Çavuş
28 Temmuz 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 17 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 ay önce sadece HDD bulunan laptopa bir SSD alarak ve hdd'yi dvd kısmına takarak temiz kurulum yaptım. SSD'ye yeni w10 kurdum, daha sonra da eski hdd'ye format atarak kullanmaya devam ettim. Öncelikle bilgisayarı açarken benden işletim sistemi soruyor (1. fotoğraf). Birinci olan normal boot ediyor. İkinciyi seçtiğimde ise recovery'i çalıştırıyor. Disk yönetimi bölümünde (2. resim) recovery, efi ve oem bölümleri de hdd'de gözüküyor. Bu bölümleri ssd'ye taşımamın bir yolu var mı?

Merhabalar okula vs götürürken ağırlığından dolayı yormayacak bir laptop arıyorum beklentilerim:
-ssd olursa güzel olur olmasa bile takmak için yer olsun
-freedos
-ekran kartı mühim değil hiç oyun oynamayacağım. matlab'de, programlamada sıkıntı çıkarmasın yeter
-şarj konusunda sıkıntı çıkarmamalı
-hafif olmalı
Merhabalar, bir oyun oynuyordum bilgisayar aniden kapandı ve yeniden açıldı ancak görüntü alamıyorum. Sapphire rx 470 kullanıyorum üzerindeki yazı yanıyor yani ekran kartına elektrik geliyor. Display portu anakarta bağladım dahili grafik işlemcisi ile görüntü geliyor. psuda başka bir girişe bağladım sonuç yine aynı. Yardımcı olabilecek biri var mıdır ? Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar çoğu parçayı aldım elimde olan parçalar:

Wd blue 1tb 7200rpm
samsung 850 evo 250 gb
evga 750 gq 80+ gold psu
corsair vengeance lpx 2x8gb 2400 mhz ram

kasa olarak nzxt s340 düşünüyorum.

ancak işlemcide 6500 ve 6600k arasında kaldım. ekran kartı olarak muhtemelen 1070 alacağım. sizce 6500 1070 hatta 11xx serisine yeter mi ?(tabi tahmini olarak kartlar daha çıkmadan bilemeyiz.) yoksa 6600k alıp gerektiği zaman overclock mu yapmalıyım ?

Bu arada anakart da tavsiye ederseniz çok memnun olurum.
Merhaba arkadaşlar babam şu an iphone 3g kullanıyor memnunum diyor ama sıkıntı yaşıyor genelde. Ben de sürpriz yapmak istiyorum. iphone'u beğendiğini söylemişti. Oyun falan oynamayacak arada facebook, haber siteleri vs. girer. Kamerası ve pili orta derecede yeterli olur. Bütçe maks. 1500 olur. iphone 5sler 1500 tl olmuş sanırım o kafama yattı ama başka önerileriniz varsa açığım tabii ki. Teşekkürler.
Henüz çıkmış soruları tam olarak çözmedim.dersanenin verdiği kitapta koymuşlar. Sizce deneme şeklinde alıp çözmeli miyim yoksa kitaptan mi çözeyim.
Arkadaşlar denge bitti. Elimde apotemi var onun geometrisine mi başlamalıyım yoksa tavsiye edebileceğiniz başka bir kaynak var mı
Denge alırım diyordum da kötü diyen baya kişi var. Denge mi almalıyım yoksa başka bir öneriniz var mı çok basit olmasın lütfen. Teşekkür ederim.
LG G2 alınırsa Türkiye'den alınacak, i5s olursa amerikadan getirtilecek. Önceden Iphone derdim ama LG'de fena değilmiş. Halihazırda bir ipod touch 5. nesil var ios'a alışığım yani. Sizce hangisini almalıyım ? Teşekkür ederim.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
LG
ISS
Superonline
Takım
Beşiktaş
Game Center
Fatih.glakar
Dünyadan Futbol
Real Madrid CF
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 101
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.140 (Bu ay: 293)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.