T

Teğmen
24 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 7 (Bu ay: 0)
359422 Gün Cezalı
356806 gün 2 s. 39 dk. kaldı
Gönderileri
Arkadaşlar malum tercih haftası içerisindeyiz. Ben ve benim gibi binlerce kişinin burslara ihtiyacı var. Arayan bulan arkadaşlar, burs alan üniversiteler nerelerden aldıklarını, ne kadar aldıklarını yazarlarsa herkese yardımları dokunur. Ben elimden geldiğince edit'leyeceğim konuyu. Siz de lütfen ihtiyacı olanlar için bi el atarsanız ANA KONU yapalım başlığı. Tavsiyelerinizi yazın, beraberce oluşturalım konuyu.


1.) KYK bursları
T.C. Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü, her yıl ekim ve kasım ayları içinde başvuruları kabul ediyor. Ayda 330 TL olan bursu almaya hak kazananlar ocak ayı itibariyle açıklanıyor. Bursa başvurmak içinhttp://www.kyk.gov.tr/ adresinden istenen bilgilerin doldurulması yeterli.

2.) Türk Eğitim Vakfı
Bugün 210 bin öğrencinin yararlandığı Türk Eğitim Vakfı (TEV) bursu, yükseköğretim okumaya hak kazanmış öğrenciler, yüksek lisans ve doktora öğrencileri dışında acı olay, doğal afet gibi olaylarda zarar gören öğrencilere, engelli öğrencilere ve yetiştirme yurdunda barınıp üniversite okumaya hak kazanmış öğrencilere veriliyor. Üniversite lisans öğrencilerine verilen güncel burs miktarı 400 TL olup ekim ve haziran ayları arasında olmak üzere 9 ay boyunca veriliyor. Burs başvurusu TEV’in web sitesinde duyurulan başvuru formunun doldurularak, istenen diğer belgelerle birlikte kuruma gönderilmesiyle yapılıyor. Başvuru formu için eylül ayı başı itibariyle TEV web sitesi takip edilmeli.

3.) TÜBİTAK
TÜBİTAK da lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs veren kurumlar arasında. Çok çeşitli kıstaslarca burs vereceği öğrencileri belirleyen kurumun bursları, 750 TL ile 2 bin TL aralığında değişiyor. Burs, lisans hazırlık sınıfında da verilmekte olup lisans öğreniminin normal eğitim sürecinin sonuna kadar devam ettiriliyor. Çift anadal öğrencileri için ise burs süresi LYS sonucuna göre, kayıt yaptırdığı programın normal bitirme süresinden bir yıl sonrasına kadar sürüyor. Başvurular 1 Eylül-15 Ekim tarihleri arasındahttp://e-bideb.tubitak.gov.tr internet adresinden yapılıyor.

4.) Vakıflar Müdürlüğü
Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) de KYK Genel Müdürlüğünün burs başvurusuna paralel zamanlarda başvurusunu açıp ocak ayının son aylarında sonuçları yayınlıyor. Bursa başvuru süreci internet üzerinden işliyor. Burs başvuru duyurularıhttp://www.vgm.gov.tr/üzerinden yayınlanıyor. Aylık 200 TL burs veriliyor. Ayrıca ihtiyacı olan öğrencilere ‘özel eğitim yardımı’ adı altında bir kereliğe mahsus, aylık 1000 TL burs da veriyor.

5.) ÇYDD
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından, maddi durumu yeterli olmayan, başarılı, devlet üniversitelerinde okuyan, çağdaş değerlere sahip, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, sigara içmeyen ve öğrenim harç kredisi veya bursu haricinde burs almayan öğrencilere burs veriliyor. Daha fazla bilgi için:http://www.cydd.org.tr

6.) Çağdaş Eğitim Vakfı
Üniversite öğrencilerine aylık 150 TL burs veren Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) bursuna başvuru web sitesinde belirtilen tarihlerde 0212 361 41 52 nolu faksa veya nalan@cev.org.tr adresine yapılıyor. Başvurusu kabul edilen öğrenciler sözlü mülakata alınıyor. Burs yalnızca İstanbul’daki öğrencilere veriliyor.

