Binbaşı
28 Ekim 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
362488 Gün Cezalı
357655 gün 9 s. 22 dk. kaldı
Gönderileri
Firefox 3 'te adres çubuğuna birşeyler yazıldığında geçmişten ya da yer imlerinde karmaşık birşekilde siteler çıkıyordu.
Bunun tam çözümünü CNet'in sitesinde gördüm.
Çözüm:

• Adres çubuğuna > about:config yazılıp giriş yapılır.

• Süzgeç yazan yere > browser.urlbar.matchonlytyped yazılır ve çift tıklanarak TRUE olması sağlanır.

olay bitmiştir.
Bu eklenti sayesinde tüm eski eklentiler çalışır hale geliyorlar fakat bazıları kod güncellemesine ihtiyaç duyuyorlar ki çalışmıyor veya FF2 ye göre görünümleri farklı olabiliyor.

Önce eklentimizi kuruyoruz: Nightly tester tools (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/file/27794/nightly_tester_tools-2.0.2-fx+tb+sm.xpi )

1) Mozilla.com'dan eski eklentileri uyumlu halde kullanma:

Böyle bir durumda bu sayfadaki eklenti IE veya başka bi tarayıcıyla indirilir ve FF üzerine sürüklenir.

denildiğinde eklenti uyumluymuş gibi kurulum gerçekleştirilir.

2) Eklentilerimiz kurduk FF3 'te pasifler o zaman ise :
Eklentilere gidilir eklentlere tek tek sağ tıklanır ve "uyumlu hale getir" denilir veya

denilir.

Olay bitmiştir.
quote:

-- Plugin Shockwave Flash - allows you to view Flash-animation on web pages;
-- Plugin DevalVR - allows you to view 3D-documents;
-- Plugin Intel Indeo - allows you to view video files;
-- Plugin DivX Web Player - allows you to view video files;
-- Plugin RealPlayer - allows you to view files with the extension *. rpm *. rhp *. rpj etc.;
-- Plugin Microsoft Windows Media Player - allows you to view video and audio files *. asf *. asx *. wmv *. wma *. wvx *. wm;
-- Plugin Mozilla ActiveX - allows you to view elements of pages obtained under Mozilla;
-- Plugin MeadCo's Neptune - allows you to use Windows Explorer from the Opera;
-- Plugin Quick Time - allows to work with streaming audio / video files;
-- Plugin Netscape iPIX Viewer - allows to work with iPIX-ready images, placed on a web page;
-- Plugin InterTrust Redemption Wizard - provides access to PDF documents, certificates of secure DRM;
-- Plugin DjVu Browser - allows you to view files with the extension *. djvu;
-- Plugin Shockwave for Director - needed for the files Director Netscape;
-- Plugin Acrobat Reader - allows you to view files with the extension *. pdf;
-- Plugin-ignore.ini - file "blacklist" plug-ins.

Forumda 2.71 sürümü vardı , Firefox severi olarak son sürüm paketini 3 siteden hizmete sunuyorum

İndir:
Rapid : r.apidshare.com/files/123160145/Plugins_for_Opera.v2.8__Firefox_Is_Best_.rar
Easy-Share :http://w17.easy-share.com/1700665105.html
Badongo :http://www.badongo.com/tr/file/9936303
Açıklama:

Are you ready to make history?
Are you ready to set a World Record? Today is Download Day. To become part of the official Guinness World Record you must download Firefox 3 by 17:00 UTC on June 18, 2008, or roughly 24 hours from now.

18'inde saat 20'de buluşmak üzere.

Son durumu bu (http://wiki.mozilla.org/Releases/Firefox_3.0 ) adresten takip edeilirsiniz.
Atatürk'ün günümüz şartlarında yaşanan kimlik ve birlik bunalımı için deva olacak açıklaması:

‘‘Türk Birliği’nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. TÜRK Birliği’ne inanıyorum. Onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını TÜRK Birliği ile açacak. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. TÜRK'lüğün varlığı bu köhne áleme yeni ufuklar açacak. Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek. Hayatta yegane varlığım ve servetim TÜRK olarak doğmamdır’’

" Bugün Sovyetler Birliği dostumuzdur, komşumuzdur, müttefikimizdir. Bu dostluğa ihtiyacımız vardır. Fakat yarın ne olacağını bugünden kimse kestiremez. Tıpkı Osmanlı gibi, tıpkı Avusturya-Macaristan gibi parçalanabilir, ufalanabilir. Bugün elinde sımsıkı tuttuğu milletler avuçlarından kaçabilirler. Dünya yeni bir dengeye ulaşabilir. İşte o zaman Türkiye ne yapacağını bilmelidir...

