Teğmen
27 Kasım 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 44 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar 1 sene önce aldığım Thinkpad E480 bilgisayarıma kahve döktüm. Sonrasında eşeklik edip o şekilde kullandım. Aradan 1 ay geçti bu şekilde bilgisayar prize takılı iken, internette dolanırken birden şarj etmeyi kesti. Adaptörü test ettirdim sağlam. Şimdi oksitlenme vb. durum olabilir. Kullanıcı hatası da kabul. Şarjı kesti ben de şarj bitene kadar 4-5 saat iş dosyalarını harddiske aktardım. Şimdi cihaz şarj olmuyor dolayısıyla açılmıyor. Bu olanlardan yola çıkarsak bu cihaz kullanılabilir mi? İş için almıştım işten de kovuldum işsizim 3 aydır :) Yeni bilgisayar demeyın bütçem yok. Sizce kurtarılma durumu var mı? İstanbul'da nereye götürmeliyim cihazı? Tahminleriniz neler?

Gömülü işlemci olduğu için kurtarılma ihtimali de yok işlemciyi.
Arkadaşlar merhaba. 2015/Hatchback Kia Rio aracımız var. 75 bin kilometrede araç. Acemilikten bitti baskı balata, çok sertleşmişti. Valeo marka baskı balata, şanzıman yağı, ve Walburg marka dört adet disk değişti. Balatanın markasını hatırlamıyorum ama internette fiyatı ortalama 60 civarıydı takımı.

Debriyaj: 980 TL (işçilik ve şanzıman yağı dahil)
Ön Disk takım: 385 TL
Ön balata takım: 110
Arka Disk takım: 300 TL
Arka Balata: 85 TL
İşçilik: 90 TL

50 liraya yaptı bilgisayara bağlayarak dizel partikül filtre yakma işlemini. Sizce fiyat uygun mu?
Arkadaşlar hayırlı geceler, iyi forumlar. Kia Rio Hatchback 2015 kullanıcısıyım. Normalde sabırsız insan olmakla birlikte, hepimiz çalışan olduğumuz için ürün-hizmet sektöründe çok sabırlıyımdır. Konumuza gelecek olursak Bosch firmasını kalite ve marka bilinirliği için iki bakımdır tercih ediyorum. Olaylar şöyle;

Birinci periyodik bakımda mazot filtresi, yağ filtresi, hava ve polen gibi filtreler değişti. Pür dikkat izliyorum ustayı, tam yağ filtresini takacakken (işini sallıyor filtreyi bile unuttu) oradaki çırak usta yanlış filtre, o BMW'nin dedi. İlk golü burada yedik. İnsanlık hali dedim. Sonra ücreti ödedim yola çıktım. Ertesi gün jantlar sim siyah olmuş. Arkadaşım mazot bu bildiğin dedi. Mazot nasıl oraya geliyor, yerde de damlayan bir şey yok dedim. Sonra baktım B sınıfı araç Range Rover ile yarışır oldu. Yakıt 12 litreye çıktı (dizel) götürdük adam yanlış takmış filtreyi. Dedim insanlık hali olur öyle. Geçen gün aynı servise gittim tekrar. Ustaya söyledim filtreyi geçen yanlış taktın, bu sefer dikkatli ol. "Yok ya, olur mu öyle şey? Çocuklar yanlış takmıştır." Dedi. Bakımını sen yapmıştın, yine sen yapıyorsun dediğimde "bu sefer sıkıntı olmaz merak etme" dedi. Hakikaten araç tamamlandığında sıkıntı görünmüyordu. Arkadaşım da bir sıkıntı olacak içimde bir şey var dedi gitmeden önce. Neyse, gelmişken 75 binde olan aracın önlem amaçlı hidrolik yağını da değiştirelim dedim. Lifti havaya kaldırır kaldırmaz bayılmam bir oldu. Litresi 5 küsür lira olan mazot arabanın altından bildiğin itfaiye hortumundan çıkan su gibi akıyor. Hemen tabii koştuk altına leğen koyduk. Şaka bir yana, adamla aynı dili konuşmadığımızı düşünerek oradaki başka biriyle görüştüm. Filtrenin müşür contası sorunluymuş.. Yahu dedim buraya gelene kadar sorun yok, şimdi mi oluyor iki seferdir? Neyse çözdük olayı. Gelelim can alıcı noktaya. Fren rekorlarını gevşetip, yağ ekleyerek klasik yöntemle hidroliği değiştirmeye başladı. Al bir de buradan yak. Hava yaptı sistem. Havayı çıkaramadı net 1.5 saat boyunca. Çıktığını düşünmüşler ki test edip, teslim ettiler. Sonra baktım fren iyice aşağıda kavrıyor. İki tur daha attım hâlâ aynı. Zaten işe iki saat geç kalmışım, direkt eve döndüm. Yarın gideceğim oradaki aynı dili konuştuğumuz eleman da işi çözmez ise mahkemeye kadar hiç üşenmeden giderim. Ekşisözlük dahil evimin camına bile yazı asar, karalarım firmayı. Sizin önerileriniz nedir?

