Yüzbaşı
29 Kasım 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 48 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar,

Kişisel Youtube hesabımı direkt olarak Facebook profilime bağlamak istiyorum. (Herhangi bir sayfaya değil, direkt profile.) Bağlamak istediğimde gerekli izinleri Youtube'a veriyorum ve bağlanma sayfası aşağıdaki görseldeki gibi kalıyor. Yaklaşık yarım saat beklememe rağmen herhangi bir değişiklik olmadı. Ayrıca sayfayı yenilediğimde Facebook hesabımda Youtube bağlı görünüyor fakat Youtube'da Facebook hesabım bağlı olarak gözükmüyor. Bu yüzden de "Hesap bağlama olayı" çalışmıyor. Bu sorunu nasıl hallederim?

Merhaba arkadaşlar,

Google'da günlerdir araştırma yapıyorum fakat "Rust'ta sunucu açmak." veya buna benzer aramalar yaptığım zaman sürekli kırılmış sunucu açmayı gösteren rehber veya videolar ile karşılaşıyorum. Sunucu açmaktan da pek anlamıyorum zaten, fakat Rust'ın sunucularını açmakta yardımcı olan bazı Provider/Sağlayıcı firmalar var. Bunları kullanarak bir sunucu açmayı düşünüyorum. Acaba Türkiye'ye en uygun Provider/Sağlayıcı firmalar hangileridir?
Arkadaşlar son 1-2 haftadır Playstation 4'ümde, Playstation Store'da sorunlar yaşıyorum. PS Stora giriyorum ve içerisinde fazla listeleme olan bir bölüme girdiğim zaman PS Store direkt kendini kapatıyor ve beni ana menüye geri döndürüyor. "Öne Çıkanlar" menüsünde olduğu gibi slider tarzı bölümlerde ve içerisinde 3-4 oyun olan bölümlerde bu sorun yaşanmıyor. Mesela Aksiyon-Macera oyunları bölümünde oldukça fazla oyun var, oraya girdiğimde direkt PS Store kendini kapatıp beni ana menüye döndürüyor.

Bu konu hakkında Playstation US desteği ile uzun süre konuştuk, Türkiye'nin adam gibi destek vermeyeceğini düşünerek öncelikle oraya başvurdum. US desteğinde bir kaç işlem yaptırdılar PS4'e fakat fayda etmedi, öyle olunca Avrupa/Türkiye desteğine yönlendirdiler. EU/TR'de bildiğim kadarı ile canlı destek tarzında bir olay yok, verdikleri mail adresine mail attım fakat 3-4 gündür herhangi bir geri dönüş alamadım. Benimle benzer sorunu yaşayan arkadaşlar geçen gelen PS Store güncellemesi ile sorunun düzeldiğini belirtmişler fakat bende herhangi bir düzelme yok. Benimle aynı sorunu yaşayan insanlar var mı? Nasıl çözebiliriz bu sorunu?

Ayrıca küçük bir sorunum daha var, PS4 kütüphanesinde kutulu ve dijital olarak satın aldığım tüm oyunlar gözüküyor fakat sadece kutulu aldığım inFamous: Second Son gözükmüyor. Bunun herhangi bir çözümü var mıdır? Oyunu oynamama engel değil, yine ana menüden ulaşabiliyorum fakat taktım orayı kafaya..


Yapımcı: Crytek
Dağıtıcı: Crytek (Belli değil.)
Platformlar: PC ve konsollar (Hangi konsolların olduğu belli değil.)
Beta Tarihi: Sonbahar ayları 2014
Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Tür: Korku/Aksiyon/Keşif/Açık Dünya
Kamera Açısı: 3. şahıs bakış açısı
Oynanış Modları: Çoklu oyuncu (Yerel co-op veya senaryo modu açıklanmadı.)
Resmi Kanallar: Resmi İnternet Sitesi, Youtube Kanalı

1 Haziran 2014 (Domain adresi ile ilk söylentiler)

Crytek, satın aldığı "HuntTheGame.com" domain adresi ile tüm dikkatleri kendi üzerine çekti. Domain adresi ile alakalı Crytek'den herhangi bir açıklama gelmedi. Domain adresinin alınma sebebi, E3 2014'te tanıtılması muhtemel bir oyun için olabilir.

