T

Onbaşı
12 Aralık 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Türk Telekom "9520" ye mesaj gönderememe problemi. Çözüldü!!!

Mrb arkadaşlar. 9520'ye şifre yazıp göndermeye çalıştığımda hiçbir türlü gönderemiyordum. Tt müşteri hizmetlerini kaç kez aramama rağmen kimse bir çözüm bulamadı. Bunlara tt ana bayii leri de dahildir. Neredeyse hattı yeniden çıkartacaktılar bu problemden ötürü.

Bu problemi yaşayan birçok arkadaşım var. İnşallah faydalı olur. Teşekkür etmeyi unutmayın. Çünkü birçok insan bu konudan müzgarip olduğu için konu ilk sıralara çıksın ve insanlığa faydası olsun...

Aşağıdaki sayıları telefonunuzun arama yapma kısmına girerek aynı şekilde yazıp arama yapma (yeşil) tuşuna basın. Herşey bu kadar...

##002# arama tuşu
#330*0000# arama tuşu

Mrb arkadaşlar. 9520'ye şifre yazıp göndermeye çalıştığımda hiçbir türlü gönderemiyordum. Tt müşteri hizmetlerini kaç kez aramama rağmen kimse bir çözüm bulamadı. Bunlara tt ana bayii leri de dahildir. Neredeyse hattı yeniden çıkartacaktılar bu problemden ötürü.

Fakat birgün şikayetvarda birisi birkaç birşey denedim olmadı falan yazmış. Bende onun denediklerini yaptım ve benimki oldu. Sizde deneyin. Çünkü bu problemi yaşayan birçok arkadaşım var. İnşallah faydalı olur. Teşekkür etmeyi unutmayın. Çünkü birçok insan bu konudan müzgarip olduğu için konu ilk sıralara çıksın ve insanlığa faydası olsun...

Aşağıdaki sayıları telefonunuzun arama yapma kısmına girerek aynı şekilde yazıp arama yapma (yeşil) tuşuna basın. Herşey bu kadar...

##002# arama tuşu
#330*0000# arama tuşu

Fakat birgün şikayetvarda birisi birkaç birşey denedim olmadı falan yazmış. Bende onun denediklerini yaptım ve benimki oldu. Sizde deneyin. Çünkü bu problemi yaşayan birçok arkadaşım var. İnşallah faydalı olur.

##002# arama tuşu
#330*0000# arama tuşu

NVIDIA GeForce 8600M GS EKRAN KARTI ARIZASI VE TAMİRİ

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/e5/17/c7/e517c7f2060380f23807554765353e8f.jpeg&t=0&width=480&text=1

Merhabalar arkadaşlar.

2008 yılında almış olduğum Acer 5920G laptop'umun üzerinde bulunan Geforce 8600M GS 256mb ekran kartım bozuldu.

Arızaları:

1) ekranda ilk açılırken çizgiler mevcut.

2) açılırken siyah ekranda takılı kalıyor ve pc açılmıyor.

3) ekran kartını görüyor.ilk açılışta 3 kez dıt dıt yapmıyor.

4) güvenli modda açıp driverlerini kaldırırsanız bir sonraki açılışta standart ekran kartı olarak açılıyor.

5) fan sürekli çok fazla çalışıyor ve ekran kartı ısısı 80-90C derecelere çıkıyor ve pc kapanıyor.

6) ekran kartı driver'ini yüklediğinizde tekrar açılmıyor.

termal macunlarını sürekli yenileyip tekrar ve tekrar takmama rağmen düzelmedi.ısınınca pc yi kapatıyordu. daha sonraları artık driverleri yükleyince bile açılmamaya başladı.

çok araştırdım. çok işlemler yapmaya çalıştım ama olmadı. artık yenisini almaya kesin karar verdim. son çare bir umut kalmıştı.

Türk işi bir kardeşimizin yaptığı ekran kartını alüminyum folya'ya iyice sararak 220C derece fırında tam 10dk boyunca ısıttım ve fırının içinde yavaş yavaş soğumasını sağlayarak yarım saat te soğuttum. sonra termal macunlarını yenileyerek yeniden taktım ve başarılı olacağına inanmayarak yaptığım bu işlem sonucunda gözlerime inanamadım.

son çarem başarılı oldu.

Laptop'larda bulunan ekran kartları zamanla aşırı ısıdan dolayı işlemcisinin lehimleri çatlıyor ve soğuk lehime dönüşüyor. burada yapıla ısıtma işlemiyle lehimler bir nevi tekrar ısıtılarak kaynaştırılmış oluyor. bu işlemin amcı budur. benim arızam da tam olarak buymuş.

herkesin arızası aynı değildir.herkesin bu yöntemi tercih etmesini tavsiye etmem.

benim son çarem idi. yoksa yenisini alıyordum gerçekten.

işten anlamayanların yapmasını önermem. gerçekten tehlikeli işlemler. hem kendinize hem

bilgisayarınıza hemde fırınınıza zarar verme olasılığı var.

bana faydası olan bu yöntemi bende başka kullanıcıların okumasını sağlayarak başarıya ulaşacak kimselerin olduğuna inandığım için paylaştım.

Bakmak kombi E98 ve E99 arızası ve çözümü buradadır.
Oncelikle bu arizanin sebebi güç problemidir.devre kartını besleyen güç yok anlamina geliyor.benim de başıma geldi.kombide bu 2 arızayı veriyor ve cihaz kendini açıp kapatiyordu.
Çözümü:
Kart uzerindeki 220v girişinin yanindaki filtre kondansator'unu değiştirin duzelecektir.resimde gorulen ve mavi renkte olan malzemeyi.
Bu arizanin oluşma sebebi çok elektrik kesintilerinin oldugu yerde meydana gelir.Giris filtre kondansatoru kisa devreye düşüyor ve cihazin gücünü vermiyor.kondansatora bakilinca ariza yokmus gibi tertemiz duruyor fakat kesinlikle bunu değistirin.tek ariza sebebi budur.insallah bu yazıyı okuyup ta fayda görecek arkadaşlar olur.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 19 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 40
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 8.870 (Bu ay: 2.246)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 14 (Bu hafta: 3)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.