Şimdi Ara

16.000 - 23.000 TL Arası Tavsiye (Öğrenci)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. İlk arabamı almak istiyorum. Başlıkta bahsettiğim miktarda bir araba olsun istiyorum. Az yaksın, sorun çıkarmasın, sanayi yüzü çok görmeyeyim(20 yaşlarında bir araba olacağından illaki sanayiye yolum düşecektir, bunun farkındayım). Forumda bu fiyat benzeri öneriler için konular açılmış ama önerilenlerden bulamadım.

Konuya gelecek olursak benim aklımda birkaç fikir araç var. Hangi araca ağırlık vermem lazım, ne gibi sorunları olur. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Hidrolik direksiyon ve klima öncelikli. KM herşey olmasa da 150bin KM altı araçların daha az riskli olacağını düşünerekten 150bin KM altı bakıyorum.

Baktığım araçlar ise;
    Fiat - Palio,Albea,Siena,Brava,Marea
    Renault - R19,Clio
    Dacia - Solenza
    Opel - Corsa,Vectra
    Hyundai - Accent
    Toyota - Corolla

Bundan sonraki sayacaklarım ise pek güvenemediklerim;

Honda - Civic EG ve Euro (Canları aldıklarını düşünerekten pek pozitif bakmıyorum.)

BMW E30,E36 ve E34 kasaların M50 swap veya fabrika çıkışı M50 olanları

Citroen Saxo VTS

Fikir verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SANZE -- 7 Kasım 2019; 20:11:9 >

• Renault 19 Europa 1.6

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mazda 323
  • Bende maks. 30.000₺ olacak şekilde araba bakıyorum 2 ay oldu hemen hemen. Renault Clio 2 1.2 almaya karar verdim. Dediğin fiyat aralığında kalan temiz araçlar var gibi duruyor. Kullanmadım fakat kendi tercihimi söylemek istedim.

Bunun dışında Fiat Palio öneriliyor. Citroen Xsara ve Peugeot 206, 306 gibi araçlara da baktım fakat pek önerilmiyor.
  • DarkPower34 kullanıcısına yanıt
    Gönlüm Corsa C kasalara kaydı. Siz ne dersiniz?
  • Offf, Allah kurtarsın.

Uzun süreli temiz sigorta siciliniz, hülle yapma şansınız yoksa Samsunun ayazında toplu taşımaya talim edersiniz sanırsam. Zira;
    12 (ya da 13 idü, net anımsamıyorum) yaşındaki aracımı sigortamın bitmesine 1 gün kala sattım, o gün broker'ım aradı ve en ucuzu 520TL şeklinde teklifleri geçti. Aracı sattım, yeni arkadaşın bilgilerini geçeyim ona yolla teklifleri dedim, 1500'ün altına inemedi. Arkadaş kendi tanıdığından yalvar yakar 1300küsüre zor yaptırdı.

20 yaş civarına araç, genç sürücü yaşı ve meslek indiriminin olmaması... Bu üçlüyle işiniz zor. 15000'e alacağınız araba için umarım 5000TL sigorta çıkarmazlar. Umarım istediğiniz arabayı alırsınız.
  • dostum Renault spring al geç.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • palio 1.3 yada albea 1.3.
  • rabitelli kullanıcısına yanıt
    Bakalım artık belli bir miktarı köşeye koyarız :)
  • 16-23 bu fiayat aralığı zaten sanayi aboneliği tarifesi grubuna girer. elin mahkum.
  • O fiyata en sorunduz dersen accent.Tabi 206 larda olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzer bütçede araç bakıyorum ben de(öğrenciyim). 23 bin in 1-2 bin üstüne çıkabilirseniz 1.4hdi 206 bakabilirsiniz. Yakıtı ve parçası üzmez.
  • Burada ilan paylaşmak yasak mı bilmiyorum paylaşım yapmayacağım isterseniz özelden bilgi alabilirsiniz.
    Ben de yeni mezunum 1.3 multijet albea var yakıt cimrisi gerçekten. Hem uzun yolda hem şehir içinde gönül rahatlığı ile binilebilecek bir araç. Öğrenciyi üzmez kesinlikle. Multijet motor ve temiz olduğundan çekişi de gayet güzel. Mevcut arabamı satıyorum 26.500'e dileyen olursa görüşebiliriz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.