Yüzbaşı
13 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 52 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar arkadaşlar yaklaşık 3 yıldır playstation 4 ümü açmıyordum 2017 hazirandan beri.Dün akşam forumda vs. görünce uncharted serisini almak için playstation a gireyim bir dedim şifreyide haliyle unuttuğumdan şifreyi sıfırlamak için mail ime girdim ve birisi(büyük ihtimal yabancı yazı ingilizce zaten) salı günü yani 2 gün önce mailime e posta olarak 2 tane şifre 1 tane mail adresi atmış ama attığı mail adresi zaten içinde olduğum-giriş yaptığım mail adresi atmış ve benden bitcoin istiyor yoksa son 148 gündür online bütün aktivitelerini biliyorum halada telefonunu bilgisayarını webcamini vs. görüyorum şeklinde tehdit işte 24 saat içinde 3500 dolarlık bitcoin atarsan salarım vs.demiş ama ben dün ne yazık ki acil bir şekilde şifreyi değiştirdim ve ne yazık ki orada adamın bana söylediği şifreleri girseydim psn e mi ait olup olmadığını anlayabilirdim ama dediğim gibi acil bir şekilde yaptım ondan dolayı emin olamıyorum gene %80 eminim o 2 şifre eski psn şifrelerim büyük ihtimal ama genede insan emin olamıyor internette de böyle şeyler okuyordum işte bitcoin istiyor tarzında buna benzer ve şundan dolayı o 2 şifre eski şifrelerimse ve iki şifrede psn e ait eski şifrelerimse bu adam nasıl ikisini birden biliyor başka hesabımıda hacklemiş olma ihtimali var mı işte ondan emin değilim.Yani o şifrelerden biri ya da ikisinin başka bir yerin şifresi olup olmadığından tam olarak emin değilim ve pc telefon izleme olayı ve her şeye erişme safsata gibi gelmiş olsada bir an düşündüm olabilir mi acaba?

Şimdi sormak istediğim şu ben eski şifrelerimi görebiliyor muyum sony yi aradım Playstation Türkiye yani.Onlar benim gördüklerimi bile göremiyorlar yani 1 ay önce çevrimiçi olmuş mesela hesap onu bile göremiyorum ben baktığım normal bir hesap gibi görünüyor şifre değiştirdiğinizde gözükmüyor diyor.Ancak o sizin adreslerinizi hesap bilgilerinizi göremiyor diyor ama ben dün şifreyi girince nasıl gördüm o zaman? bu tip özel bilgisayar cihaz içinde mi saklanıyor eğer öyleyse bu arkadaşın benim cihaza erişme ihtimali var mıdır öyleyse? Peki ben eski şifrelerimi görebilirsem nasıl görebilirim acaba eski değişen psn şifrelerimi bazı sitelerde vs. oluyor ondan dolayı ve başka arkadaşlarada böyle şeyler oldumu ya da duydunuz mu ben ne yazık ki 3 yıldır playstation oynamadığımdan hack olaylarından uzağım bana olan gibi bir sürü kişiye oldu mu eğer öyleyse psn hesabı çalınmıştır sadece şeklinde az çok emin olabilirim en azından diye soruyorum.İyi günler iyi forumlar şimdiden yardımcı olursanız çok teşekkürler...
Merhabalar arkadaşlar ses ayarlarında enhancement yani ses geliştirme ayarları gözükmüyor hatırlıyorum 1 gün öncesine kadar görünüyordu ama işim yoktu sonra windows 10 update i geldi ve şuan gözükmüyor.High audio değil Realtek High Audio seçili High Audio seçtiğime Enhancements özelliği geliyor ama ses 4-5 kat civarı azalıyor hiç bir şey duyulmuyor bunu nasıl açabilirim Şimdiden çok teşekkürler aciliyet söz konusu kulaklık aldım olmazsa geri yollayacağım vakti geçmeden ya da satacağım ondan dolayı İyi forumlar...