Bizim bu dostumuzun idaresinde dili bir, inancı bir , özü bir kardeşlerimiz vardır. Onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız. Hazır olmak o günü susup beklemek değildir. Hazırlanmak lazımdır. Milletler buna nasıl hazırlanır? Manevi köprüleri sağlam tutarak . Dil bir köprüdür. İnanç bir köprüdür. Tarih bir köprüdür. Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz. Onların (dış Türklerin) bize yakınlaşmasını bekleyemeyiz . Bizim onlara yaklaşmamız gerekli..."

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ( 29 ekim 1933 )

Okunması gereken bir kaynak :http://www.haber7.com/artikel.php?artikel_id=142770
s.a

Arkadaşımda (http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71960#tablnk ) bu adresteki laptopu var.

Bu sistemde vista home premium var, buna 64bit xp pro kurmayı düşünüyoruz.

kurulumu eskis istemdekiler yani 32 bit ve eski disklere göre aynı mıdır?

farklılıklar ve yapacaklarımız var mıdır ?

teş.
s.a

Arkadaşımda (http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71960#tablnk ) bu adresteki laptopu var.

Bu sistemde vista home premium var, buna 64bit xp pro kurmayı düşünüyoruz.

kurulumu eskis istemdekiler yani 32 bit ve eski disklere göre aynı mıdır?

farklılıklar ve yapacaklarımız var mıdır ?

teş.
s.a

hp adına bölüm olduğunu görmemiştim Teknik servise de aynısını yazdım ,burada yenileyim dedim:

Başlıkta belirttiğim gibi HP Pavillion dv6000 Laptop nasıl olduysa :S kapandı ve ondan sonra power ile açılmadı.

Power ile hiçbir şekilde açılmıyor, QuickPlay tuşuna basıyosun açılıyor ama Windows değil DVD ortamı oynatma modunda.

Orada Windows logosuna basıyorum, inhibiting gibi birşey diyor ardından makina kapanıyor.

Çokçeşitli konfigürasyon ve şekilde denedim açılmıyor.

Bios vs. f8 hiçbirşey işlemiyor ayrıca :S

Yardım Lütfen.
s.a

Başlıkta belirttiğim gibi HP Pavillion dv6000 Laptop nasıl olduysa :S kapandı ve ondan sonra power ile açılmadı.

Power ile hiçbir şekilde açılmıyor, QuickPlay tuşuna basıyosun açılıyor ama Windows değil DVD ortamı oynatma modunda.

Orada Windows logosuna basıyorum, inhibiting gibi birşey diyor ardından makina kapanıyor.

Çokçeşitli konfigürasyon ve şekilde denedim açılmıyor.

Bios vs. f8 hiçbirşey işlemiyor ayrıca :S

Yardım Lütfen.
s.a

Arkadaşımın Hp pavillion dv6000 serisinden laptopu var. Ve bir gün müzik dinlerken aniden ses gitmiş.

Ses driverlarında sorun yoktu ama ben yine de ses driverlarını silip yeniden kurdum.

Durumu ise hala aynı. Laptop dışarıya ses vermiyor fakat kulaklık ile dinlenebiliyor.

Hp cd si ile yeniden kurulum da yaptık ama sonuç aynı.

Sorun ne olabilir ?

Hakkında
Forum İmzası:
Türk Birliğine İnanıyorum ve Onu Görüyorum
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Hakkımda:
Türk Birliğine İnanıyorum ve Onu Görüyorum
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 13 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 13 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.704
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 74.532 (Bu ay: 280)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Web Tasarım - Programlama
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.