2 Haziran 2014 (Oyun hakkında sızdırılan ilk bilgiler)

Reddit üzerinden açılan bir konuda (Ardından hemen silindi.) görülen HUNT: Horrors of the Gilded Age isimli oyunun bilgilerini, konu silinmeden önce Leadergamer almayı başardı. Reddit üzerinden açılan bu konuya göre oyunumuz böyle bir şey olacak:

* HUNT: Horrors of the Gilded Age, Crytek tarafından Crytek Amerika stüdyolarında geliştiriliyor.
* Oyunumuz co-op tabanlı olacak. Bu co-op takımları 4 kişiden oluşacak.
* Oyunda korkutucu yaratıklar ile savaşacağız.
* Oyunda silahlar bulunacak fakat mermilerini kolay bir şekilde bulamayacağız. Yani mermi bakımından sıkıntı çekeceğiz.
* HUNT: Horrors of the Gilded Age'de keşif özelliği de ön plana çıkacak.

3 Haziran 2014 (Duyuru videosu)Ayrıca duyuru videosu ile öğrenilen bazı bilgiler:

*Oyunumuz çoklu oyuncu modu tabanlı olacak.
*HUNT: Horrors of the Gilded Age, CryEngine motoru ile geliştiriliyor.
*Crytek'in yeni oyunu hem konsollara hem de PC platformuna çıkışını yapacak.
*Oyunumuzun PC platformu için beta dönemi bu yıl (2014) içerisinde, Sonbahar aylarında başlayacak. (HuntTheGame.com'dan betaya kayıt olabilirsiniz.)

BSC'nin yaptığı haber sonrası öğrenilen bazı bilgiler:

*Oyunda 3. şahıs bakış açısından karakterimizi yöneteceğiz.
*HUNT: Horrors of the Gilded Age, E3 2014'te tanıtılacak.

13 Haziran 2014 (Yeni görseller)

Reddit kullanıcısı olan SirDingleberries, geçtiğimiz saatler içerisinde internet ortamında bulduğu resim ile Reddit’i adeta salladı. Bulduğu görsel Dark Souls II’nin PC sürümünün grafik ayarlarının sayfasıydı.

Ortada bulunan söylentiye göre oyunda kaplama kalitelerini, gölge kalitelerini, efekt kalitelerini, model kalitelerini ve su dokusunun kalitelerini yükseltip azaltabiliyoruz. Bunların haricinde bulanıklık efektini, anti-aliasing özelliğini, kameranın bulanıklık efektini, SSAO ayarını ve derinlik ayarlarınıkapatıp açabiliyoruz.

http://pausemenu.com/dark-souls-iinin-pc-grafik-ayari-sayfasi-sizdirildi/

Geçtiğimiz saatler içerisinde hip-hop müzik yapımcısı Whoo Kidd ile yapılan bir ropörtajda, Grand Theft Auto'un yeni oyunu hakkında bazı söylentiler ortaya çıktı. Whoo Kidd'e sorulan, "Hangi video oyunları içerisinde yer aldınız?" sorusuna ünlü hip-hop müzik yapımcısı şu cevabı verdi:

"Call Of Duty serilerinde, Grand Theft Auto serisinin bazı oyunlarında yer aldım. Ayrıca New York'da geçecek olan yeni Grand Theft Auto oyununda da yer alabilirim."

Whoo Kidd'in bahsettiği yeni oyun, Grand Theft Auto V'ye gelecek olan yeni hikaye DLC'si olabilir veya yeni bir Grand Theft Auto oyunu olabilir. Tüm bu söylentilerin arasında tek doğru, New York'un GTA evreninde Liberty City anlamına geldiği. Eğer söylentilerin bir gerçeklik payı varsa, yeni GTA V ek paketi veya yeni GTA oyunu Liberty City'de geçebilir.

http://pausemenu.com/yeni-grand-theft-auto-liberty-cityde-gecebilir/
Bohemia Interactive'in yazdığı bir blog yazısında DayZ Standalone'a yeni bir güncellemenin geleceği ve bu güncellemenin grafiksel ve oynanışsal olarak değişimlere sebep olacağı yazıyordu. Bu haftadan itibaren DayZ oyuncuları ateşin gücünü keşfedebilecekler çünkü oyuna yanabilecek eşyalar eklenecek. Tabi bu doğrultuda nerde ve nasıl ateş yakacağınızı da öğreneceksiniz.

