E

Onbaşı
27 Ağustos 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
CTX 1451CLR model CRT bir monitörüm var. Bir zaman sonra çalışmamaya başladı ve içini açtığımda bir direncin tamamen yandığını ve direncin bağlı olduğu bir 3 bacaklı transistörün orta bacağının yandığını fark ettim. Direncin üzerinden hiçbir şekilde değer ölçemedim ve monitör eski olduğundan dolayı internetteki devre şeması bana karışık geldi. Ayrıca yanan direncin yerine doğru değerde olup olmadığını bilmediğim başka bir direnç daha taktım ve o da yanmaya yüz tuttu.
CTX'in 1451CLR model bir monitörünü bulunduruyorum. Monitörün ekranında yazılar hafif kayık çıkıyor ve okunamıyor (net değil). Monitör arada bir göz kırpıyor, yani saliselik bir şekilde yanıp sönüyor. Bazenleri ise hiç açılmıyor. Ayrıca bazenleri ekran TAMAMEN kayıyor ve ekranı sola doğru tuşlarıyla yatırmayınca düzelmiyor. Patlak veya deforme olmuş bir kondansatör yok ama sadece gözle baktım. Ayrıca monitörü deşarj ettim. Sorun TAMAMEN monitörden kaynaklanıyor (denedim). Ama sorunun nereden olduğunu saptayamadım.

Video:

CTX'in 1451CLR model CRT bir monitörünü bulunduruyorum. Monitörün ekranında yazılar kayık bir şekilde çıkıyor ve arada bir sönüyor. Ekran Kartında hiçbir sorun yok yani sorun tamamen monitörden. VGA bir monitör ve ayrıca ekranı ilk kez açınca yazılar okunamayacak bir halde çıkıyor ve ince bir ses çıkartıyor. Canı isterse çalışıyor , canı istemezse çalışmıyor. Basenleri çalışırken kapatınca görüntü tekrar açsak da gelmiyor. Ekrandaki görüntüyü sağ doğru kaydırmadıkça bazenleri görüntü OKUNAMAZ bir şekilde bozuluyor. Ayrıca arada bir de göz kırpıyor
Windows'tan sıkıldım ve Windows 10'un yanına Ubuntu 17.10.1 kurdum. Ama kurulumdan sonra Dual Boot'ta Windows gözükmüyor. Ama Windows'ta kullandığım programlar vardı ve onlara erişemdedim. Dosyalardan bakınca Windows partisyonları gözüküyor ama Başlangıçta Windows'u seçemiyorum. (Disk bölmeyi Windows'ta yaptım ve Ubuntu kurarken boş diski seçtim)
Benim “Samsung Galaxy Note 10.1” tabletim vardı sonrasında “Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)” tablet aldım ve bu tablette sorun çıkarmaya başlatınca onu rafa kaldırdım ardından eskisine geri döndüm ama eskisi aşırı yavaşlamaya başlamıştı ve bayağı bir eskimiş ve yıpranmıştı. İşin kısası benim başka bir Galaxy Note tablete ihityacım var. 10.1 inç bir Galaxy Note tablet önerilerinizi bekliyorum.
Casper Nirvana N220 model bir 2'si bir arada laptopum var. Hafızası 32Gb olduğu için Sasung Evo 32Gb Micro Sd kullanıyorum. Win 10 Yapı 1709'a güncelledim. Gücellemeden önce yer açma için iTunes'u sildim. itunes exe'si C'de müzikler ise Sd kartt idi. iTunes'u sildim ama müzikler kaldı. Güncelledikten sonra Sd Card "Bilgisayarım'da" kapasitesini göstermiyordu ve girince BOOTEX isimli bir .txt dosyası vardı ve içinde FAT32'den bahsediyordu. Bu hatanın nedeni nedir ve nasıl düzeltebilirim.
Casper Nirvana N220 model bir 2'si bir arada laptopum var. Hafızası 32Gb olduğu için Sasung Evo 32Gb Micro Sd kullanıyorum. Win 10 Yapı 1709'a güncelledim. Gücellemeden önce yer açma için iTunes'u sildim. itunes exe'si C'de müzikler ise Sd kartt idi. iTunes'u sildim ama müzikler kaldı. Güncelledikten sonra Sd Card "Bilgisayarım'da" kapasitesini göstermiyordu ve girince BOOTEX isimli bir .txt dosyası vardı ve içinde FAT32'den bahsediyordu. Bu hatanın nedeni nedir ve nasıl düzeltebilirim.
Casper Nirvana B220 model bir 2’si bir arada laptopum var. Tablet moduna klavyeyi çıkarınca otomatik olarak geçmiyor. Ayarlardan “donanım uyumluluğuna göre geçiş yap” seçeceğini işaretleyip “sormadan geçiş yap” seçeneğindeki de basmama rağmen sadece eli ile tablet moduna geçiyor. Cihaz orijinal Windows 10 Home Single Language ve tüm güncelleştirmeler yapılmış durumda.
Evde ZyXEL VMG3312-B10B model modem var ve salonda da Windows 98 yüklü bir bilgisayar var. Oturma odasındaki modem aynı zamanda tivibu ya bağlı o yüzden bir yere götüremiyorum. Aynı modemde diğer cihazlar da wifi alıyor salona da o yüzden TP-LINK TD-W8961ND bir diğer modem koydum ama benim istediğim ZyXEL modemden wifi ile TP-LINK modeme internet paylaşımıydı vi yinede ZyXEL modemden wifi alabilmekti (TP-LINK den LAN ile internet alıcaktım) ama olmadı. ZyXEL tim wifi payşamını TP-LINK e verdi. ZyXEL modemdemi yine normal kullanıp TP-LINK modemden LAN ile internet almak istiyorum nasıl yapabilirim ??
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Bilgisayar
PC
Bilgisayar
Intel
Mobil cihaz
Sony
Operatör
Vodafone
Oyun Platformu
PS3
Takım
Galatasaray
Steam
egecevheroglu
Tablet
Samsung
Notebook
Asus
GPS, Navigasyon
Piranha
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 34
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 311 (Bu ay: 11)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.