Şimdi Ara

Firefox 3 'te Eski Eklentileri ve Pasif Eklentileri Kullanma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu eklenti sayesinde tüm eski eklentiler çalışır hale geliyorlar fakat bazıları kod güncellemesine ihtiyaç duyuyorlar ki çalışmıyor veya FF2 ye göre görünümleri farklı olabiliyor.

Önce eklentimizi kuruyoruz: Nightly tester tools (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/file/27794/nightly_tester_tools-2.0.2-fx+tb+sm.xpi )

1) Mozilla.com'dan eski eklentileri uyumlu halde kullanma:

Böyle bir durumda bu sayfadaki eklenti IE veya başka bi tarayıcıyla indirilir ve FF üzerine sürüklenir.

denildiğinde eklenti uyumluymuş gibi kurulum gerçekleştirilir.

2) Eklentilerimiz kurduk FF3 'te pasifler o zaman ise :
    Eklentilere gidilir eklentlere tek tek sağ tıklanır ve "uyumlu hale getir" denilir veya

denilir.

Olay bitmiştir.

• paylaşım için sağolun
  • dediklerini yaptım ama imagebot da bi türlü upload olmuyo dosya birde redshift temasında ctrl+t yeni sekme açtığımda kayboluyo sayfalar
    eklentiler çalışıo ama nasıl çalışıyo orası mağlum neyse yakın zamanda hepsini uyumlu hale getirirler inş
  • 53 eklenti vardı bunların 24 ü güncellenerekten firefox 3 uyumlu halde oldu 29 u ise uyumsuz.
    Dediginiz yöntemle nasıl bir gelişme olacak bakayım dedim ama zaten bu iş için önerdiğiniz kullanılacak olan eklenti kendisi uyumsuz...

• eklentinini yapımcısından maille FF3 için geliştirme yapmasını isteyebilirsin.
  • Sonrasında birkaç daha deneme yaptım eklentiyi kabul edip yükledi.
    Yukarıda denilen işlemleri yaptım.
    53 eklenti+1 =54 eklenti çalışır gözükmekte fakat birçogu uyumsuz ve sorunlu olarak çalışmaktalar...

• İşte aradığım şey.Çok teşekkürler !
  • uyumsuz eklentiler için güncelleştirme bekleyeceğiz yapacağımız birşey yok malesef
  • quote:

Orjinalden alıntı: musadilek

Sonrasında birkaç daha deneme yaptım eklentiyi kabul edip yükledi.
    Yukarıda denilen işlemleri yaptım.
    53 eklenti+1 =54 eklenti çalışır gözükmekte fakat birçogu uyumsuz ve sorunlu olarak çalışmaktalar...

üst sağdaki butonların çokluğu nedir öyle

birde IP gösterilmiş sağ altta bu sadece FF 3e mi ait ff2,0 dada varmı bu özellik varsa nasıl
  • greasemonkey'i söylemiyorum daha.

onunla neler yapılıyor neler. Facebook için temayı,logoyu değiştiriyor, otomatik olarak sitesine giriş yaptırıyor, reklamlarını engelliyor, uygulama isteklerine hayır cevabı veriyor.

var mı arkadaşlar böyle bir tarayıcı, böyle bir sistem.

o yüzden Firefox ile hiçbir tarayıcı yarışamaz.

ekleme: bu olayları userscripts.org'daki üyelerein greasemonkey için yazdıkları Javascriptler yapıyor, belirtmeliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UndeRqRo.uNd -- 21 Haziran 2008; 17:38:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: UndeRqRo.uNd

greasemonkey'i söylemiyorum daha.

onunla neler yapılıyor neler. Facebook için temayı,logoyu değiştiriyor, otomatik olarak sitesine giriş yaptırıyor, reklamlarını engelliyor, uygulama isteklerine hayır cevabı veriyor.

var mı arkadaşlar böyle bir tarayıcı, böyle bir sistem.

o yüzden Firefox ile hiçbir tarayıcı yarışamaz.

ekleme: bu olayları userscripts.org'daki üyelerein greasemonkey için yazdıkları Javascriptler yapıyor, belirtmeliyim.

Usta bende yıllardır Mozilla kullanırım.
    Bu greasemonkey ile yeni tanıştım, bunun ayrıntıları hakkında bilgi edinebileceğim bir Türkçe site biliyor musun acaba?

Teşekkürler.
  • aradığın birşey olursa buradan yardımcı olurum.

tavsiyelerim :

• Rapid.share-alert :(rapid'in geri sayımında süre bitiminde başka sayfada olsan da kendi sayfayı açar ve js popup ile uyarır)
    • Google i&search dark :(simsiyah google)
    • Universal links checker :(depositfiles,easy-share,mega.upload,medifire,netload.. gibi download sitlerinin linklerini içeren sitelerde linkin çalışıp çalışmadığına dair linkin sonunda Çarpı veya Ok anlamında ikonlar koyar)
    • Rapid.share links checker :(universal'in yaptığının rapid linkleri için yapar. sitedeki rapid linklerinin çalışıp çalışmadığını yanındaki işaretçikle öğrenebilirsin. ayrıca bozuk linklerin üğzeri çizilir )
    • GoogleMonkeyR :( ! mutlaka kurmalısın. google'da armak hiç bu kadar kolay ve zevkli olmamıştı. google arama sayfası 2 blog şeklinde özel css ile çıkıyor. ÖNEMLİ: 2.ve diğer sayfalardaki aramalar için bir yere tıklamıyorsun sayfayı indirdikçe kendi kendine yüklüyor)
    • Autologin meboo :(meboo msn ve türevleri sitesi, belki de en iyi online mesenger sitesi. oto giriş için.)
    • Yahoo! mail: skip expired page :(yahoo mailde oturum sona erdiğinde direk giriş paneli gelir)
    • Facebook autologin (otomatik giriş facebook için)
    • Youtube.com gray dark redesign :(bence youtube için en güzel tema - siyah)
    • YousableTubeFix :(özel youtube sayfası. video isteden boyutlarda açılır. yorum ve üst ve alt başlık gibi öğeler kaldırılabilir ve istersen video otomatik başlamaz.)
    • Youtube lyrics :(releated videosun üzerinde bi bağlantı içinde youtube içinde şarkının başlığıı alarak şarkı sözlerini bulur. güzel bir eklenti)
    • Facebook view all photos :(sayfa sayfa yerine tüm fotolar aynı sayfaya yer alır)

Firefox ile hiçbir tarayıcı yarışamaz
  • İlk mesajda analtılan eklentiyi kurdum
    Ve süpriz FF3 çöktü mesajı verdi ve çöktü
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiSKE

İlk mesajda analtılan eklentiyi kurdum

tarayıcı ile alakası ne anlamadım, ben 3 makinaya kurdum , o kadar insan kurdu , ilk kez böyle birşey duyuyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiSKE

İlk mesajda analtılan eklentiyi kurdum

tarayıcı ile alakası ne anlamadım, ben 3 makinaya kurdum , o kadar insan kurdu , ilk kez böyle birşey duyuyorum.

aynı sorun bende de oluştu...

nasıl düzeltilir...
    bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.