Kişilere veya etrafa eşyalar fırlatabileceğimiz animasyon sistemi Bohemia Interactive'in uzun süredir üstünde çalıştığı bir sistemdi. Bu sistemin güncelleme ile oyuna gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Fakat oyuncuların geri bildirimleri işe yaramış olacak ki, fare kontrolleri de bu güncelleme ile değişime uğruyor. Bu konu hakkında Bohemia Interactive'den yetkili isimler şunları söyledi:

"Tabanca kullanan oyuncular, M4 veya testere kullanan oyunculardan çok daha seri dönebilecekler. Bu küçük düzeltme ile birlikte aslında bir çok hata engellenmiş olacak."

Ayrıca firma bünyesinde çalışan bir çok insan şuan motion capture sistemi ile ateş etme ve şarjör değiştirme üzerinde de çalışıyor. Bunların haricinde yeni yemekler ve karakter modelleri de yapılmaya başlanmış bile.


http://pausemenu.com/dayznin-gelecek-guncellemesi-ile-atesin-gucunu-kesfedeceksiniz/
http://www.dualshockers.com/2014/04/05/dayz-updates-to-include-improved-fire-weapon-controls-and-more/
Sucker Punch Productions bugün içerisinde paylaştığı bir tweetde, oyun içi zamanı değiştirmenin bu hafta içinde gelebileceğinden bahsetti. Eğer böyle bir değişiklik olacak ise, büyük bir ihtimalle Pazar günü gelecek olan güncelleme ile oyuna eklenecektir.

Bundan daha da önemlisi ise karakterimiz, Delsin Rowe'un daha fazla güç edinebileceği yönde çıkan haberler oluyor. Bu cümleden sonrası spoiler içerebilir, eğer henüz oyunun hikaye bölümünü bitirmediyseniz ve keyfinizin kaçmasını istemiyorsanız, okumayı bitirebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere Infamous: Second Son'da toplanabilir ses kayıtları bulunuyor. Oyun içinde topladığımız son ses kayıtlarında D.U.P. 'dan bir isim bizlere önemli bir bilgi veriyor:

"Elinde ne kadar güç tutabildiğini hiç merak ettin mi? Augustine merak eti. O, senin Curdun Cay'de yaşadığın olaylardan pek haz etmedi. Burada çok fazla konduit var ve hepsinin birbirinden farklı güçleri var. Bu güçler kablo/elektrik, cam veya kağıt ile sınırlı değil. Bu çok uzun ve ilginç bir liste... Bir hayal etsene, elinde tüm güçler ile Curdun Cay'e geldiğini. Neye dönüşürdün? Tüm bunlar beni korkutmaya yetiyor..."

Oyun içerisinde, PaperTrail'i bitirdiğimizde kağıt gücünü kullanabildiğimiz söyleniyor fakat henüz onaylanmış bir bilgi yok. Fakat ses kayıtlarında bahsedilen cam ve kablo özellikleri hakkında hiçbir söylenti yok. Fakat bu 2 güç daha önce PaperTrail'de görülmüştü. Ses kayıtlarında bahsedilen özelliklerden bazılarının yeni bir DLC ile gelmesi bizi hiç şaşırtmaz.

http://pausemenu.com/infamous-second-sona-yeni-guc-ve-zamani-degistirme-mi-geliyor/
http://www.dualshockers.com/2014/03/30/infamous-second-son-possible-dlc-powers-teased-in-game-time-of-day-option-news-coming-next-week-spoilers/
CD Projekt Red, Sydney Morning Herald'la yaptığı bir söyleşide konsol ve PC platformundaki rekabet ve buna bağlı olan sınırlandırmalar üzerine konuştu.

