F

Teğmen
12 Temmuz 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
https://twitter.com/MSTFUSLU Arkadaşlar bu adam da 16.30da açıklanacak diyor. İnanmıyorum tabiki de. Ama en azından 16.30da bir duyuru yapsınlar ne zaman açıklayacaklarına dair. Kimseye güvenmemeye çalışalım herkes başka bir şey diyor. Ösym kamuoyunu neden bilgilendirmiyor anlamıyorum. Ali Demir istese anında bir duyuru yayınlanır şu nedenlerden dolayı bu kadar geciktik şöyle böyle şu zaman açıklanacak vs. Ne kadar berbat bir kurum bu ÖSYM !
Evet arkadaşlar tm1, tm2 veya tm3 puan türünde ilk 10bindeki arkadaşlar sıralamalarıyla birlikte tercih listelerini yazsınlar biraz fikir edinmiş oluruz Ben başlayım :

Tm2 : 8.388

1. İstanbul Hukuk (7.420)
2. İstanbul Hukuk iö (11.400)
3. Marmara Hukuk (9.150)
4. Marmara Hukuk iö (13.900)
5. Selçuk Hukuk (15.000)
6. Selçuk Hukuk iö (20.100)

İlk 2 tercihten birisi gelirse harika olur. Ama 4. tercihe de razı sayılırım. 5. ve 6. tercihten birisi gelirse üzülürüm. Durum bu.
Arkadaşlar İstanbul Hukuk yazan arkadaşlar sıralamalarıyla birlikte buraya yazsın. Benim sıralamam 8300 İstanbul Hukuk iö inş gelir olmadı marmara hukuk iö gelir diye düşünüyorum.
Arkadaşlar yardımcı olur musunuz iletim raporlarını açmak istiyorum ama bulamadım nerden açacağız ?
Arkadaşlar bu senenin ilk sıralardaki hukuk sıralamalarını söylüyorum (kendi kanaatim) :

Ankara Hukuk : 3700
Hacettepe Hukuk : 4800
Gazi Hukuk : 5500
İstanbul Hukuk : 5900
Marmara Hukuk : 7100
İstanbul Hukuk (iö) : 8600
Marmara Hukuk (iö) : 9900

Bu tahminlerimdeki etkenler ise şunlar : katsayı farkının kalkmasıyla sayısal öğrencilerin tm bölümlerine hatta sadece hukuk fakültelerine yönelecek olmaları, İstanbul ve Marmara hukuktaki toplam 250'ye yakın kontenjan azalması (tabi bu sadece istanbul ve marmarayı ayrıca istanbul ve marmaranın gerisindekileri etkiler).

Hukuk sıralamalarında bu sene gerçekten yükselme bekliyorum ki bunu çoğu kişi bekliyor.

Eğer farklı görüşü olan arkadaşlar da varsa gerekçeleri ile görüşlerini açıklarlarsa daha da aydınlanmış oluruz.
arkadaşlar 3g şarjı çok tüketiyomuş galiba nasıl kapatıp açabiliriz ?
Arkadaşlar bi oyun oynamıştım arkadaşın androidli telefonunda. Bir dairenin içerisinde ilerlerken engellere çarpmamak için sağ sol yapıyodun falan sonra o daire açılıyodu düz bi alanda engellere çarpmadan ilerlemeye çalışıyodun. Bu oyunun adını bilmiyorum bu kadar anlatabildim oyunu anlayan ve bu oyunu bilen varsa yardımcı olabilir mi ? Bir de tavsiye edeceğiniz başka güzel oyunlar var mı android için ?
http://f1207.hizliresim.com/z/t/b1zyj.png

tm2 sıralamam 8300. Sizce hangisi gelir ? iyimser, makul, kötümser olarak yorumlarınız neler ?
arkadaşlar büyük bi aksilik olmazsa istanbul hukuktayım seneye. devlet yurtları hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi ? ücretleri ne kadar ? kyk yurtlarında başvuru yapıp ücretsiz barınma gibi bir şey varmış galiba eğer gelirse. bu konuda hiç bir bilgim yok lütfen yardım eder misiniz ? bir de beyazıt kampüsüne yakın devlet yurtlarından bahseder misiniz ?
Arkadaşlar TM-2 sıralamam 8388.

Tercihlerim şöyle :

Tercihim [2011 Taban Başarı Sırası]

1-) İstanbul Hukuk [7420]
2-) İstanbul Hukuk (iö) [11400]
3-) Marmara Hukuk [9150]
4-) Marmara Hukuk (iö) [13900]
5-) Selçuk Hukuk [15000]
6-) Selçuk Hukuk (iö) [20100]

Bu sene katsayıların eşitlenmesiyle sayısalların hukuka yönelecek olması ve İstanbul Hukukla Marmara Hukuk'un kontenjanlarının 100'er azalmasını göz önünde bulundurursak hangi tercihim gelir ?

İstanbul Hukuk iö 11400'den 8300'e kadar yükselir mi ?
Veya Marmara Hukuk iö 13900'den 8300'e kadar yükselir mi ?

Yardım edenlere şimdiden çok teşekkürler..
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 190
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 15.978 (Bu ay: 57)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.