Yüzbaşı
20 Ocak 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
http://www.asus.com/Motherboards/Z97A/

Bu kartın AR modeli vatan bilg. mevcut aralarındaki fark ise incelediğim kadarı ile ar modelinde DVI ve D-sub girişi yok ayrıca biri gümüş diğeri altın renginde.

bu kartı alıpda kullanan varmı memnun mu forumda hiç denk gelmedim sadece o.c performansı için çok başarılı deniyor.
Prime95 isimli program. Arkadaşlar bu program işlemci ve ram performanslarını test ediyormuş peki bu programla işlemci veya ramlerde sorun olup olmadığını sağlıklı bir şekilde anlamak mümkün mü?
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Sorunum şu şekilde: Özellikle resim olan web sayfalarında facebook ve google görseller sekmesinde denk geldi. Sayfalarda gezinirken ilk olarak mouse 3-5 sn lik donuyor daha sonra hareket ettirebiliyorum fakat imleç yatay çizgi , sağa sola ok , normal ok yanında mavi çember( sanki yükleme yapıyormuş gibi) şekillere giriyor. Mouse ve klavye ile işlem yapabiliyorum ama biraz geçikmeli olarak , görev yöneticisini açtığımda işlemciyi kullanan hiç bi program gözükmüyor %0. Daha sonra başlat sekmesinden yeniden başlat dediğimde işlem gerçekleşiyor fakat ekrana görüntü gelmiyor hdmı sinyol yok diyor ve ekran stand by moduna geçiyor bu arada kasa çalışır vaziyetde. Daha sonra kasadan restart yaptığımda her şey normala dönüyor ve saatlerce bazen gün boyu hiç sorun yaşamıyorum.Saatlerce oyun oynuyorum internet den film ve dizi izliyorum bunları yaparken bu sorun hiç denk gelmedi.

Hdd kaynaklı olabileceğini düşünerek hd tune ile test ettim sorun yok. virüs taraması yaptım temiz çıktı. Mouse değiştim. son olarak 2 gün önce format attım dün gece aynı sorunu tekrar yaşadım. anakartımda debugs leds özelliği var sorun olduğunda stabil çalıştığını gösteriyor. işletim sistemim windows 7 64 bit 8 gb ram i5 işlemci 560ti ekrankartı psu 750w 80+ plus. tüm driver lar güncel windows update güncel. Biraz uzun oldu farkındayım ama tüm detayları anlatmak istedim, tahminlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.
Hakkında
Forum İmzası:
Anakart:ASUS MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3 Dual DDR3 2200 Mhz (O.C.) İşlemci: Intel® Core™ i5-2500K Processor(6M Cache, up to 3.70 GHz) Ekran Kartı: Asus GTX770 DirectCU II GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Kasa: Cooler Master HAF 912+ GX 750 W +80 plus Cpu Soğutucu:Cooler Master Hyper 212 EVO Ram:G-Skill Ripjawsx 8Gb (4x2) 1600mhz cl9 Hard Disk: Seagate Barracuda 500GB 7200 RPM 16MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5" SSD: Samsung 250GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) Klavye: Logitech G510 Gaming Mouse: Logitech G9 Laser Gaming Monitor: Asus 23" vs238 Hdmi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 308
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 2.759 (Bu ay: 40)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 23 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.