7.) Yabancı Hükümet Bursları
İkili ilişkiler çerçevesinde Türk öğrenciler için her sene yabancı hükümetler tarafından, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burslar sağlanmakta. Her ülke burs başvurusu için kendi koşullarını belirliyor. Duyurularhttp://abdigm.meb.gov.tr/ adresinden yayınlanıyor.

8.) Jean Monnet Burs Programı
Jean Monnet, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Komisyonu arasında imzalanan bir anlaşma çerçevesinde oluşturulan ve Türkiye’nin en köklü uluslararası tabanlı burs programı. Bursiyerlere en az 3 en fazla 12 ay süresince verilen burs programına, programın desteklediği çalışma alanları kapsamında; not ortalaması, yabancı dil yeterlilik düzeyi gibi kriterleri karşılayan, lisans düzeyi son sınıf öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, akademik veya idari personeller ile kamu veya özel sektör personelleri başvurabilir. Adaylar öğrenim görmek veya araştırma yapmak istedikleri AB üyesi ülkeyi ve üniversiteyi kendileri belirliyor. Başvurusu kabul edilen adaylar ayrıca yazılı sınav ve mülakata giriyor. Daha fazla bilgi için:http://www.jeanmonnet.org.tr

9.) 421.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı
www.yekuv.org / 0212 274 15 02
15 Eylül-15 Ekim arasında başvuran adaylar sıra numarasına göre mülakata alınıyor. Belli bir puanlamaya tabi tutulan adaylara daha sonra burs veriliyor. Burs alabilmek için gerekli koşullar: Öğrencinin başarılı olması, İstanbul içindeki üniversitelerin ilgili fakültelerini bu yıl kazanması ve kaydını yaptırmış olması, eğitim desteğine ihtiyacı olması, ailenin kırsal kesimde ikamet etmesi.

10.) Adana Ticaret Odası
www.adana-to.org.tr / 0322 352 00 52
İktisat veya İşletme ve benzeri bölümlerde okuyan yardıma muhtaç öğrencilere burs veriyor.

11.) Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı
0212 258 61 20
Burslar karşılıksız olup herhangi bir hizmet veya yükümlülük gerektirmez. Öğrencinin son sınıfta olması ve alt sınıftan dersinin bulunmaması gerekir. Ekim ayında başlayan burslar 8 ay boyunca devam ediyor.

12.) Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu
www.sydtf.basbakanlik.gov.tr/burs.htm 0312 424 09 47
Açıköğretim Fakültesi dahil olmak üzere üniversitelerde okuyan her öğrenci bu bursa başvurabilir. Başvurular ekim ayının son haftası ile kasım ayının başında yapılıyor.

13.) Hacı Ömer Sabancı Vakfı
www.vaksa.org.tr / 0322 351 56 44
Maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere geri ödeme yükümlülüğü olan sosyal amaçlı burslar veriyor. Burs için 15 Eylül - 15 Ekim günleri arasında başvurulması gerekiyor.

14.) Hüsnü M. Özyeğin Vakfı
www.husnuozyeginvakfi.org.tr / 0212 217 04 01
TC vatandaşı olan, İstanbul’da bir devlet üniversitesinde okuyan, ÖSS sonuçlarına göre kendi puan türünde ilk 2000 öğrenci arasında olan, hazırlık veya 1. sınıf öğrencisi olan, mali desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerinin eğitimlerini desteklemektedir. Koşulları uyan öğrencilerin, kendi Üniversiteleri’nin Öğrenci İşleri ve/veya burs ofislerine müracaat ederek burs başvuru formunu temin etmeleri ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak tamamlayarak üniversitelerine geri vermeleri gerekmektedir.

15.) İstanbul Büyükşehir Belediyesi
www.ibb.gov.tr / 0212 449 40 00
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan çok sayıda öğrenciye eğitim yardımı yapıyor. Ekim ortasından itibaren başvuruları kabul edecek olan kurum, aralık ayından itibaren 7 aylık bir burs programı öngörüyor.

