Çavuş
20 Mayıs 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 4 (Bu ay: 0)
Gönderileri
23 gram XO yeterli miktarda O2 ile tam verimle gerçekleşen reaksiyona sokulursa 35 gram X2O5 elde ediliyor

Buna göre X'in 1 molünün atom ağırlığı kaç gramdır? Cevap 30

Arkadaşlar yardım ederseniz çok mutlu olurum yapamıyorum bu soruları
Arkadaşlar iyi akşamlar dilerim. Benim monitorde bir hata alıyorum. arada bir ekran kararıyor ve auto image adjust yazısı çıkıyor sonra tekrar açılıyor. açılınca bir

bakıyorum ki ekranda yazılar büyümüş. çözünürlük ayarlarına bakıyorum orda değil problem. daha sonra tekrar auto image adjust yazısı geliyor. ekran düzeliyor her 3-4 dakikada bir durum devam ediyor. monitor markası wiewsoniz. bir yardımcı olursanız çok sevinirim
F(x)= sin(π÷2tanx) ise f'(π÷4) nedir.

Cevap: 0

Arkadaslar tesekkur ederim
Arkadaşlar bunu merak ediyorum. Ben biyolojiyi çok seviyorum eğleniyorum öğrendikçe. Biyokimyacı olup ömrümün hepsini araştırmakla geçirmek istiyorum. Genetik mühendisliği bir de. Millete bahsedince sen mi kurtaracaksın ülkeyi,aç kalırsın iş bulamazsın falan gibisinden şeyler söylüyor, ben biliyorum ki bu meslege girmezsem mutlu olamayacağım. Hadi diyelim girdim yurt dışına falan çıktım. O zaman da ülkem için hizmet etmemiş olacğım. Var mı tavsiyeniz arkadaşlar. İyi geceler dilerim
Arkadaşlar iyi geceler dilerim,Soruların şunlar

1.....Enzimler substratı parçaladıktan sonra oluşan ürünler daha mı aktif oluyor, oluyorsa neden?

2.....Organik maddelerden inorganik madde sentezi yapılabilir mi?

3.....Glikozun aminoasite dönüşümü sırasında ATP harcanır mı? Harcanırsa nerede kullanılır

Çok takılıyorum bu sorulara. Mantığını bilsem sorun olmayacak ama bağlantı oluşturamıyorum

İyi geceler arkadaşlar
Dostlar iyi günler biyolojiden birkaç sorum olacak

1: CO2 her hücrede üretilir mi?

2:Akyuvar hücrelerinin bölünmesinde hücre döngüsü eksiksiz tamamlanır mı?

Teşekkür ederim
Beyler 6 aydır lustral 100 mg kullanıyorum. bbırakma çabalarına girdim 3 gündür. şuan çok fena baş dönmesi unutkanlık seresemlik var. bu ilacı direkt bırakırsak beyin kanaması falan olmaz değil mi?
http://sketchtoy.com/58929947

SORU 1. Düşey kesiti şekildeki gibi olan sistem dengededir. Musluk açılıp sıvının akması sağlanıyor.

Buna göre, sıvı akışı durduğunda musluktan akan sıvının hacmiaşağıdakilerden hangisidir? ( Cevap 5SH)

SORU 2.http://sketchtoy.com/58930138

Kesit alanları s ve 4s olan kapta şekildeki gibi aynı sıcaklıkta aynı cins sıvı varken K noktasındaki sıvı basıncı P dir.

M musluğu açılıp sıvı dengesi sağlandığında L noktasındaki sıvı basıncı kaç P olur? (Cevap:3/5)

Arkadaşlar soru çizimi çirkin olmuş olabilir kusura bakmayın. Şimdiden teşekkür ederim
Arkadaşlar iyi akşamlar. Sorum şu:

Eşit bölmeli,düzgün ve türdeş KL,MN çubukları şekildeki gibi dengededir. Çubukların ağırlıkları PKL,PMN olduğuna göre PKL/PMN nedir ( Cevap:1/4 )

http://sketchtoy.com/58715794

yardımcı olursanız sevinirim
Evet arkadaşlar paraya ihtiyacım olduğu içn böyle bir şey yapıyorum

The Walking Dead - Survival Instinct: Steam Fiyatı 50 Dolar, ben 20 TL tl'ye satıyorum

Transformers: Fall of Cybertron: Steam Fiyatı 60$ ben 20 TL'ye satıyorum

Tomb Raider 2013: Steam fiyatı 50$, ben 20 TL'ye satıyorum

Assassin's Creed IV: Black Flag ARKADAŞLAR BU OYUN 20 Tl

Ödeme seçeneği sadece banka kartına havaledir
Hakkında
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: Bilim
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 68
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 7.261 (Bu ay: 107)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.