Edit:Sorunu çözdüm sonunda 3-5 driverdan sonra.Yapmanız gereken en azından realtekin sitesinde belirtilen ses işlemcilerine göre(bu değişebilir yeni nesil anakartlarda vs. tam emin değilim) Realtek HD Audio 6.0.1.8627 Driver ını indirmek en azından benim sorunum öyle çözülebildi
Merhabalar arkadaşlar bende eski bios yüklü b350 mevcut ve bios sıkıntısı var firmanın yeni bios üretmemesinden dolayı yeni bios yok.Yani ryzen 2600 ryzen 3600 gibi 2 ve 3.nesilleri desteklemiyor.İnternette de a320 anakartlar için rev 1.1. bios olmayan anakartlarda 12nm ryzen 1600 çalıştırmıyormuş.Haliyle bende a320de anakartlarda böyleyse b350de de aynısı olabilir mi diye düşündüm bir bilginiz var mıdır acaba?Şimdiden teşekkürler iyi forumlar...
Merhabalar arkadaşlar uzun zamandır bilgisayarları takip etmiyorum haliyle yardımınıza ihtiyacım var rx 570 almıştım işlemcim eski i7 870 olduğu için hiçbir anlamı kalmadı rahatlıkla besleyeceğini düşünmüştüm nette karşılaştırmalarda aynı performans veriyor diğer i7 4.nesillerle gözüküyordu 3-5 fps anca oynurdu ama işte ne yazık ki hayallerim suya düştü.Bende mecburen şimdi ucuz ama efektif tabirici caizse dandik olmayan bir anakart ve bunla uyumlu işlemci-ram istiyorum ama gereksiz otantik şeylerde istemiyorum ledli medli ekstra masraf çıkaran sizce bununla uyumlu oyunlarda ve programlarda rx 570 ekran kartının tam performansını sadece rx 570 değil 2-3 üst model üstü vegaya kadar bile olabilir performansını tam verebilecek f/p ürünü yeni gelişmiş teknolojileride barındıran yada gelecek teknolojileride destekleyen bir anakart önerisi istiyorum.DDR4 olarak h110 lar ucuzuma gitti ama ucuz malın yahnisinide yemek istemem ve 1151 soketlerin hepsi aynı mıdır onuda bilmiyorum yani ben 6-7-8. nesil hangi işlemcileri kullanabiliyorum yani onuda bilmiyorum sizce nasıldır öyle 4000mhz ram sanırım gerek yok overclock olayınıda riskli ve ömrü kısalttığı için sevmem ama ekran kartım fabrika çıkışlı overclocklu tabi genede.Ben h110 alsam içinede i3 bir işlemci koysam şuan ki ekran kartını tam olarak besleyebilir mi acaba bir bilginiz var mı çünkü yani fazla bütçemde yok 300-500 anakarta versem 2.elde i3 alsam diyorum 200-300de ona aklımda öyle bir plan var zaten ekran kartını bile alırken 2 kere düşündüm gerek var mı almaya diye aldım bide ekstra masraf çıktı geri iade de edemiyorum neyse.Fikir öneri ve cevaplarınızı bekliyorum anakarttan hakikaten anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim iyi forumlar arkadaşlar

Edit:Hatta ekran kartına ihtiyacı olanlar varsa özelden ulaşabilir kullanmadım daha sıfır zaten dün geldi kargodan geri çıkardım mecbur şuan kutuda duruyor hepsiburada dan aldım 4gb Sapphire RX 570 Nitro+ 850 den verebilirim isterseniz 17 referansım da vardır.Açıkçası anakart işlemci ram ilede uğraşmak istemiyorum ama genede ikiside bir ara kalsın aklımda olanı uygulayacağım ilk anakart bulursam ucuza kafama yatarsa öyle yaparım yada alıcı arkadaşlar varsa direk ulaşabilirler ürün sıfırdır sadece pcye takıp çıkardım olay bu zaten yukarıda yazan yazıdan anlamışsınızdır.
Arkadaşlar lütfen konuyu dikkatli okuyun ve bazı ürünler hakkında fiyat bilginiz olsun ki şimdi söyleyeceğim tiplere dikkat edin.Buraya bu konuyu açmamın nedenide tekrardan söylüyorum Forum yöneticilerinin gereğini yapmaması(ki bana gereği yapıldı dedi hala hiç bir şey yok) ve forum üyelerinin de dikkatli olması ve de ikinci elde açtığım konunun görülmemesi.

