Yüzbaşı
25 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 26 (Bu ay: 1)
Gönderileri
merhaba arkadaslar.
engelli arac bütçe sınırında bulunan bu 3 aracın asagidaki kriterlere göre 1-10 puan arasi kıyaslamasını yaptim. hepsinin test sürüşünü yaptim, kullanıcıları ile görüştüm, test sürüş videolarını irdeledim.
verecegim puanlar sırasıyla a4-passat-superb seklinde olacaktir.

konfor 10-8-7
yakit tuketimi 3-10-9
doluluk 8-5-10
luxluk 10-9-7
sürüş zevki 10-9-8
motor performansi 9-8-7
elden çıkarma fiyati 10-9-7
ses yalıtımı: 10-8-7
görünüm: 9-7-7
genişlik: 7-9-10
multimedya kullanımı: 8-10-9
malzeme kalitesi: 10-8-6
satis sonrasi destek ve garanti: 8-10-10

toplam: 112/130 - 110/130 - 104/130

kriterler çesitlendirilebilir. görüşü olanları dinlemek isterim.
Kiymetli arkadaslar.
Çalıştığımız ofise 5 adet laptop alinmasi lazim. Bunu icin arastirma gorevi bana verildi. Forumun eski bir mudavimi olarak sizlerden yardim istiyorum. Bilgisi olanlar lutfen fiyat performans kriterini goz onune alarak oneride bulunsun. Notebooklarda yapilan islemler soyle.
Ms office programlari
Netten myzik calma
Internete girme
4 laptop bazen ram yiyen cizim programlari calistirir. Or: visio, surfer vb.
1500 tl yi gecmeyen onerilerinizi bekliyirum. Abi 2000 e soyle cok ustun modeller de var derseniz o onerilerinizi de beklerim. Tesekkur ederim.
Arkadaşlar iki ürün arasında kaldım sizce hangisini almalıyım.İşlemci ve ekran kartı farkları var.Ben aşırı oyun oynamıyorum mat ekranlı başka bir laptop önersi olan?

MSI GE60-038 i7-3610 8G 750G freedos

MSI NB GE60-0ND-413TR i5-3210QM w8 home

ortalama bana 1710 liraya gelecek 2 üründe hangisini öerirsiniz veya başka öneriniz varsa ?
eski termosifonum baymak, bulunduğum bölgede su basınçlı diye akıtma yapmakta. bu akıtmanın güvenlik için olduğu söylendi. komşularımın termosifonu akmıyor. bu kapsamda sizin tavsiyeleriniz nedir? hangi termosifon marka ve modelini önerirsiniz? teşekkürler

göstergeli, ventilinden ya da başka bir yerinden akıtmayan, hızlı su ısıtan
baymak termosifon aldım, abartmadan söylüyorum 3 aydır hayatı zindana çevirdi. firma da ürününe sahip çıkmıyor. basınç ventilinden su akıtıyor. regülatör taktırdım. gene para etmedi... 350 tl lik termosifona yaptığım masraf 140 tl +zaman + uğraşmam da cabası... kesinlikle ve kesinlikle 7 yıl garantisi var diye güvenmeyin. teknik servis bile basınç ventilinden su akıtması olayını sizin şebekeden kaynaklıdır, dolayısıyla garanti kapsamına girmez deyip bana maddi fatura çıkardı. şimdi kullanım kılavuzunda yazan herşeyi yapmama rağmen, hala sorun devam ediyor ve kimse bunun sorumluluğunu almıyor. 7 yıllık garanti bu olmamalı... hakkımı sonuna kadar arayacağım.
tüketici hakem heyetine gittim dün. 4 defa arıza bildirim fişi alın, biz onlara iade etmesini biliriz dediler.

size tavsiyem baymak almayın kesinlikle. diğer markaları alanların hiçbiri aynı sorunu yaşamıyor bnm sitede.... bi de daha ucuza almışlar termosifonlarını...
Arkadaşlar ağdaki bir sürücüyü tanımlamaya çalışırken resimdeki gibi bir hatayla karşılaşıyorum.Bu durumu düzeltmek için ne yapmam lazım?

http://e1206.hizliresim.com/y/l/85gwg.jpg
Arkadaşlar kpss ye hem lisans hemnde önlisan olarak girilebilir mi_?

