Şimdi Ara

E devletten gelen askerlik mesajı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
2
Favori
1.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üniversitem devam ettiği halde 2 saat kadar önce aşağıdaki mesaj geldi e-devletten. E-devleti arayıp sordum. Genel bir çağrı yapıldığını, belki yanlışlıkla yapmış olacaklarını, bu konu hakkında bilgilendirilmediklerini söyledi. Askerlik şubesiyle görüşün dedi.

E-devletten kontrol ettim. 31.12.2021 tarihine kadar askerlikle ilişiği yoktur diyor. Neden böyle oldu anlamadım. Üniversite kaydım da gözüküyor. Üniversitenin kendi sisteminde 2026’ya kadar erteli yazıyor.

Bu mesaj gelen var mi benden başka?

E devletten gelen askerlik mesajı.

• askerlik şubesine git sor yardımcı olurlar

• Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt

Öyle yapıcam hocam. Durduk yere uğraştırıyorlar boş yere. Bir sürü sınavım ödevim var. Bir de böyle şeylerle uğraşıyoruz.

• aynısı bana da geldi, bu yoklama ne oluyor?

(keşke buraya yazsaydım ilk önce, yeni konu açacağıma)

• Bana da geldi aynısı. Öğrenci işlerine bakacam pazartesi belki onlar biliyordur
  • İleride benzer bir sorun yaşayan olursa diye yazıyorum, öğrenci işleri okuduğunuza dair bilgilendirmeyi doğum gününüzden sonra yapıyor, o yüzden Aralık doğumluysanız sistem bir süre askere gitmeniz gerektiğini düşünebiliyor. Doğum günümden birkaç gün sonra e-devleti kontrol edince sorunun düzeldiğini gördüm. En azından benim için böyle bir karışıklığın yaşanmasının nedeni buymuş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.