Bosh Car Service Maslak Olcayto Otomotiv Ustaların kimi kaportaya, kimi elektriğe vs. bakıyor. Mekaniğe bakan adama bırakmayın. Zaten yanlışlıkla bıraktıysanız da sizin aracınızla uğraşırken sürekli elinde telefon olduğu için ve işi sallamadığı için muhakkak anlarsınız durumu. Dikkatli izlerseniz, yağ tapasını bile takmadan yağ doldurduğunu falan görebilirsiniz. Yedek stepne gibi yedek usta alıp yanıma öyle gideceğim. Yolda bir arıza falan çıkar şimdi.
Sorun çözüldü arkadaşlar. Teşekkürler. Reset atma sorunu kasa ile kaynaklıymış. Soketin yanlış takılması.
Merhaba arkadaşlar. Klimanın modu durduk yere bozuldu. Mesela Mode tuşuna bastığımızda ayağa üflüyor, yukarı şeklinde işaret ile gösteriyordu. Orası şimdi yok, sadece ayaklara ve cama üfleme moduna geçtiğinde cam simgesi görünüyor o kadar. Ayrıca mod değiştirirken gırç şeklinde ses çıkıyor. Sizce sebebi nedir?
< Resime gitmek için tıklayın >
Merhaba arkadaşlar, fotoğraf makinesi düşüncem vardı bir kaç yıldır. Bu iş üzerine yoğunlaşmak istiyorum. Fakat acemiyim. 18-55 Lens var Canon D100 Makine sahibiyim. Zoom yapabileceğim, köyde, kampta fotoğraf çekeceğim bir lens önerisi arıyorum. Yanlış araştırmadı isem eğer, Tamron VC 70-300 Bana uygun mu acaba? Acemice şöyle söyleyim, 100-150 metre mesafeden bir nesneyi, evi, hayvanı net şekilde poz yakalayabilir miyim? Kamp ve köyde vesaire buralarda kullanmak istiyorum. 70-200 Lensin 70-300 ile farkı nedir acaba? Bunlar daha pahalı ve makro lensler de var örneğin: 70-300 1500 lira ise makro modeli daha da uygun sadece yakın çekimler araştırdığım kadarı ile. Bu doğrultuda bana lens önerebilir misiniz arkadaşlar Tamron 70-300 ihtiyaçlarımı karşılar mı acaba?

Teşekkürler, merakla yorumlarınızı bekliyorum.
Arkadaşlar aracın arka tamponunda 3 cm çapında çarpma ile boya atması ve göçük var. Ayrıca sol çamurluğa da motosiklet çarptı. Ön tamponda ise sürtme var köşede hafif. Bunları yaptırabileceğim bir usta lazım. Boyasız hafif göçük var park esnasında oluşan 3-5 cm arasında. İstanbul Anadolu yakasında önerebileceğiz iyi bir usta var mı? 🙂
Arkadaşlar internette araştırıyorum ama en iyi kullanan, bilgi sahibi arkadaşlar bilir diye düşünüyorum 35 bin liraya kadar bu aracı düşünüyoruz kafam karışık 90 binde araçlar dahi pahalı motor ömrü konforu güvenliği önerir misiniz?

Düzenleme: C3 ana konusuna aktaracağım. Konuyu silebilir miyiz arkadaşlar? Teşekkürler.
Arkadaşlar geçen yaptığım trollüğü anlatacağım. Eminönünden mısır şurubu ve kırmızı gıda boyası aldım. Kakao falan sahte kan yaptım, sonra kafeye gidip oturdum, sahte arama ile telefon görüşmesi yaptım, evet çok hastayım verem dedi doktor dedim yüksek sesle. Sonrasında ise tuvalete gidip iki damla sahte kanı ağzımda beklettim, masaya garson gelirken peçeteye öksürdüm, sahte kan peçeteye bulaştı, komikti garsonun yüz ifadesi, neredeyse dükkanı mühürletiyordum. Müşteriler de acayip bakıyordu. Daha sonra tekrar gittim ama karton bardakta verdiler içeceği. 😕

Sahte kan örneği;

Balat kampüsündeyim. Forumdan Plato'da okuyan arkadaşlar var mı? Kırmızı pilot kalem koyuyorum mendil cebine ceketin. Ona göre beni tanıyabilirsiniz arkadaşlar.

(Kavgada arkadaşının beline pilot kalem saplayan arkadaş vardı.)
Hakkında
Forum İmzası:
Hakkımda:
Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki herşey ikinci planda.

Steve Jobs
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 757
İkinci El Bölümü Mesajları: 30
Konularının görüntülenme sayısı: 36.923 (Bu ay: 312)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 157 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.