16.) İstanbul Sanayi Odası Vakfı
www.isov.org.tr / 0212 293 54 18
Üniversite ve meslek yüksekokullarında öğrenim görenlere burs veriliyor. Burs verilecek adayı öğrencinin öğrenim gördüğü kurum seçiyor ve vakfa bildiriyor. Teknik bölümde okuyanlara burs sağlanıyor.

17.) İTO Vakfı
0212 511 41 50
İstanbul Ticaret Odası Vakfı´nın verdiği burslarda aranılan şart; öğrencinin maddi imkânlarının yetersizliği ve üniversitede ekonomiyle ilgili bölümlerden birinde okuyor olmasıdır.

18.) İzmir Büyükşehir Belediyesi
www.izmir.bel.tr / 0232 482 11 70
İzmir’de bulunan üniversitelerin öğrencilerine burs imkânı sunulmaktadır. Öğrenciler, İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşehri İletişim Merkezi, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yüksek Teknoloji Enstitüsü´nden başvuru formu temin edebilecekler.

19.) İzmir Ticaret Odası
0232 441 77 77
Öğrenim bursu karşılıksızdır. Burs talebinde bulunan öğrencinin; 1. Bir başka kuruluştan burs almaması, 2. Ekonomik desteğe gereksinimi olması, 3. Başarılı bir öğrenim süreci içinde olması ve hiç başarısız dersi bulunmaması, 4. İzmir´de ikamet ediyor olması veya İzmir´deki öğrenim kurumlarında öğrenim görmesi gerekmektedir.

20.) Kızılay Gençlik Müdürlüğü
0312 430 23 00
Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, sosyal himayeye muhtaç, kendi imkânları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir şekilde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları tahsil hayatları boyunca devam etmektedir.

21.) Milli Eğitim Bakanlığı
www.meb.gov.tr / 0312 417 50 70
Milli Eğitim Bakanlığı, yükseköğrenim kurumlarının öğretmen yetiştiren fakültelerini ilk beş tercihi içinde yazan ve bu bölüme girmeye hak kazanan öğrencilere dört yıl boyunca her ay karşılıksız burs veriyor.

22.) Sema Yazar Gençlik Vakfı
www.semayazar.org.tr / 0312 440 16 16
Başarılı ve sosyoekonomik durumu burs almasını gerektiren üniversite öğrencilerine burs veriyor. Bursun devamı her yıl başarılı olma koşuluna bağlı. Müracaatlar ekim ayı başında sona eriyor. Başvurular vakıftan alınacak formla yapılabiliyor.

23.) Toplum Gönüllüleri Vakfı
www.tog.org.tr / 0216 321 89 88
Toplum Gönüllüleri Vakfı 2005-2006 öğrenim yılından başlayarak TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına (devlet ilköğretim, lise ve dengi okullarında görevli veya bu okullardan birinden emekli bir anne ve/veya babanın çocuğu olan) burs sağlamaktadır.

24.) Vehbi Koç Vakfı
www.vkv.org.tr/egitim/bursaciklama.html 0216 531 00 00
Yetenekli ancak imkânları sınırlı olan öğrencilere burs veriyor. Hazırlık ve birinci sınıf haricindeki öğrencilere verilen burslar için sağlıklı, derslerinde başarılı ve devletin demokratik, hür, çağdaş ve laik düzenini içtenlikle benimsemiş olmak gerekiyor. Burslar için seçim okul idarelerince yapılıyor. Burs almak isteyen öğrencilerin kendi fakültelerinin dekanlığına veya okul müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.

25.) Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı
www.yasar.com.tr/vakif / 0232 482 22 00
Üniversitelerde, yüksek ve ortaöğretim kurumlarında okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Başvurular eylül - ekim aylarında yapılır.

26.) Avusturya Liseliler Vakfı
www.alv.gov.tr
Yetenekli fakat maddi olanaklardan yoksun çocukların ve gençlerin eğitim ve öğrenimlerini desteklemek için çeşitli, karşılıklı ya da karşılıksız burslar veriliyor.

