Yüzbaşı
12 Şubat 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Herkese merhaba. İlk arabamı almak istiyorum. Başlıkta bahsettiğim miktarda bir araba olsun istiyorum. Az yaksın, sorun çıkarmasın, sanayi yüzü çok görmeyeyim(20 yaşlarında bir araba olacağından illaki sanayiye yolum düşecektir, bunun farkındayım). Forumda bu fiyat benzeri öneriler için konular açılmış ama önerilenlerden bulamadım.

Konuya gelecek olursak benim aklımda birkaç fikir araç var. Hangi araca ağırlık vermem lazım, ne gibi sorunları olur. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Hidrolik direksiyon ve klima öncelikli. KM herşey olmasa da 150bin KM altı araçların daha az riskli olacağını düşünerekten 150bin KM altı bakıyorum.

Baktığım araçlar ise;
Fiat - Palio,Albea,Siena,Brava,Marea
Renault - R19,Clio
Dacia - Solenza
Opel - Corsa,Vectra
Hyundai - Accent
Toyota - Corolla

Bundan sonraki sayacaklarım ise pek güvenemediklerim;

Honda - Civic EG ve Euro (Canları aldıklarını düşünerekten pek pozitif bakmıyorum.)

BMW E30,E36 ve E34 kasaların M50 swap veya fabrika çıkışı M50 olanları

Citroen Saxo VTS

Fikir verirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar.Yeni bir bisiklet almam gerektiğini düşünüyorum.Bundan dolayı sizler danışmamın faydası olacağını düşündüm.Forumdaki eski yazılara baktım ama tam bir fikir edinemedim.

Bisikleti genellikle spor yapma amaçlı günde 50 km sürüyorum(Bisiklet Yolu).İkamet ettiğim yerde düzgün yol olmadığı için MTB tipi bisiklet almak istiyorum.27,5 veya 29 jant,24 vites veya üzeri bisiklet tavsiyelerinize açığım.Ayrıca kafama fren konusunda herhangi bir fikir oturmadı.Mekanik freni eski konulara baktığımda kötülemişler.Arkadaşımdan bütçeme uygun olan bisikletlerde bulunacak olan hidrolik frenden de hayır gelmez gibisinden bir duyum aldım ,en iyisi v-fren herhalde,tabi bu konuda sizinde fikir ve görüşlerinizi almak isterim.

Bütçem 1000-1300TL Arası

Boyum 1.88 - Kilom 100

Şu bisikletler de gözüme çarptı bunun hakkında da fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.

http://www.mossobisiklet.com/bisiklet-detay/30-wildfire-hyd
https://www.decathlon.com.tr/275-rockrider-520-da-bisikleti-id_8351007.html

İlginiz için teşekkürler
Merhaba arkadaşlar,geçenlerde ekran kartım çalışmayı durdurduğu için servise vermiştim.Üstünden 28 gün geçmişti.28 gün sonra telefonuma mesaj geldi,ürününüz hazır,alabilirsiniz diye.Sistemimi almaya gittiğimde,ekran kartım olan r7 260x'i,r7 370 dual-x takıp vermişler.Ne diceğimi bilemiyorum.Bu arada r7 260x fiyatı 412tl,r7 370 dual-x fiyatı 619tl
Arkadşlar fx 6300 işlemciyi 4.4 ghzde kulllanıyorum.Ekran kartının def çekirdek hızı 1050 ben bunu 1150 yaptım.Fx 6300 bunu besler mi?
Arkadaşlar 4.5ghzye o.c. edilmiş fx 6300,üst seviye ekran kartlarından hangisini besler en fazla?(PSU 500w (http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-tauro-serisi-80plus-500w-guc-kaynagi.html ) ondan dolayı seçimler nvdiadan olursa iyi olur.Şuan kullandığım kart r7 260x.)
Arkadaşlar internetten mouse driverını indirdim.Hoşnut olmadım,sildim ve ayarlar hala aynı.Format attım yine düzelmedi.Ne yapmam lazım,mouse hiç takılmamış gibi,sıfırdan alınmışda takılmış gibi nasıl yaparım?
Arkadaşımın tam sınırı 3.8k şöyle bir sistem yaptım.Sizce nasıl olmuş eksikleri neler?PSU yeter diye düşünüyorum.
Arkadaşlar şöyle bir sisteme sahibim.
FX 6300 4.4GHZ o.c.
r7 260x
2x4 gskill

Bu sistemde COD Advanced Warfare adlı oyunda Cinematic görüşleri kapattığımda ultra özellikde 35 ile 60 arasında değişen fps değerleri alıyorum.BF 4de ise ultrada 25-45 highda 35-55 arası fps alıyorum.

Soruma gelicek olursak.Sizce GTA V'i hangi kalitede kaç fps ile oynarım.
Arkadaşlar 4.4Ghz overclock yapılmış fx6300,gtx 980 veya 970 için darboğaz sorunu oluşturur mu?
Arkadaşlar sapphire marka r7 260x ekran kartına sahibim.Fan hızı %30 olunca baya ses çıkartıyor.Uğraştım herşeyi yaptım , çok ses çıkıyor.İşin garip yani control panelden ayarlarıyla oynayınca örneğin %30 ile çalışırken fan hızı %25 veya %35 yapınca ses kesiliyor.Mesela %60 çalışınca da gram ses çıkmıyor ama %30 oldu mu evde savaş çıkıyor.Bunun nedeni ne olabilir?
Hakkında
Meslek: Bilgisayar Mühendisliği
İlgi Alanları: Arabalar,Basketbol,FPS Oyunları,Film ve Diziler
Sistem ve Tercihleri
Takım
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 664
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 16.852 (Bu ay: 4)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 250 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.