Öncelikle ''serhatemir'' nickli üye benim Alınık ''Uygun Fiyatlı'' 120 hz monitör adlı ilanımı görüp özel mesaj attı monitöre baktım 2010 yılının yıllanmış monitörü.''Ne kadar verirsin'' dedi bende dedimki ''300 civarı olabilir sizin aklınızdaki fiyat nedir hocam?'' yani dikkat edin 300 tl değil 300 civarı. 300-350 hatta orayada yazdım yakınımda olsa 400 e kadarda çıkarım.Bundan sonra bana küfür etmeler mi dersin hakaret etmeler tehditin bini bin para hava uçmasımı dersin zaten bir şey dememe gerek yok fotoğraflardan görürsünüz :)) ve Adminler halen hiç bir şey yapmaması birde diğer arkadaşını konuma çağırmış ikiside antalya yazıyor belli :)).Arkadaşlar fotoğrafları atmadan önce şunu lütfen iyi anlayın bunun bir diğer versiyonlarıda Ahı gitmiş vahı kalmış HD 6850 gibi ekran kartlarını +300 e bilgisiz millete okutan-okutmaya çalışan tayfa.Örnek olarak 144 hz 1 ms monitörlerin sıfırı zaten 1000 tl civarına satılıyor şuan (hatta geçen gün 1000 civarında 144 hz 1ms curved freesyncle lı monitör 1080 tl civarındaydı onun gibi AOC marka monitörü 1000 civarına düştü vs.hepiniz biliyorsunuz.)Hadi diğerlerini bile alsan indirimle 50-100 tl gene 1000-1100 e bulursun bu monitörlerin ikinci elleride 750-800 civarına satılıyor(çok yeni almışlar için bahsetmiyorum tabikide)Lütfen bir ürünü alırken fiyatına dikkat edin münkünse hatta gidin sıfırını alın zaten sıfırı 1000 tl civarı 850tlye gidip alacağınıza 150 tl verip sıfırını almanız daha mantıklı değil mi arkadaşlar? tabi birkaç aylık ürünse gene size kalmış alabilirsiniz çok eski bir ürün değilse. 144 hz bir kaç yıl bile olmamış 2.el monitörleri bile 750-800 e bulabilirken forumda görüyorum arkadaş 120 hz 2ms ahı gitmiş vahı kalmış yıllanmış monitörleri adamlar satmaya çalışıyor 600-700-800 civarına.Adamın kazıkçı olduğu kazıklayacak birini aradığı ve aklındaki fiyatın en aşağı +500 tl olduğuda yazdıklarından zaten belli çünkü adamın bana mesaj atmasından sonra(mesajıda benim değil kendisinin attığı halde) fiyatı söylemeyip kaç verirsin demesi ve ben o adama 300-350 hadi maks 400 civarı olur dediğimde adam benle ''ne yazık ki'' yada ''şu fiyat aşağısına'' inmiyorum yerine hakaret küfür tehditler savurmasından aklındaki fiyatın zaten söylediğim fiyatın ne kadar üstünde olduğunu anlarsınız :)). Ben bu arkadaşa fotoğrafda da gördüğünüz gibi diyorum ki ''sen bilgisiz insanlardan ucuza alıp diğerlerine kakalıyorsun'' sonra utanmadan benim dediğimi benim konuma girip'' arkadaşlar yalan söylüyor burada yazmadığı şeyler var bu arkadaşın amacı ucuza alıp pahalıya kakalamak'' diye bana benim dediklerimi fotolu olduğu halde tekrar söylemesi ve ''söylemediği şeyler var'' diyerek yalan ve iftira atması ayrı konu.Kendinin nasıl bir kazıkçı olduğunu saklayıp bize ölücü demeye çalışması zaten komedi.Ben ne yaptım 200 tl olur kargo senden mi dedim ?Birde böyle karakterde bir insanın tutupda o kadar hakaret küfür tehdit yalan ve kazıklamaya çalışmasından sonrada karakter dersi vermeside gerçekden ironi :))

Arkadaşlar Tekrardan söylüyorum misal HD 6800 serisi 350-400 tl ETMEZ 2006 2007-2008 den kalma samsung-lg-philips vs. monitörler 250-300-400 tl ETMEZ 12 yıllık monitör bunlar yav öldü ölecek. 120 hz monitörler 600-700 tl ETMEZ biri size bu fiyatlardan satmaya çalışıyorsa ALMAYIN ALMAYIN ALMAYIN.Siz donanımhaberde takılıyorsunuz teknolojik bilgiler ve her şey meydanda.Bu tipler burayıda bulamaya çalışıyor KANMAYIN.