Söyleşiden gelen bilgilere göre The Witcher 3: Wild Hunt için Xbox One ve Playstation 4'de olan sınırlandırmalar tamamen kaldırılmış. Yani CD Project Red, şuan geliştirdiği The Witcher 3: Wild Hunt'da performansın yüksek olması için grafikleri kısması gerekmiyor veya grafiklerin iyi olması için performanstan kısmaları gerekmiyor.

Tomasz Jarzebowski bu konuda şunları söyledi:

"Oyunu Xbox One, Playstation 4 ve PC platformları için geliştiriyoruz ve oyunu imkanımız olduğu kadar güzel göstermek istiyoruz. Sanırım bu konuda iyi bir durumdayız çünkü grafik veya performans bakımından hiçbir sınırlandırmalarımız yok. Bu yüzden en iyi görünen ve en iyi performansa sahip oyunumuzu yapacağız. The Witcher 3'ü geliştirdikçe daha da bilgileniyoruz. Bu bilgilerimiz The Witcher 3: Wild Hunt'a ve sonraki oyunumuza mutlaka yansıyacaktır."

The Witcher 3: Wild Hunt, önceki oyunundan 35 kat daha büyük olacak ve 100 saatlik bir oynanış sunacak. The Witcher 3: Wild Hunt'a 2015'in Şubat ayı içerisinde sahip olabileceğiz.

http://pausemenu.com/witcher-3-wild-hunt-icin-grafik-veya-performans-siniri-yok/
http://www.dualshockers.com/2014/03/30/next-gen-consoles-allows-for-the-witcher-hunter-3-wild-hunt-to-go-nuts-on-graphics/
Geçtiğimiz günlerde CNN Türk'de Sercan Sülün'ün The Last Of Us'ın PS4 sürümü hakkında söylediklerini neredeyse hepimiz biliyoruz. Bu olayların ardından Sony bu söylemleri red edercesine söylediği, "Söyleyecek bir şey yok." sözünden sonra bugün çıkan bazı haberler, söylenecek şeylerin hala olduğunu bizlere gösteriyor.

Sony cephesinden sağlam bilgiler taşıyan isimlerden biri olan Pete “Famousmortimer” Dodd, bugün NeoGAF'da bazı söylemlerde bulundu. Pete, "Sony'nin söyleyecek bir şeyi yok fakat bu doğru." sözcüklerini kullanmaktan kaçınmadı.

Tabiki The Last Of Us'ın PS4 sürümü bu kadar haberle kalmıyor, Dualshockers takipçilerinden olan IH8YH, bugün GameStop Almanya'nın yerel mağazasından bir resim almayı başarmış.

Görseldeki çıkış tarihleri, 17 Mayıs 2015 ve 16 Kasım 2014, öylesine yazılmış gibi görünüyor. Ayrıca iptal edilmiş oyunlardan olan, Star Wars 1313'ü de görebilmemiz mümkün. Fakat GameStop, iptal edilmiş oyunları bünyesinde tutan bir yapıya sahip. Geçmişte bunların örneklerini görmüştük. Ayrıca görselde yine ilginç bir oyun görebilmemiz mümkün, Tomb Raider'ın yeni oyunu Arbeitstitel'de PS4 için listelenmişe benziyor.

http://www.dualshockers.com/2014/03/28/the-last-of-us-for-ps4-is-real-according-to-insider-game-listed-in-gamestop-germanys-system/
http://pausemenu.com/last-usin-ps4-surumu-tekrar-gorundu/

Hakkında
Konum: İstanbul,Bahçelievler
Meslek: Gönüllü Editör - Öğrenci
İlgi Alanları: Metal Müzik - Elektro Gitar - PS4
Forum İmzası:
PSN: UnmaskYourDesire
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Asus Notebook
Mobil cihaz
Sony Xperia Z
Operatör
Türk Telekom
Oyun Platformu
PS4
Takım
Fenerbahçe
PSN ID
UnmaskYourDesire
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Mesaj Sayısı: 583
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 626
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 43.686 (Bu ay: 26)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 59 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.