Yüzbaşı
31 Mayıs 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Kız arkadaşımı gizli numaradan defalarca arayıp duran bi numara var. Bi kere açtım ses yok birkaç arama sonrası yine açtım mast sesi dinletti onun bunun evladı. Telefonu kapatıp operatör servisinden numarayı öğrendik. Savcı polis tehdit ettik ama dalga geçer gibi çocuğum yapmıştır dedi. Ne yapılabilir??
Bölümler hakkında çok fazla bilgim yok ama okul, ortam, hazırlık hakkında sorular alabilirim.
Yerleşenlerle sen içinde de iletişime geçebiliriz
bölüm kimya mühendisliği ama hazırlık okuyorum. ders hakkında olmasa da genel olarak okul hakkında yardımcı olabilirim
Mezun senemde bütün sene evde tek başıma çalıştım ama beklediğimden çok kötü geldi. Hüngür hüngür ağladım ama yapacak bir şey yok. Mecburen bir yer yazıp gidicem evde kalmama ne ailem izin verir ne de ben dayanabilirim. Yok mu bu durumda olan ya da hazırlıkta çalışıp kazanan konuşuruz.
biyolojide 11 tane E işaretlemişim. şu şıkların eşit sayıda dağılması olayı gerçek mi ya lütfen olmasın
Bir de kontrol ettim hepsinden emin gibiyim ama hepi topu 29 soru nasıl 11 tanesi E olsun
Annem tüm kazaklarımı yıkadığı için ablamın kazaklarından birini aldım almaz olaydım. Saçlar uzun, yeni tıraş olmuşum yüzüm 8 yaşında gibi bir de kazak eklenince kız sandı herkes ahahağağuhaha dh'ye girdiğimi gören biri biri nickimi bile sordu Neyse sınıfımı değiştirdiler tam kurtuldum diyordum gözetmen taktı bu sefer de... güme gitti sınav para veriyoruz biz ona oğlum ya .s .s

edit: mezunum evdeyin çok sıkılıyorum affedin
Dün ilk defa coğrafya çalışmaya başladım.

Şimdi elimizde 2 tane bilgi var;
1)Ekvator 0° başlangıç paralelidir.
2)90 tane kuzey yarım kürede 90 tane güney yarım kürede olmak üzere toplam 180 paralel vardır.

90+90+ekvator =181 tane paralel oması gerekmiyor mu?

EDİT:Sözelcilerin matematiği harbiden kötüymüş
birey b fizik kitabını çözümlü çok fazla seçenek olmadığı için almıştım. 3 testte 4 tane cevap anahtarı hatalı soru çıktı. sinirden fırlattım kitabı
kıssadan hisse: almayın aldırtmayın
Mümkün müdür?
Ygs konularını hızlı bir tekrar ve birkaç test ile geçebilirim. Ama lys konu eksiğim çok fazla...

1 Ocak 2017'ye kadar tüm konuların bitirebilme ihtimalim?
Lisedeyken din kültürü hocası bir video izletmişti. Video müslüman bir gencin ateist arkadaşına Allah'ın varlığını kanıtlama çabasıyla ilgiliydi. Müslüman gencimiz diğer arkadaşa hiç cevap hakkı vermeden başladı Tanrı varlığına kanıt olarak sunduğu cümleri okumaya. Hatırladığım kadarıyla yazıyorum.

"Bak kardeşim, şimdi elimdeki kamerayı görüyorsun. Kamera kendi kendini üretebilir mi? Bu kamerayı biri yapmış değil mi? Bu kamerayı görebilen biri yapmış demek ki kameranında kısıtlı bile olsa görme yeteneği var. Görmenin nasıl bir şey olduğunu bilmeyen biri kamera üretebilir miydi? Hayııırr... Demek ki neymiiiişş... Bizim gibi gören, duyan, akıl sahibi varlıklarında var olabilmesi için yine görebilen, duyabilen, akıl sahibi birinin yaratıcıya ihtiyaç varmış..."
<ateist gencin aydınlanma efekti>

Biri de çıkıp "E o zaman Allah'ı kim yarattı? Bu hesaba göre yaratıcıyı da, yaratma yeteneğine sahip bir başkasının yaratması gerekmiyor mu?" diyemedi. Sınıftaki herkesin aslında merak ettiğini ama "kurcalamaya" çekindiğini bildiğim bu soruyu ben sordum. Burada da merak edenlerin olduğunu görünce bu yazıyı yazmak istedim, eğer 1 kişi için bile faydalı olcaksa ne mutlu.


İslam inancına göre tek ve benzersiz bir yaratıcı vardır ve yaratıcı harici geriye kalan her şey "yaratılan" dır. Sadece maddesel veya soyut-somut olarak değil bilinen bilinmeyen tüm kavramlar "yaratılmış"tır. Zaman, ruh, akıl, irade vs her şey. Doğum-ölüm geçmiş-gelecek ve başlangıç-bitiş gibi kavramlar zaman ile birlikte anlamlıdır. Yaratıcı yani zamanı yaratanın başalangıcını, geçmişini, ömrünü sorgulamak bu nedenle mantıksızdır.

---------------
ÖZEL NOT: Sorgulamanın dinden uzaklaştırmadığını hatta inancı kuvvetlendirdiğini denedim ve kendim gördüm. Herkese tavsiye ederim.
---------------
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 695
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 832
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.155 (Bu ay: 230)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 651 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.