C

Yüzbaşı
03 Mayıs 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
MF-4 sıralamam 149 bin
Bahçeşehir'de bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Bölümü ücretli yazacağım.
%100 ücretli 2016 yılında 192 bin ile kapatmış.
%100 ücretli 2015 yılında ise 166 bin ile kapatmış.

Edit: 2016 ve 2015'in sıralamalarını tam tersi yazmışım. Lütfen bu forumdan faydalanacak arkadaşlar dikkat etsin.

Gördüğünüz üzere sıralamalarda ciddi bir oynama var. Size bir konuda danışmak istiyorum. Acaba sıralamaların 15-30 bin civarı oynaması mümkün müdür? Geçen sene 166 bin ile kapatan Bahçelehir Üni. bilgisayar mühendisliği bölümü bu sene 136 binlere kadar geriler mi? Vakıf üniversitesi olduğu için ani gerilemeler veya yüzdelik dilimde artışlar olabileceğini düşünüyorum. Bu konuda ne kadar haklıyım dersiniz? Vakıflar kendini sürekli geliştirdiklerinden dolayı puanları her geçen yıl daha da yükseliyor. Bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Benim için çok önemli bir konu.
Arkadaşlar 10 saniyenizi ayırıp puan ve sıralamanızı aşağı yazar mısınız? Böylelikle kimin kaç puanla kaç bine girdiğine dair ortalama bir istatistik elde etmiş oluruz. Yığılmanın hangi puan seviyesinde olduğunu görmemiz açısından faydalı olabilir. Ben kendimkiyle başlıyorum:

MF-4
Sıra: 149,992

Yukarıdaki formatta yazabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler herkese başarılar.
En fazla 600tl'ye bir akıllı telefon önerisi istiyorum. Toplam bütçe 50tl'den fazla aşarsa almayacağım. Yani maksimum 650tl'lik olabilir. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim...

En geç 1-2 güne alınacak.
Merhaba arkadaşlar 1-2 saate alacağım. bütçe 500-550 tl. Acaba bu fiyata alınbilecek en iyi kart bu mudur? Tavsiyelerinizi bekliyorum.http://www.vatanbilgisayar.com/asus-z97-a-intel-z97-soket-1150-ddr3-3200mhzoc-hdmidvi-anakart.html?OM.zn=category_top_sellers-21&OM.zpc=Z97-A

Edit: Linke yanlış anakartı koymuşum şimdi yenisiyle değiştirdim.

Sistemim: i7 4770k
gtx 780
4x2 gskill 1866
hyper evo 212
vs. vs.
860 watt corsair
Merhaba arkadaşlar, benim bir web projem var ve bunun tasarımını yapmak istiyorum. İlk önce wireframe'ini çıkartacağım fakat tonlarca program var. Ben justinmind kullanıyorum ücretsiz olduğu için. Bunun yanında balsamiq, omnigraffle, axure v.s gibi programlar da var fakat ücretli.
Aslında benim tasarım hakkında deneyimim 0 yani ilk defa bir web sitesi yapmaya kalkışıyorum. Her neyse sormak istediğim sorular şunlar: (Madde madde cevaplarsanız sevinirim :))

1-Responsive design nedir sadece media query'leri yazarak responsive design yapılır mı?
1-960 grid prensibini kullanırsak responsive design yapmış mı oluruz? Yoksa responsie design ile 960 grid farklı şeyler midir?
1-Wireframe hazırlarken hangi ekran çözünürlüğüne göre hazırlanmalı?
1-Wireframe hazırlarken butonun boyutu, imagebox, datagrid, textbox gibi elementlerin boyutları önemli midir?
1-Altın oran, 960 grid, fold gibi prensipleri kullanmak zorunda mıyım?
1-Wireframe hazırladıktan sonra photoshop'a nasıl aktaracağım bu tasarımı?

Acemi olduğum için kusura bakmayın arkadaşlar aklıma bu kadar soru geldi lütfen yardım edin teşekkürler.
Merhaba, carraro sportive 227 2014 model veya carraro sportive 330 2014 model arasından birini alacağım. carraro sportive 330 modelini 1350 tl ye tek çekim olarak buldum.
1)Sizce iki model arasında donanımsal olarak çok fark var mıdır.
2)Genelde asfaltta süreceğim bu yüzden amortisör olmaması bir dezavantaj mıdır.
3)Bunun yanında lastiklerinin dayanıklığı nasıldır? Çok inceydi baktığımda.
4)Bunun yanında 2 modelden hangisini önerirsiniz?
5)Son olarak 330 un gidon boyu arttırılıp azaltılabiliyor mu? Teşekkürler.

Hadi arkadaşlar zaman azaldı bu 2 model arasından hangisini alayım artık bekliyorum siziii
Merhaba, boyum 1.75 kilom 55 ve buna uygun şehir içi bisiklet önerisi istiyorum. Yollar %90 %10 taşlı. Hidrolik veya V fren olmasını istiyorum ama V fren ile hidrolik arasında çok fark var ise hidrolik olmasını tercih ederim. Şehir içinde kullanacağım ve fiyatının 800'ü geçmemesini istiyorum. Bu fiyata f/p ürünü tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar, ben ANDROIDde uygulama geliştirmeyi bilmiyorum fakat şu an bir projem var. Bunun için de uygulamama canlı yayın özelliği eklemem gerekiyor. Projeye başlamadan önce böyle bir şeyin mümkün olup olmadığını sormak istedim. İlk önce istediğim şey livecasting yapmak. Yani aynı livestream ve ustream gibi telefon veya tabletten canlı video çekip bunu aynı zamanda yayınlamaya deniyor. Benim merak ettiğim ise bunun için teknik olarak ve altyapı olarak ne gibi gereksinimlere ihtiyacım olduğu. Arkadaşlar istediğim şey tam olarak livestream ve ustream gibi telefonun kamerasından canlı yayın yapmak. Ayrıca çekilen videolar nerede saklanır hangi depolama alanında tutulur bunları da anlatabilirseniz çok iyi olur. Teşekkürler arkadaşlar.
Merhaba arkadaşlar ben bir web sitesi projesi geliştireceğim. Fakat bu işlerde çok yeniyim. Yapmak istediğim şey şu:

1- Kullanıcı youtube kanalındaki videoları benim siteme ekleyebilsin.
2- Kullanıcı istediği videonun url'sini kopyalayıp benim sitemde bir alana veya yorum satırına yapıştırarak video ekleyebilsin. Aynı facebook da nasıl videonun url sini yapıştırınca ekleniyorsa o şekilde.

İşte arkadaşlar bunları api kullanarak mı yapmalıyım? Yani api bu işe mi yarıyor? Api ile yapılıyorsa nasıl yapabilirim? Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar sorum çok basit twitchte online olarak video yayınlamanın yanında offline olarak çektiğimiz (canlı yayın olmadan, kendi başımıza) videoları twitch'e yükleyebiliyor muyuz? Yoksa sadece online yayın yapmaya mı izin veriyor bu twitch acil cevap lütfen teşekkürler.
Hakkında
Meslek: Blogger/Öğrenci
İlgi Alanları: 3D Printers / Virtual Reality / Web Programming / Computer Games
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 747
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 58.089 (Bu ay: 498)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 87 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.