O

Onbaşı
01 Temmuz 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Kiracı depremden 3 ayı geçtikten sonra depremde mutfak tezgahı çatladı diye aramış. Bana inandırıcı gelmedi deprem olalı nerdeyse 4 ay oldu. Kiracı bahane uydurmak için 3 ay düşünmüş diye güldük. Depremden sonra çatladı diye arasaydı inandırıcı olabilirdi belki ben bu yazıyı yazmamdan yarım saat önce araması inandırıcılığını kaybetmesine sebep oluyor. Ayrıca aynı binada 3 tane dairemizde var hiçbirinde böyle bir sorun olmadığı gibi bize ait olmayan dairelerde de böyle bir sorun olduğunu duymadım. Kiracının verdiği depozito mermer tezgahın fiyatını bile karşılamayabilir. Bu duruma yasal açıdan nasıl cevap vermemiz gerekir ?
Kombi ustasi bizim kombiyi kontrol edip pompa motorunun calismadigina karar verip cikartmis. beni aradilar ustayla konusturdular usta yenisi 450 2. el 3 ay garantili en son 150 dedi ben kabul etmedim kendim gorim dedim. Bu olay 3-4 ay once oldu. Ben motor fiyati bakarken multimetreyle direnc kismindayken probla motorun elektrik girislerine dokundugumda deger gorunce motorun saglam olabilecegini dusundum daha sonra ac 220 motora verince motorun dondugunu gordum. Pompanin pervaneleride henuz tikanmamis temiz bile sayilabilirdi dolayisi ile kombicinin teshisinin yanlis oldugunu dusunup kombicinin telefonunu bulup aradim. Kombici ilk once hatirlamadi sonra hatirladi motorun calistigini soyledigimde yuke binince calismiyor dedi. Bende tekrar motora 220 ac verip denedim pompa pervanesi donuyor elime pecete alip pervaneye cok guclu bastirdigimda bastirma siddetine gore yavasliyor son guctede motor duruyor. Sirkulasyon pompa motoruyla ilk defa karsilasiyorum. Motorun arzali olup olmadigi konusunda fikirlerinizi bekliyorum.
TO4056 module bagli pil yuvasina 18650 pili ters takmisim ve bagli modul yandi. Modulde bu gibi durumlar icin kisa devre koruma koymamislar. Bu gibi durumlarda pili otomatik koruyacak nasil bir devre yapabiliriz ?
Ucuza 15-21 volt arasi voltaj verebilen notebook sarzi buldum.Amper degerler 3 a uzerinde ben 12 v 7 a akuleri sarz etmek icin kullanicam ancak adaptorun uzerinde voltaj ayari icin herhangi bir dugme yok. Anladigim kadariyla otomatik voltaj ayari var. Boyle bir cihazin 15 v kademesindeyken diyot koyup 14.5 dusurdukten sonra sarz etmeyi dusundum fakat cihaz otomatik ayarini akuye bagladigimda 15 v kademesine otomatik gelir mi ? Ya da tecrubesi olan bir arkadas nasil yapabilecegimi aciklayabilir mi ?
2. el alacağım makinede windows lisansı anladığım kadarı ile yok. Dijital ildirilebilir OEM Windows 10 enterprise lisansı alsam makineme alt versiyon windows 8,1 enterprise, windows 7 ultimate veya windows xp pro yükleme hakkınada sahip olabiliyormuyum ? OEM lisansda anakart değişince mi linsansımız buhar oluyor.Yoksa harddisk veya cpu değişimindede lisans ucuyor mu ? OEM dijital ildirilebilir office lerdede tek bir makineye bağımlılık var mı ? bir makineden silip başka makineye yükleyebiliyormuyum ?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 42
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 39 (Bu ay: 68)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 28 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.