27.) Emine Horoz Eğitim Vakfı
http://www.horev.org.tr
Her yıl 1 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında, yeni eğitim dönemine ilişkin müracaatların alındığı vakıf, yalnızca lojistik bölümü öğrencilerine burs veriyor.

28.) Galatasaray Eğitim Vakfı
www.gev.org.tr
Burslar, bağışçılar tarafından, tutarı, süresi, ödeme şekli ve hangi öğrenci olduğu belirlenerek, şartlı olarak verilen yurtdışı, yüksek lisans ve doktora burslarından oluşuyor.
Öğrenimi vakıf bursu ile tamamlayan her öğrenci, ileride yeterli gelir düzeyine ulaştığında, en az burs aldığı yıllar toplamı kadar, almış olduğu burs cinsinden, en az bir öğrencinin giderlerini karşılayarak yetişmesine katkıda bulunuyor.

29.) Mehmet Zorlu Vakfı
http://www.mzv.org.tr
Mehmet Zorlu Vakfı, eğitime destek çerçevesinde her eğitim döneminde yüzlerce öğrenciye burs veriyor. Başarı ve ihtiyaç kriteri gözetilerek seçilen bursiyerler, Ekim-Haziran ayları arasında toplam 9 ay süreyle burs alıyorlar.

30.) Milli Eğitim Vakfı
www.mev.org.tr
Kuruluşundan bu yana ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretime devam eden 25 bin 864 öğrenciye burs veren vakıf, yılda ortalama 300 öğrenciye burs vermeye devam ediyor. Milli Eğitim Vakfı, Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan özel okullarda da başta şehit ve gazi çocukları olmak üzere binlerce öğrenciyi burslu okutmaya devam ediyor.

31.) Sağlık ve Eğitim Vakfı
www.sev.org.tr / 0212 512 18 78
Başvuru Ağustos-Eylül aylarında yapılıyor. Ağırlıklı olarak tıp fakültelerindeki öğrenciler tercih ediliyor ve 3'üncü sınıftan sonraki öğrencilere veriliyor. Burs alacaklar not ortalamalarına göre seçiliyor.

32.) Sani Konukoğlu Vakfı
www.sankovakif.com
Vakıf tarafından üniversitelerde öğrenim gören ve ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen başarılı öğrencilere burs veriliyor. Burs verilen öğrencilere Sanko Holding şirketlerinde staj yapma talebine, branşı uygun olduğu taktirde öncelik veriliyor.

33.) Tefken Eğitim, Sağlık, Kültür, Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı
www.tekfenburs.org
Burslar için, üniversite sınav sonuçlarına göre bir yüksek öğrenim kurumunu ilk 20 bin kişi içinde kazanmış olması esas alınarak değerlendirme yapılıyor. Endüstri, Bilgisayar, Elektrik, Elektronik, İnşaat, Çevre, Makine, Kimya, Gıda, Ziraat, İmalat, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Mimarlık, Matematik, Fizik, İstatistik, Hukuk, Konservatuar (Müzik), İktisat, İşletme veya Bioteknoloji bölümlerinden birini kazanmak, değerlendirme sebebi oluyor.

34.) Türkiye Engelliler Spor ve Eğitim Vakfı
www.tesyev.org
Vakıf, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı liselerden birinde okuyan veya Devlet üniversitesi bünyesinde yer alan fakülte, enstitü, yüksekokul, konservatuar veya meslek yüksekokulunda ön lisans, lisans veya lisansüstü öğrenimi gören, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli, güvenilir, başarılı, yüzde 40 ve üzeri derecede engelli öğrencilere, yönetmelikle belirlenen adaylık ve seçilme şartlarını yerine getirmeleri halinde burs yardımı yapıyor.

35.) Türkiye Diyanet Vakfı
http://www.diyanetvakfi.org.tr
Türkiye Diyanet Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl için de burs verecek. Burs başvuru tarihleri ve başvuru şartları için yukarıdaki linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.
Yardımlarınızı bekliyorum. BİLKENT, GALATASARAY ya da BOĞAZİÇİ İKTİSAT?
Arkadaşlar TM1 sıram 2400.

