A

Çavuş
06 Temmuz 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 30 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Evimizin çatı katını dairenin içinden merdiven çıkarak kullanıma açıyoruz. Bu katı sosyal alan olarak kullanmak istiyoruz. Ön tarafı mangal yapılabilecek şekilde geniş bir balkon düşünüyoruz iç kısımda da boş alan oluşuyor. Aklımıza ilk gelen tv ve köşe grubu ile iyi bir dizaynla sinema odası yapmak oldu. Veya evdeki 2 çocuk için oyun oynama odası olabilir, çocuklar büyüdüğünde ise mecbur ütü odası ve evdeki vır zıvırların bir araya toplandığı oda olabilir. Spor odası da düşündük fakat çok spor yapan tipler değiliz.  Evde bunun gibi aklınıza gelen farklı fikirler ne olabilir? Aile içi veya misafirlerle güzel vakit geçirmek için neler yapılabilir?

Arkadaşlar Fiyatlar acayip uçmuş. Bir üniversite öğrencisi kardeşimize F/P 5000tl civarı bir laptop almamız lazım. Çok anlamıyoruz, F/P olarak önerebileceğiniz laptoplar nelerdir bi yardımcı olsanız paramız boşa gitmese ..

Birde şu resimdeki laptop için düşünceleriniz nedir?

Merhabalar kardeşlerim. 1.75 boyum var yaklaşık 88 kiloyum ve kaybetmem gereken kilonun tamamı göbekte ! Vücut şeklimi az buçuk tahmin etmişsinizdir :) 88 kilodan 70 kilolara düşmek, bu arada da kol omuz biraz şekle sokmak istiyorum. Diyete başlangıcımı yaptım ay sonu itibariyle spora da başlıyorum. burada merak ettiğim şu. daha önceki yılgınlıklarımı da göz önünde bulundurunca yağ yakıcı takviyesi almadan kilo veremeyeceğimi düşünüyorum. yağ yakıcı takviye almak istiyorum. şu aşağıdakilerden hangisini önerirsiniz? veya farklı bir öneriniz olur mu?

Tonalin CLA 1250 Mg 120 Yumuşak Kapsül

Hardline Thermo L-Karnitin (hangisinin tadı güzel? karpuz,şeftali, yeşil elmalı var)

Grenade Thermo Detonator

Universal Animal Cuts

evden spor salonu arası yaklaşık 4km falan. bu mesafeyi yürüyerek veya hafif tempo koşarak gitmeyi düşünüyorum önden ısınmak için. bu yağ yakıcıları evden çıkmadan yürüyüş öncesi mi almak mantıklı olur yoksa spor öncesi mi.
70-80 bin civarı araç için bütçem var. Sırasıyla bütçeme göre gücüm yeterse Golf, olmassa Polo, olmassa Corsa, olmassa i20 araçlarından birini almak istiyorum. Aracın modeli 2010 civarı olmasını istiyorum, piyasaya göre araştırıcam gücüm yettiğince hangisi kısmet olursa. Bu modellerden seçim için ayrıca tavsiyelerinizi alabilirim fakat benim asıl sıkıntım şu ki ben bu aracı seneye yazın alıcam ve seneye kadar acemiliğimi atabilmek için 1 sene kullanıp çok fazla zarar etmeden satabileceğim başlangıç için bir otomobil arıyorum. Ne dersiniz? İlk etapta nasıl bir araç almalıyım? Veya hangi araçları tavsiye edersiniz? Bana yardımcı olur musunuz?

Çocuk yapmanın zırva olmasına zırvalık dememe zırvalık demek kelimenin tam anlamıyla zırvalıktır !

Aramızda çocuk yapmanın zırva olduğunu düşünen ve bu düşünceye katılanlar olduğunu görünce başlık açmak zorunda hissettim.

Kişinin ekonomik durumunundan bağımsız düşüncesizce yapılan aile planlaması sonucu oluşan "felaket" yine o kişinin cahilliği ile alakalıdır. Cahil insandan da kıyas olmaz. Asgari ücretle çalışıp 4 çocuk yapan bir ailenin cahilliği, bunu baz alarak çocuk yapmak zırvalıktır cahilliğini ancak burun farkıyla geçer.

