C

Er
29 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Merhabalar,

Canon EOS 250D makinam var disarida fotograf cekimi icin arastirip 'Canon EF 135mm f/2L USM' lensinin en iyisi olduguna karar verdim. Canon servisine gidince servisteki arkadas 250D makinam oldugunu duyunca Canon EF 50mm f/1,4 USM Canon EF lensini önerdi. Gerekce olarak da "But in that case(250D icin), there is no benefit for you using the EF 135

because of the crop factor" dedi.

Ingilizcesi cok iyi olmadigi icin tam anlatamadi. Sizce ne söylemek istemis olabilir ? Sizin tavsiyeniz ne olurdu ?

Tesekkürler.

Arkadaşlar çok iyi MSI bilgisayarım var. Recommended yani tavsiye edilen görüntü 3840*2160 bunda görüntü kalite vs çok iyi problem yok. Ama oyunlarda vs problem olduğu için bunu denetim masasından 2048*1152 olarak seçiyorum. Düşürünce görüntü kalitesi acayip bulanıklaşıyor. "windows 10 bulanık sorunu" diye arattım ve denetim masasında görüntü kısmından "öğelerin boyutunu değiştirin" gibi yerlerden değişiyor. Ama Nvidia ekran kartlarında denetim masasında böyle bir seçenek yok. Windowsun defaultunda gelen özelliği kaldırıyorlar . Lütfen yardım eder misiniz ?
Ekran görüntüsü,
Birkaç ay önce bir kızla ilişkim olmuştu ücretli tabiki. Sonra arkadaşların kıştırtmasıyla aklıma bi soru takıldı. Ya aids olduysam ? Gerçekten çok çok kötü bişey allah düşmanımın başına vermesin. Testi mesti yok mu dedik var dediler iyi test olur kurtuluruz dedik. Ama asıl konu buradan itibaren başlıyor. Test olarak aids olunduğu tam olarak anlaşılmıyor.

Nasıl mı mümkün olur ?

İşte böyle;

Şüpeli ilişkiden sonra 3 aylık bir dönemden sonra test yaptırabilirsiniz. Ama bu test kesin olarak doğru sonuç vermemektedir.

Asıl doğru test sonucu 6 ay sonra alabilirsiniz.

Virüsün saklanıp kendini göstermeme durumu var nadiren de olsa. Bu gibi durumlarda ileride vücut direnciniz düşünce saldırıyor.

Peki Aids olunduğu nasıl anlaşılır ?

Anlamanın en iyi yolu test yaptırmaktır. Bunun dışında aşırı ateş, dil büyümesi ve şişmesi, cildin bazı bölgelerinde dökülmeler, kurumalar, kulak iltihabı vs.

Bu tür belirtiler varsa kesinlikle doktora gidip test yaptırın derim.

kaynak:http://www.hastasaglik.com/aids/
Arkadaşlar öncelikle şunu belirtiyim sakalı napıcaksın, askere git çıkar, eziyet gibi şeyler söylemeyin. 25 yaşındayım sakalım seyrek ve iyi çıkmasını istiyorum. Forumda da baya araştırdım bazı tavsiyeler var ama deneyipde olumlu sonuç alan kişi yöntemi söyleyebilir mi? yada ne tavsiye eder ?
Arkadaşlar 1 ay önce patronum bir iphone hediye etti. Bir bayiye para vererek kayıt yaptırdım. Ama sonra iptal edildi pasaportum yok bu arada. ARtık o işler zor denildi. Nasıl kayıt yaptırabilirim yardımcı olurmusunuz?
birde aşağıdaki adreste ücretsiz kayıt imkanı diye birşey varmış.

http://www.haber7.com/telefon/haber/1013057-ucret-odemeden-cep-telefonunuzu-kaydettirin
Şüphe asla uyumaz kitabının konusu hoşuma gitti. Hiç Sherlock Holmes okumamıştım. 3. kitabı sanırsam diğerlerini okumadan şüphe asla uyumaz okunabilirmi? Birbiriyle bağlantısı varmıdır ?
Geçen gün sitemin yedeğini taşırken büyük bir sorunla karşılaştım. Sql dosyasının boyutu çok yüksek olduğu için yüklemedi. Sorunu çözdüm ve sizinle paylaşmak istiyorum. Bigdump her web masterin ihtiyaç duyacağı bir scriptir. Bigdump sayesinde boyutu yüksek sql dosyalarını sorunsuz yükliyebilirsiniz arkadaşlar.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki bilgileri doğru şekilde girmek ve daha sonra sunucuya yüklemek. Daha sonra sql dosyasını gözattan yüklüyorsunuz.

daha sonra explorer'dan bu yedeğiwww.siteadresi.com/YEDEK/bigdump.php şeklinde aşağıdaki resimdeki gibi çağıralım Gördüğünüz gibi az önce YEDEK klasorune Attığımız .sql uzantılı yedeğimizi bigdump.php dosyasına gidinSimdi "Start Import" seçeneğine basın ;

İşte bukadar sql dosyanız başarıyla yüklendi. Bigdump yedek alma scriptini bigdump indirebilirsiniz. Database sınırı yoktur tüm boyuttaki databaseleri yükler

Resimlerinizi açtıktan sonra onlara ne işlem yapmak istediğinizi soran bu basit ve ücretsiz editör ile fotoğraflarınızı kendi adınıza logolayabilir, animasyon GIF haline getirebilir, baskı almak için gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra bastırabilir, renklendirme yaparak fotoğrafınızı bambaşka bir hale getirebilir, yeniden boyutlandırabilir, siyah/beyaz dengesini ayarlayabilir, arkaplan ışığını değiştirebilir, istediğiniz bölümleri kesebilir, kırmızı gözleri yok edebilir, çeşitli efektlerle resminizi filtreleyebilirsiniz.

Sınırsız bir düzenleme olanağına sahip olacağınız PhotoScape her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor. Profesyonel yazılımların en temel özelliklerini güçlü bir şekilde bünyesinde barındıran PhotoScape ev kullanıcıları için yeterli seviyede.

PhotoSpacenin Yeni Özellikleri

* Tam ekran ve slide gösterisi özellikleri geliştirildi.
* Görüntü yakalama özelliğiyle ilgili hatalar giderildi ve geliştirildi.
*Windows Vista/7 klasör kütüphanelerini destekliyor.
*Editöre fotoğrafları döndürebilme özelliği eklendi.
*Efekt fırçası eklendi.
*5 tane yeni çizim aracı eklendi.
*5 tane yeni yıl ikonu eklendi.
*Ana ekran ve araçlar geliştirildi.
*Favori klasörlerim hatası düzeltildi.
*Farklı kaydet hatası düzeltildi.
*Bilinen hatalar düzeltildi.
*Türkçe'de dahil olmak üzere toplam 37 dil desteklenmeye başladı.

programı burdan download edebilirsiniz ücretsiz ve oldukça kullanımlıdır. Photoshopla crack gibi biçok yasal olmayan şeylerle uğraşacağınıza bunu tavsiye ederim iyi günler . . .
Hakkında
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 20
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.675 (Bu ay: 136)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.