GS Üniversitesi İşletme Bölümü'nü seçmeyi planlıyorum ama aklımda cevaplanması gereken sorular var. Özellikle mezunların durumu hakkında. Bana yardımcı olabilecek GSÜ okuyan ya da mezun var mı; tanıdığınız, bildiğiniz?

Üniversitenin durumu, kampüs, hazırlık, Fransızca, burslar, iş durumu... merak ettiğim konuların bazıları.

Lütfen ACİL yardımınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar. TM1 sıram 2400, TM3 sıram 1700.

3 yer arasında kaldım, yardımınıza ihtiyacım var.

1. şık:
..Boğaziçi Üniversitesi - Ekonomi Bölümü
Yorumlara göre çok fazla avantajı varmış, özellikle Boğaziçi olması açısından.

2. şık:
..Galatasaray Üniversitesi - İşletme Bölümü
"İşletme varken ekonomi neymiş?" diyen kesmin tavsiyesi.

3. şık:
..Hukuk Fakültesi
Kafamda bi üniversite yok bu alanda. Sıram tam Yeditepe'ye denk geldiği için yazdım. 'Hukuk her alanda avantajdır.' diyorlar.

Deneyimlerinizle bana yardımcı olursanız çok sevinirim, derin bir çelişkideyim.

Siz olsanız tercihiniz ne olurdu? Bir de Boğaziçi Ekonomi sırası 2200'dü geçen yıl, bu yıl 2400'e kayar mı?
Şimdiden teşekkür ederim.
Arkadaşlar gecen hafta internetim sorunsuz vardı. Evde telefon bağlı olmasina rağmen kullanmiyorduk bu hafta ADSL VE INTERNET ışıkları yanmadı telefonu taktım Çeviri sesi yok 121 i Aradım böyle bir abonelik yok dedi. Bakmam Lazım telefonsuz pakete mi geçeyim? Yardim edin lütfen...
Yanlış okumadınız, dota'da kazandığınız itemleri gerçek para karşılığı satın alıyorum. İtem satmak isteyen PM atsın!!


İyi günler arkadaşlar kafayı yemek üzereyim lütfen yardım edinnn!! IPhone 5 i düşürdüm ve dokunmatiğin sol tarafı bozuldu. Tamirci tamirci dolaşırken bi daha düştü ve yarısı düzeldi. O zaman bi temassızlık olduğunu anladım içini açtım ve kablolara bastırdım düzeldi tamamen. Şimdi tekrar aynısı oldu ama düzeltemiyorum açtım içini tamamen söktüm ekran kısmını. Şimdi taktım ve ama ekran hiç gelmiyor. LÜTFEN BİLEN VARSA ACİL!!!!
70 TL ve Üzeri alışverişe tüm Türkiye'ye ÜCRETSIZ KARGO!!!
Dota 2 Ürünleri

Arkadaşlar internette çok aradım ancak uygun fiyata DotA2 ürünleri satan yer bulamadım. Bende bu eksikliği gidermek için T-Shirt basım işine girdim. Hepinizin desteğine ihtiyacım var, sayfayı beğenirseniz çok yardımcı olursunuz. Şimdiden teşekkürler

----> Her türlü soru, şikayet ve tavsiyeye açığım.
Selam beyler. HP laptopum sürekli birdenbire kapanıyordu ben de içini açtım ve macununu yeniledim,tekrar topladım. Şimdi power tuşuna basınca 3 sn'de bir yanıyor ama bilgisayardan hiçbir tepki gelmiyor(fan sesi, açılma sesi ya da ekran görüntüsü). Şimdiden eyvallah.
Arkadaşlar bende Discovery Elite 16 GB var. 3 aylık kutulu faturalı ama biraz hor kullandım. Biri takas teklif etti. Kutu fatura yokmuş. Iphone 5. Tertemiz felan dedi. Takası elden yapacaz. Sizce değiştirmeli miyim? İlerde satmak istesem hangisi daha çok para eder? Yardımcı olursanız iyi olur.
Hakkında
Konum: Eskişehir, Tepebaşı
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Mesaj Sayısı: 125
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 169
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 27.908 (Bu ay: 75)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 81 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.