Ben önlisans mezunuyum ve bu sene işletme son sınıftayım şimdi ben kaydımı hem lisansa yapsam hemde önlisansa daha sonra baktım finale göre kalıyorum lisanstan girmeyip önlisanstan girersem ve zaten lisansı bitirmemiş olacağımdan halen önlisans mezunu görüneceğimden iptal durumu olur mu yani böyle bir hakkımız var mı?
1-http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/toshiba-l755-14g-l755-14g-core-i5-2410m-2.3ghz-3gb-640gb-15.6-2048mb-gt525m-dvdrw-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=54628

2-http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/asus-k53sv-sx581r-k53sv-core-i5-2430m-2.3ghz-4gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrw-1024mb-gt540m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=57098

3-http://www.sadecenotebook.com/Dell-Inspiron-5110-B43F45-Core-i5-2430-4GB-500GB-156-VGA-1,PR-46379.html

4-http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/toshiba-l755-198-l755-198-core-i3-2310m-2.10ghz-4gb-640gb-15.6-1024-mb-gt525m-dvdrw-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=56674

Arkadaşlar laptopta aradığım fazla ısınmaması-fan sesinin az olması (hdd vs seslerine karşı aşırı duyarlıyım)-EKRAN PANELin kaliteli olması.Çok oyun oynamam (oynadığım oyunlar GOD OF WAR-PES-FİFA-The Witcher 2) tarzında oyunlar yani oyun kurunca beni üzmeyecek bir makine lazım.

1 ve 4 . makinelerin farkları biri i5 biri i3 işlemci i3lü olanın 4 gb ram i var.
2 deki ürünün ekran kartı gt540 fakad lsd panel kalitesi kötüymüş.3 teki dell hakkında pek fikrim yok ısınma durumu nedir fan sesi nasıldır ekranda karıncalanma devam ediyor mu bilmeme .Bu arada 1-2 ve 4 . rüründe usb 3.0 desteği mevcut.Hangisi benim ihiyaçlarımı karşılar benim f/p ürünüm olur sisznbde önerileriniz varsa bekliorum.
Arkadaşlar genelde bilim kurgu fantastik tarzı kitaplara ilgi duyuyorum.

OKUDUKLARIM:
-İnsan Ne İle Yaşar – Tolstoy
-Kukla ve Bab-ı Esrar -Ahmet Ümit
-Simyacı - Paulo Coelho
-Empati ve Olasılıksız - Adam Fawer
-Açlık Oyunları serisi - Suzanne Collins

OKUMAYI DÜŞÜNDÜKLERİM:
-Aklında Bir Sayı Tut -John Verdon
-şibumi -Trevenian

Arkadaşlar sizlerin önerilerinide bekliyorum
Arkadaşlar lg marka notebook aldım için 5400 rpm lik hitachi harddisk var ve tıkır tıkır sesler çıkarıyor yani notebookun harddiskin olduğu yerin yalıtımı iyi değil ben 7200 rpm lik bşr harddisk almayı düşünüyorum ve WD scorpio black 320 gb ile seagete nin arasında kaldım bana yardımcı olursanız çok sevinirim bu harddisk sesi beni aşırı rahatsız ediyor.
Hakkında
Meslek: harita teknikeri
Forum İmzası:
suçlular iktidarda kahramanlar sürgünde ölür...
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Hyundai
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 787
İkinci El Bölümü Mesajları: 27
Konularının görüntülenme sayısı: 81.580 (Bu ay: 138)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 9 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.