Çocuk yapmak zırvalık falan değildir. zırvalık olan suni mutluluklar peşinde olmaktır. Kısmen de olsa kapilatizm içinde yoğrulduğunun farkında olamamaktır. Mutluluk (şayet öyle düşünüyorsanız) ev sahibi olmak araba sahibi olmak güzel kıyafetler iyi bir telefon bilgisayar her neyse maddi olan hiç bir şey sizi belirli bir süre dışında tatmin etmez ama kafa dengi bir eşle bir hayat kurup birde evlat sahibi olmak tarif edilemez.

3.5 yaşında bir oğlum var. çok şükür gayet iyi gidiyo her şey. Bu dünyaya iyi insan yetiştirmek çok çok önemli. Bence buna biraz vakit ayırıp bu konuyu bir düşünün. Dünyanın ilerideki halini.. Ben ekonomik gücüm arttıkça kendimi maddi olarak güvende hissettikçe bu dünyaya iyi insanlar yetiştirmeye devam edeceğim. belki 1de kalır belki 5 olur.

Merhabalar,

Gebzede yaşıyorum. eşim ve küçük oğlumla değerlendirebileceğimiz 2-3 günlük çevre şehirlerde tavsiye edebileceğiniz yerler var mıdır? Geçen yıl eskişehire gitmiştik beğenmiştik. yalova veya bursa hakkında bilgisi olan var mı? Veya yakınlarda gidebileceğimiz.
Arkadaşlar Merhaba. Durumu kısaca özetleyeyim. Giresun'da bir arsamız var. Bundan 10 sene önce iyi bir paraya 6 kat çıkılabilecek bir temel atıldı sonra ekonomik sebeplerle öyle kalmıştı. Şimdi 2021 yazında buraya 125 m2 3+1 veya kurtarırsa belki 4+1 3 kat yapma niyetindeyiz. Ben, birader ve babamlar olarak 3 aile 3 kat bina yapma düşüncesindeyiz. Bize bölgeye bina/müstakil ev yapan ustalardan birinin söylemesi, daire başı 50-55 bin lira maliyeti olur diyor. Dolasıyıyla 3 kat 150bin lira, çatı hariç muhtemelen. Bunun doğruluk payı var mıdır? Sizce 3 kat kaça mâl olur? Bu arada birader cam balkon ustası, kendi çevresi sebebiyle hazır mutfak, pencere, cam balkon, laminant parke, çelik kapı gibi şeyleri maliyetine alacağız montajını birader yapacak. Benim burada en kestiremediğim şeyler;

1- resmi vergiler nelerdir tahmini ne kadar tutar?
2- proje çizimi şart mıdır? (arsamız şehir merkezinde değil fakat yürüme 20dk süren bir köy)maps ten giresun merkeze mesafesini ışkın sokak ile g-city yol tarifi alırsanız görebilirsiniz.
3- proje şart ise tahmini maliyeti nelerdir?
4- tapu harcı ne kadar çıkar nasıl hesaplanır?
5- tapu - proje dışında bilmediğimiz başka ne gibi giderler var?

Malzemeleri temin etmek, usta ve ekip ayarlamak, iç dekorasyonu zemini mutfağı vs. tahmini bir şeyler çıkarabiliriz ama ev yaptırma işi aile olarak ilk defa kalkıştığımız bir şey ve yukarıda yazdığım maddelerdeki giderler neye göre belirleniyor bizi ne derece etkiler bilmiyoruz.

Düşünceleriniz fikirleriniz çok değerli, esirgememenizi rica ederim.

Saygılar.
Arkadaşlar sistemim bu. Ekran kartım yandı(Asus R7 265 2GB 256Bit). 500 lira civarında rahat oyun oynayabileceğim ekran kartı arıyorum. ekran kartı almak nasıl bir belaymış işin içine girince anladım sürekli başka seçenekler çıkıyo ve müthiş bir kararsızlık yaşıyorum Siz bu sisteme göre 500 lira civarı ne önerirsiniz? Benim için ne kadar uygun o kadar iyi şuanda. para olarak biraz sıkıntıdayım.

MSI 970 Gaming Anakart

AMD FX 6300 3,5 Ghz İşlemci

8GB Corsair Vengeance Ram

1 TB Western Digital Harddisk

OCZ 80 Bornze 650 Watt Power
Arkadaşlar Gebze'de oturuyoruz 2-3 gün yakın çevrelerde bi yerlere gidip gezelim kafa dağıtalım istiyoruz tavsiyeniz var mıdır? Biz buraları pek bilmiyoruz
Hakkında
Meslek: Muhasebeci
Forum İmzası:
Hakkı ÖZTÜRK
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 73
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 4.577 (Bu ay: 382)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 21 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.