S

Er
23 Kasım 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
90-100 bin TL arası ederinde bir aracım var. Aylık 1400 TL kredi ödüyorum ve toplam 25.000 TL borcu kaldı. Fakat günümüz şartlarında ve ekonomik durumda A noktasından B noktasına götüren bir araç için bu kadar para bağlamak saçma gelmeye başladı. Eğer aracı satarsam aylık 1400 TL kredi ödemeyeceğim ve kalan tutarı faize yatırdığımda 1000 TL faiz geliri elde edeceğim. Aracın benzin kasko sigorta vergi bakım maliyetlerini işin içine katmadan aylık net cebime 2400 TL daha para kalmış olacak. Araç gider kalemlerini de sayarsak 3000 TL'den fazla yapıyor.

Aracı sattıktan sonra ne yapacaksın diye sorarsanız çoğu yere taksiyle gitse 1 ayda 500 TL'den fazla harcamam taksiye.

Fikirlerim bu yönde ama ne yapsam net olarak ben de bilmiyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

Bu arada araç için kredi ödemek ya da masrafları falan zorlamıyor beni sadece biraz daha fazla birikim yapmak istiyorum.
Arkadaşlar Merhaba,

2017 Temmuz ayındaki dolu sebebi ile aracımın ön camı kırılmıştı ve göçükler oluşmuştu. Aracımın camını yetkili serviste, dolu hasarlarını ise AutoKing'de yaptırdım. Kaskodan yaptırdığım için hiç ücret ödemedim.

Bugün meraktan aracımın tramer sorgusunu yaptım ve tramer kaydı temiz çıktı.

Hasarları 2017 Kasım ayında yaptıdım ve 7-8 ay oldu neredeyse. Bu süre zarfında kasko ve trafik poliçelerim bitti yenisini yaptırdım.

Bu işlemler tramere yansımayacak mı ne olacak? Benim başıma böyle bir olay geldiyse tramere de çok güvenmemek lazım.
Arkadaşlar cumartesi gecesi kendi sakarlığım yüzünden kaşımı yardım (dikey bir şekilde)

Hastaneye gittim ve dikiş atılması durumunda daha fazla iz kalacağını o yüzden yapıştırmamız gerektiğini söyledi doktor ve yapıştırdı. Şu anda kaşımda bandaj var ve perşembe günü çıkacak. Altında şu an nasıl bir görüntü var en ufak bir fikrim yok.

Bandajı çıkardıktan sonra iz kalmaması en azından izi minimum seviyeye düşürmek için neler yapmak gerekir?
Arkadaşlar merhaba,

Bonus'un aidatsız kartı olan Bonus Flexi kartını kullanıyorum. Aidatsız kart kullanma sebebim aidat ödemek istememem. Fakat çoğu kampanyaya katılırken para istiyor. Kampanya 10 TL bonus verecekse, kampanyaya katılırken 5 TL istiyor.

Bundan kurtulmak için Miles&Smiles kredi kartını almak istiyorum. Bir çok yerden mil kazanabilicem fakat bu kartın da aidatı çok fazla.

Çevremdeki bazı kişiler ben aidat ödemiyorum diyor bazıları aidat kesiyorlar ama arayıp iptal ettiriyorum diyor. Miles&Smiles kartını alsam ve aidat kestiklerinde itiraz etsem iade ederler mi? Aylık 1000-1500 TL arası hesap özetim oluyor.

Ya da Miles&Smiles'dan daha iyi dediğiniz Garanti kredi kartı var mı?
1 ay önce bütün 20'lik dişlerimi çektirmeye karar verdim ve özel poliklinik 2000 TL gibi bir fiyat verdi. Bunun üzerine Ataşehir'deki devlet diş hastanesine gittim ve 4 tane 20'liği ücretsiz olarak çektirdim. Daha sonra 2 tane dolguluk dişim olduğunu söyledim. Tatlı yerken ağrı yaptığı için onları da yaptırdım.

Daha sonra dolgu yapılan dişlerden biri tatlı yerken sıkıntı olmamasına rağmen sıcak/soğuk hassasiyeti başladı. Bugün tekrar gittim ve yaptığı dolguyu söküp, tekrardan yaptı. Şuanda dişim ağrıyor ve bir şey çiğnerken inanılmaz bir acı oluyor. Özel diş polikliniğini aradım ve 1 dolgu için 250 TL fiyat çekti. Galiba akşam 250 TL bayılacağım.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 25
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 558 (Bu ay: 178)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 63 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.