G

Teğmen
15 Ocak 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 21 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Forumdaşlar. What's app ss alma ile ilgili özel bir yardıma ihtiyacım var. Normal olarak ss alabiliyorum ama ihtiyacım olan bir konuşmayı baştan sona, tamamen kesintisiz olarak ss almak. Telefonumda 5-6 sayfaya kadar kaydırarak ss alma var ama dediğim gibi istediğim baştan başlayıp sonuna kadar kullanılabilir herhangi bir formatta ss alarak kaydetmek. Bir yolu ya da özel bir ss alma programı bilen eden var mıdır?
Arkadaşlar bu modelin İnternet paylaşımında bildiğiniz üzere sorun var. Hattın Vodafone iken Consumer Broadband APN si ile çözmüştüm. Şimdi turkcell kullanıyorum. Bu APN turkcell de çalışmıyor. Turkcell için çözüm nedir?
Beyler 2018 Ağustos celbine alınmak üzere haziran ayı içinde şubeye gitmem gerekiyordu. Bedelli beklediğim için gitmedim ve çevirmede yakalandık. Malum bedelli çıktı parayı ödedik ama daha almadılar. Geçen gün ceza yazıldığını öğrendim posta yeni ulaştı bana. 1.701 TL ceza yazmışlar. Kimi arkadaşlar silinir diyo ama çok sinir oldum az Bi ceza değil. Bedelli yapanların büyük kısmı bu cezayı yemiş olmalı. Cezayı ödeyecek miyiz nasıl yol izlemeli?
2006 caddy aracımın sol ön amortisörünü değiştirmem lazım. Henüz göstermedim ama belli değişecek. Tek amortisör değiştirmek sağlıklı değil en az çiftini değiştirmek lazım diye söylentiler kulağıma gitmişti eski yeni sertlik farkı olacağı için denge problemi yaşanır diye. Ne derece doğrudur? Tek değiştirmek için çıkma sağlam amortisör tercih edibilir mi? Orijinal elbette her zaman tercih edilmeli ama yan sanayi amortisörün dezavantajları ne olur?
2006 caddy aracımın sol ön amortisörünü değiştirmem lazım. Henüz göstermedim ama belli değişecek. Tek amortisör değiştirmek sağlıklı değil en az çiftini değiştirmek lazım diye söylentiler kulağıma gitmişti eski yeni sertlik farkı olacağı için denge problemi yaşanır diye. Ne derece doğrudur? Tek değiştirmek için çıkma sağlam amortisör tercih edibilir mi? Orijinal elbette her zaman tercih edilmeli ama yan sanayi amortisörün dezavantajları ne olur?
Bugün 2006 model caddymin yağını değiştirttim. Normalde servisin koyduğu ve benim önceki koyduğum yağda da tavsiye edilen castrol 5.30 Du bugünkü usta kaç km de diye sordu 180 bin dedim istersen 10.40 koyalım dedi. Neden dedim bunlara normalde 5.30 koyuyoruz ama km 150 200 olunca 10.40 koyuyoruz aşınma olduğu için artık dedi. Çok mantıksız da gelmedi ve tecrübeliysen koy madem abi dedim koydurdum ama tecrübe eden var mı böyle Bi durumu doğru mu yaptık i eğri mi yaptık?
Arkadaşlar ligorinler safkan bir ırk mı yani ligorin tavukla horoz aynı verimde ligorin tavuk verir mi? Değilse nasıl elde edilir anası ve babası hangi cinslerdir? Aynı soruları diğer verimli yumurta ırkları için de cevaplayabilirsiniz.. Mesela sussex, lohman Brown vb.
Statü olarak eskiden köy olup büyükşehirden dolayı mahalle olan bi yerde yaşıyorum. Aslında tt İnterneti kullanan var köyde ama tt altyapı hizmeti sağlayan yere gittiğimde artık oraya İnternet veremiyoruz dendi. Köyde iki kişinin İnternet kullanabildiğini söyledim. Cevap: onlar iptal edince onlara da vermeyeceğiz artık denildi. Saçma gibi geldi bana. Acaba buna yapılacak bişey yok mu? Bu mantıklı bişey mi? Altyapıyı bir alsam direkt TürkNet'teyim. TürkNet Bey sizin Bi baskı yapma hakkınız falan bişey yok mu :))
Telefonun ekranını değiştirirken ekran soketindeki pinleri yanlışlıkla kısa devre yaptırdım çıt diye bi ses geldi ve ardından telefon Bi daha açılmadı. Sarja falan bağlayınca sarj ışıkları yanıyor ama açılmıyor. Aynı zamanda usb bağlantısı da görmüyor yani en azından içindekileri alayım dedim ama usb bağlanmadı. Bu sorun çözülebilir mi? Tamir olur mu en azından içindeki fotoğraf video vs. alabilir miyiz? Kartın şu andaki görüntüsü:
Ortak anot uçlu RGB LED'in katot yani renk uçlarından direnç bağlanır mı? 5V anottan aldıktan sonra çıkış renk uçlarına direnç bağlayıp direnci de digital pinlere bağlayarak led yakılır mı? Aslında bunun videosunu izledim kendim de yaptım ama nasıl çalıştığını bir türlü anlamadım. Hem direncin bağlanmasını anlamadım hem de yanmasını istediğimiz led in pinine LOW vererek yakıyoruz diğer uçta 5v bağlı olduğu için ama LOW vermek pinlere gnd görevi mi veriyor? Kafam karma karışık.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Mesaj Sayısı: 119
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 178
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 9.691 (Bu ay: 1.954)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 94 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.