Bu açtığım ilan:https://forum.donanimhaber.com/alinik-uygun-fiyatli-120-hz-monitor--133023240#133193493 zaten konuyada direk diğer arkadaşını çağırıp yalan söyleyip küfür hakaret tehdit edip birde ''dersini verdim'' ''kendi kendini ifşaladı'' ''burada yazmadığı şeyler var'' şeklinde itamları ve benim söylediklerimi her şeyin meydanda olduğu şeyleride tekrar bana söylemesi resmen komedi onlar ayrı konu zaten :))

9 referansıylada ''referanslarım ortada'' diyen biri tabiki ne beklersin sanki benim referanslarım uzayda.Birde utanmadan kendisi gibi Antalya lı arkadaşını konuya çağırtıp bana bu gibi ölücüler ban yemeli demiş ha :))Ölücülerin ve Kazıkçıların Hası böyle tipler arkadaşlar. Asıl böyle kazıkçı milleti silkelemeye çalışan Tipler Ban yemeli.Birde ''Okuyan arkadaşlar kararı versin'' deyip altınada arkadaşını çağırması ayrı komedi.Böyle söyleyerek fiyatları istediği fiyatlarda satmaya çalışıp bilgisiz arkadaşların aklını çelmeye çalışıyor GÜYA.Arkadaşlar siz DH de takılıyorsunuz tekrardan söylüyorum KANMAYIN ALMAYIN.

Edit:Düzeltme

Buda şikayet için açtığım konu:https://forum.donanimhaber.com/serhatemir-nickli-uyenin-sahsima-ettigi-kufur-hakaret-ve-tehditleri--133194945

