Şimdi Ara

Laptop Ssdyi Görmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba elimde bulunan Dell 1520 model laptop için 128gb Corsair ssd aldım.Dün eski hddyi çıkartıp ssdnin montajını yaptım, ancak laptop bu ssdyi görmedi.Laptopu başlatınca internal hdd yok gibisinden bir uyarı veriyor biosa girdiğimde ise ssd yok gözüküyor.

Bu durumda ne yapmam lazım ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: duncan21

Merhaba elimde bulunan Dell 1520 model laptop için 128gb Corsair ssd aldım.Dün eski hddyi çıkartıp ssdnin montajını yaptım, ancak laptop bu ssdyi görmedi.Laptopu başlatınca internal hdd yok gibisinden bir uyarı veriyor biosa girdiğimde ise ssd yok gözüküyor.

Bu durumda ne yapmam lazım ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sorununa bir çözüm bulamayacağım fakat resimlerinden anladığım kadarıyla bilgisayarın çok eski bir model, büyük ihtimalle bundan kaynaklanıyor.
  • ahcı mod desteklemeyen her anakart ssd açmaz ahcı teklonojisini tanıyan bir anakart isterseniz gene ide modda çalıştırın çalıştırır.çünkü birzdaha günceldir.yani destekili olan anakart birazdaha günceldir

yani demem o ki anakartı çok eski

yada disk arızalı olabilir bu iki seçenekden birisi
  • Cevaplarınız için sağolun .

Anakartta ahci mod var 2 türlü de denedim görmedi ssdyi, yedek pc olsa orda deniyecem ama malesef oda yok.Şöyle bişey yaptım bende birta hdd docking station var, ssd yi buna taktım normal birşekilde tanıdı gördü ancak içeriğini göremedim sadece ismi çıktı corsair takılı diye.Buna bakarak ssd arızalı olmadığını söyleyebilirmiyiz_?

Bir de bios update sorunu çözebilir mi acaba?
  • ubdatelik bir işi yok genede ubdateden zararyı yokdur faydası var dır bir ubdate deneyin görüşünüzü tekrar belirtin
  • sonrada mümkünse ssd nin fw sini güncelle yani hem anarkartın hemde ssdnin fwsi güncel olsun pc ye reset at ahcı modda dene birde

gene olmassa sen yapman gerekeni yapıp elinden geleni yaptın geri kalanı anakart üreticisinin iş güzarlığı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.