meraklı ve tırnaklarını kullanmayı seven, hırçın olduğu için de tırnaklarını çok nadir kestirten gariban bir ev kedisi işte. ömründe dışarıda hiç yaşamamış, barınakta doğup yanıma yerleşmiş bi arkadaşımız.

yüksek giriş zemin katta, her odada birer sürülerek açılan fransız balkonu olan, 1+1 bir evde oturuyoruz. kız arkadaşımın kedisi balkondan atlayıp kaybolduğunu bildiğim için bu konuda ilk günden beri aşırı dikkatli ve önlemli davranıyorum. çok uzun bir süre kedi odadayken cam açmadım korkudan. niye sineklik yaptırmadın diyecekseniz korktum güvenemddim. bir süre sonra kafasıyla ittirerek açamayacağına zar zor kendimi ikna edince, camları iki parmak kadar açabilmeye başladım. onun dışında bir odayı havalandırmak için diğer odaya gönderiyorum arkadaşı, dediğim gibi 1+1 zaten. ama artık son zamanlarda, kedimin canını korumaya çalışırken aslında ona zulmettiğimi iyiden iyiye kavrayınca, bir şekilde kendimi ikna etme sürecine başladım. tıpkı kedi geldikten aylar sonra iki parmak cam açmaya başladığım gibi. :)

ama yok arkadaş. herhangi bir ürün hizmet değil bu. benim arkadaşımın sağlığı, hayatı söz konusu. örneğin bir sitede 50 değerlendirmesi olumlu olan bir sineklik görsem, 51. değerlendirmesinde kedim yırttı yazdığı an vazgeçiyorum. ama böyle olacak iş de değil. kedim de dediğim gibi tırmalamayı sever sağı solu. tırnaklarını kolay kolay kesemediğim için keskindir çoğu zaman. 5.5 kg olduğu için tele asılması ile yerle bir etmesinden de korkuyorum.

lütfen bir fikir versin evinde kedi besleyip de tel ile bu sorunu aşanlar. içim rahatlasın, en kaliteli tel ne çeşittir materyali nedir öğreneyim. gerçekten sağlam mı piyasada hayatta yırtılmaz falan denen teller. ha bir şekilde kendimi ikna ettim, ürünü buldum istedim, montajını nasıl yapcam bilmiyorum o bambaşka bir mesele. cahilliğime verin bunun montajı için pimapenciye gidilir diye düşünüyorum doğru muyum?

evimdeki fransız balkonun bire biri. çift sürgülü. bir odanın bir sürgü kısmına yapsam bile yeter. fotoğrafın tek farkı pencerenin ötesinde balkon olması. bizde doğrudan korkuluk var. fransız balkon falan değil yani aslında.

paranoyak bir kedi babasına güvenlikli KEDİ SİNEKLİĞİ konusunda yardımcı olun

edit: İzmir Buca'da oturuyorum. önereceğiniz yer olursa diye belirteyim.

edit 2: camları görmüşken tüm bu yaygaranın çıkış kaynağı aslanı da göstereyim o zaman.
paranoyak bir kedi babasına güvenlikli KEDİ SİNEKLİĞİ konusunda yardımcı olun
aşı kartı zorunluluğu istiyor havayolu şirketi. henüz hiç aşısı yapılmadı ve sağlık kartı çıkarılmadı. iç dış parazit ilaç yoluyla kendim yaptım. gideceğim yerde çok daha ucuza halledeceğim için şu an yapmak istemiyorum. 3-4 aylık bir kedinin uçağa alınması için gereken aşılar nelerdir?

ya baba oturup zırlayın yani ne yapalım? biz demedik mi gırla sayısalcı var önünüzde? sürpriz olabilir, yerleştirmeler çok iyi gelecek demedik mi? oturup kader kısmet diyeceğinize gidin mantıklı araştrıma yapın. sayısal verilere bakın. sonra böyle yanarsınız işte. puanı istanbula yetip yıldırım beyazıta yerleşen adam gelip "şans işte nerden bilebilirdik kısmet kader" diyor ya kısmetine kaderine başlatma şimdi adam gibi tercih yapsaydın. okuldaki rehberlik hocama (şehrimin en yüksek puanlı en başarılı anadolu lisesinin rehberlik hocasına) yerleştirmeler nasıl olur diyorum hukukta 2020 diyor neymiş değeri artan bir şey düşmezmiş. 70 binden hukuk yazan adamlara helal olsun diğer herkesin mantığına boydan.

salı kesin diyebilir miyiz bari?
yarın da yok ulan ne zaman geliyor bu yerleştirmeler

tek çocuğum. babam öğretmen annem memur 10 bin civarı bir gelir var ev yok araba var. babamın öğretmen olması nasıl etkiler? kişi başı gelirin yüksek olması nasıl etkiler?

üç beş sorum olacak zor değil. teşekkür ederim.

yaklaşık üç saattir deli gibi analiz ve hesap yapıyorum. adımı kenara yazın rez alın ve bekleyin zaten yakında açıklanacak görürsünüz ne oranda tutturduğumu. beni ilgilendiren ünileri hesapladım sadece.

hukuk sıralamalarına nokta atışı tahminim

.

çember yavaş yavaş daralıyor. önce duygusal olarak düşündüğümüz 24 bizi yüz üstü bıraktı şimdi de mantıksal bütün olguların gösterdiği 25 listeden elendi. 28'i hala yarışmanın favorisi ama gün geçtikçe 30 ve 31 gibi turnuva öncesi bahis şirketlerinin şans tanımadığı yarışmacılar şans kazanıyor ve finişe yaklaşıyor. yarışmanın kalanında kim kazanacak?


Clint Mansell - Topicyoutube
Provided to YouTube by Nonesuch Lux Aeterna · Clint Mansell · Kronos Quartet Requiem for a Dream / OST ℗ 2000 Nonesuch Records Inc. for the United States and WEA International Inc. for the world outside the United States. Producer: Clint Mansell Engineer: Dann Michael Thompson Composer: Clint Mansell Auto-generated by YouTube.
https://www.youtube.com/watch?v=oc3Cq89P97Y&ab_channel=ClintMansell-Topic
son bir yerleştirme tahmini alalım EA 16.135

galatasaray'dan başlayıp kıbrıs tam burslu hukuklara kadar indim. en en fazla bu aralıkta olabileceği için oraları atmama gerek yok diye düşünüyorum.

Hakkında
Konum: İzmir, Buca
Sistem ve Tercihleri
ISS
TürkNet
Oyun Platformu
XBOX SS
Takım
Beşiktaş
Notebook
Asus
Xbox Live GamerTag
duygusalerbo
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 4 gün
Mesaj Sayısı: 266
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 926
İkinci El Bölümü Mesajları: 77
Konularının görüntülenme sayısı: 47.208 (Bu ay: 615)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 420 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.