Yorum sizin...
Merhabalar arkadaşlar kulaküstü olmayan uygun fiyatlı kaliteli oyun-müzik-film için mikrofonuda güzel bir kullaklık arıyorum illa kulakiçi olmasına gerek yok hatta İphone tarzı olursa daha iyi olur arkadaşlar.Tavsiyeler için şimdiden sağolun :)
Merhabalar arkadaşlar bende aylardır süren %100 disk hatası var yani pc donuyor işlemleri yerine getiremiyor internetteki bütün çözümleri denedim hiçbiri işe yaramıyor lanet olsun lanet gelsin zaten bir daha windowsda bulaşmakda istemiyorum durmadan hata durmadan hata İşletim sistemim windows 10 pc bir kendini tanımıyor pcde beni yönetici olarak görmüyor disk hatası ram hatası windows defenderı kendi kendine kapatmalar açmamalar sorun gidermeyi kullanamamam denemem durumunda sorun gidermede hata oluştu demesi gibi ekran kartı hatası hizmetleri kapatma hatası vs.diye gidiyorda gidiyor valla hatasız 1 günüm rahat rahat geçmedi. desem yeridir.Format attım 5-6 defa full format hiçbir işe yaramadı arkadaşlar bilen varsa şimdiden teşekkürler.
Merhabalar arkadaşlar bende totalde 4 adet bunlar 2x2 si kingston hyperx 1600 mhz cl9 1.7-1.9v diğer 4x2 si gskill ripjaws 1600mhz cl9 1.5v ram var.Anakartım p7p55d. Gskill leri yeni aldım.Sadece kingstonları taktığım zaman 4gb dual olarak görüyor ama sadece gskilleri taktığım zaman 8gb(kullanılabilir miktar 4gb) vs yazıyor ama bazende yani bazı açılışlarda da 8gb yazıyor hepsini görüyor ama genede dual görmüyor single görüyor. aynı şekilde hepsini birden taktığımda da 12gb yazıyor kingstonları dual görüyor gskilleri single görüyor.Ama bazı açılışlarda yani pcyi kapatım açtığımda 12gb(kullanılabilir 6gb) vs.yazıyor bazende yazmıyor yani hepsini görüyor yani 12gb yazıyor direk bazende hepsini görmüyor.Ama sadece kingstonları taktığım zaman bu oran hep sabit kalıyor yani direk 4gb görüyor ve dual görüyor.Ramlerin slotlarını değiştirdim 2 4 leri çıkarıp 1 3 1 3 leri çıkarıp 2 4 taktım gene aynı sadece gskilleri 2 4 taktım gene aynı 1 3 taktım gene aynı.Yardım ederseniz gerçekden makbule geçer arkadaşlar.Şimdiden teşekkürler.
Merhabalar arkadaşlar bende 2 adet 2 lik ve 1 adet 8 gb lık ram var totalde 12 gb hepside 1600 mhz işin garip yanı 8 liği takınca pc açılmıyordu monitöre ekran gelmiyordu 1-2 defa açıldı 12 gb yazdı ondada mavi ekran verip kapanmıştı anakartım p7p55d eski sayılan hatta eski bir anakart 2009-2010 sayılır tam emin değilim üzerinde memok yazan yani ramleri eşitlemeye yarayan gibi birşey yanlış hatırlamıyorsam tuş var normalde 8 liği takınca pc açılmıyordu garantiye verdiğimdede adamlara bozuk diyorum kabul etmediler en son memok tuşuyla hallettim 12 gb olarak gördü ama bilgisayar hem daha yavaş gibi hemde işin garip yanı bios da ram mhz değerlerinde 1600 seçeneği yok en son 1333 var ama bu ramlerin 3 üde 1600 cl9-10 luk ramler anakartda sorun yok zaten destekliyor ve bir diğer sıkıntısıda bilgisayar sağ tık yaptığım zaman(windows 10 kullanıyorum) 12 gb(10 gb kullanılabilir) yazıyor sebebi nedir ? baktım fiziksel yüklü ram 12 fiziksel görülen 10 gb yazıyor önceden 1-2 kere dediğim gibi açıldığında hatta dünde ilk açtımda parantez içinde birşey yazmıyordu düz 12 gb yazıyordu.görev yöneticisinden ms config e baktım ordada bellek üst sınırı zaten tikli değil ordan bir sıkıntısı yok.Ram i 1600 mhz yapmak ve görülen rami 12 ye çıkarmama yardım ederseniz çok sevinirim arkadaşlar biraz uzun oldu ama kusura bakmayın şimdiden teşekkürler.

Edit:Cpu-Z programında da ramler Channel kısmında Dual ama SPD kısmında dual gözüküyor 3 üde.Bu ramlerin 2 tanesi aynı yani dual 1 tanesi 8 lik o farklı olan dediğim gibi.
Arkadaşlar merhabalar bir yandanda sinirliyim o kadar para boşamı gitti diye ben i5 661 cift cekirdek kullanırken i5 750 aldım mecbur 2.el cunku sifiri yok haliyle sonra 4 gb ram var iken bi 8 gb daha aldım dedim madem islemciyi yeniledim ramde alayım 12gb 1600mhz cl9 ram oldu gittim kasa ve powersupply 650w aldım ama sorun şurda başliyor benim ekran karti 5770 1gb gddr5 128 bit eski sayılır kart ben gittim bu sistemide boşa almamak icin 2gb 256 bit gddr 5 HD6970 aldım ki 50-100 fps fark olması gerekirdi ama gayet normal aldım vs.driverları yukledim oyuna giriyorum gene aynı hatta 10-20fps daha dusuk fps aliyorum inanilacak gibi degil ve oyunu oynarken şöyle anlatayım 5770dede aynısı oluyordu 4-5 saniye adam kosuyor kosuyor sonra 1 saniye donuyor tekrar devam ediyor.Acaba cpudamı problem var diyecemde yani innternette baktım genelde yazılanlar şunlar cpu tek blokdur ya çalışır ya bozuk olur çalışmaz.Acil yardım ederseniz cok sevinirim cunku internetten aldigim icin 2-3 is gunu icinde yollamam gerek eger bozuk degilse bosa yollamaya gerek yok tesekkurler tekrardan...
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 844
İkinci El Bölümü Mesajları: 78
Konularının görüntülenme sayısı: 29.479 (Bu ay: 131)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 56 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.