Yüzbaşı
14 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 67 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Herkese merhaba,


Bir Fujifilm X-S10 sahibi olarak bu konuyu X-S10 kullanıcıları için açtım. Birbirimizi tanıyıp, sohbet edip, fotoğraflarımızı paylaşabiliriz.


Aşağıda gösterdiğim formatta bilgilerinizi yazarsanız ana başlık altına isimleri ekleyebilirim. Aynı zamanda kimler hangi şehirden, hangi ekipmanları kullanıyor, hangi sosyal platformlarda fotoğraflarını sergiliyor görebiliriz.


Örnek MesajŞehir: Fethiye

Gövde: Fujifilm X-S10

Lens: Fujinon XC15-45 F3.5-5.6 OIS + Fujinon XF16-80 F4 R OIS WR

Filtre: Haida UV + Haida Polarize + Haida ND

Tripod: Arcury TP04

Çanta: Tamrac Tradewind 3.6

Diğer Aksesuarlar:

Sosyal Medya/Paylaşım Hesapları:

  1. https://500px.com/p/yunusemresert48?view=photos
  2. https://www.instagram.com/opticalhacker/


NOT: Lütfen fotoğraflarınızı paylaşırken kullandığınız gövde (XS-10) ve lensi, çekim yaptığınız odak mesafesini, diyafram, enstantane ve ISO değerini, ayrıca düzenlemeyi yaptığınız programı da belirtmeyi unutmayın. Örnek fotoğraf paylaşımı ikinci mesajımda mevcuttur.


İyi forumlar...
KULLANICILAR


1) @SoğukNefes

Şehir: Fethiye

Gövde: Fujifilm X-S10

Lens: Fujinon XC15-45 F3.5-5.6 OIS + Fujinon XF16-80 F4 R OIS WR

Filtre: Haida UV + Haida Polarize + Haida ND + Haida Close-Up

Tripod: Arcury TP04

Çanta: Tamrac Tradewind 3.6

Sosyal Medya/Fotoğraf Paylaşım Hesapları:

  1. https://www.instagram.com/opticalhacker/
  2. https://500px.com/p/yunusemresert482) @16Kırmızı

Şehir: İstanbul

Gövde: Fujifilm X-S10

Lens: XC 35 mm f2

Sosyal Medya/Paylaşım Hesapları:

  1. https://500px.com/p/martnisan3) @goldweb

Şehir: Diyarbakır

Gövde: Fujifilm X-S10

Lens: Fujinon XF18-55mmF2.8-4 R LM OIS

Sosyal Medya/Paylaşım Hesapları:

https://500px.com/p/goldweb


Herkese merhabalar,


10 yılı aşkın fotoğraf makinesi isteğimin gerçekleşmesine hiç bu kadar yaklaşmamıştım sanırım. Uzun zamandır cep telefonu ile fotoğraf çekiyorum ve aslında keyif alıyorum. Birkaç fotoğrafımı burada yayınlamıştım: https://forum.donanimhaber.com/amator-fotograflarim--139847685


Birkaç ay önce XT-200 almak için konu açmıştım ama, XS-10 ısrarla tavsiye edildi. Sebeplerini de anlayabiliyorum ve makul buluyorum. Bu sebeple XS-10 üzerine yoğunlaştım. Fakat lens seçimi konusunda XC15-45 ve XF18-55 arasında kaldım.


Genel olarak manzara fotoğrafları çekmeyi çok seviyorum. Araba ile bir yere giderken, yürürken, motosiklet kullanırken, ne zaman güzel kare görsem çekmeye çalışıyorum. Sürekli hareket halindeyken, gezerken fotoğraf çekmeyi sevdiğim için lensin ve makinenin hafif olması, kolay taşınabilir olması önemli. Bu yüzden aynasız bir makine tercih etmek istiyorum ve XC15-45 boyut ve ağırlık olarak çok cezbediyor, bu çok önemli. İkincisi, geniş açı sevdiğim için, genelde manzara fotoğrafları almak istediğim için 15-45 yine cazip geliyor. Son olarak da, fiyat olarak ciddi bir fark var aralarında: 2 bin TL. Beni 18-55 konusunda düşündüren tek nokta XC15-45 in f3.5, XF18-55 f2.8 olması. f3.5 kabul edilebilir bir seviye mi? Şahsen fotoğraf konusunda profesyonel bir bilgim ve pratiğim olmadığı için aradaki farkı anlamam pek mümkün değil benim. Dolayısıyla aslında hem fiyatı, hem hafifliği, hem daha geniş açılı olması sebebiyle gönlüm 15-45'ten yana. Ancak sizin de fikrinizi almak istiyorum.Güncelleme:


Forum üyelerine de faydalı olabilmesi ihtimaliyle, uzun araştırma ve karar verme sürecimi kısaca özetlemek istiyorum.


Sonunda karara varıp Fujifilm X-S10 + XC 15-45 kitini sipariş ettim, Allah'a şükür. Umarım kendimi geliştirir, güzel fotoğraflar paylaşırım.


Neden XC 15-45 diye soracak olursanız:


  1. Boyutu ve Hafifliği: Bu benim için çok önemliydi. Zira makineyi aldıktan sonra herhangi bir sebeple taşımaktan çekinmek istemiyorum. Genelde manzara ve seyahat fotoğrafları çektiğim için sürekli hareket halinde olacağım. Dolayısıyla hafiflik ve boyut gerçekten önemli.
  2. Görüntü Kalitesi ve Açı: Asıl olarak manzara fotoğrafları çekeceğim için, geniş açının benim için faydalı olabileceğini düşündüm. Ayrıca çok fazla yorum ve örnek fotoğraf inceledim. Herkes imaj kalitesinden genel olarak memnun, özellikle keskinliğini takdir ediyorlar.
  3. Maliyet: XF 18-55 ve XF 16-80 seçenekleri arasında en uygun fiyatlı seçenek bu olduğu için, ayrıca işime geldi doğrusu. Zira yanında hafıza kartı, ekran koruyucu ve çanta gibi aksesuarlar da almak durumundaydım.


Sonuç: Ayırdığım bütçeye X-S10 alarak iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Lens konusunda XC 15-45, XF 18-55 ve XF 16-80 arasında çok kaldım, çok fazla araştırma yaptım. Hepsinin güçlü-zayıf olduğu yönler vardı. Ben kendi önceliklerime göre değerlendirip XC 15-45'i seçtim. Power zoom ve plastik yapısı bir eksi olarak görülmesine rağmen, pek sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Zira benim beklentilerimi karşılayacak özellikleri ve yüksek optik kalitesi sebebiyle tercih ettim. Tabi ki kullanmadan, tecrübe etmeden bilemem ama iyi olacağını düşünüyorum.


Selamlar...

Herkese merhaba,


Fotoğraf çekmeye çocukluğumdan beri ilgi duyarken, liseden itibaren içimde güzel bir makine alma isteği vardı. Fotoğrafçılığa olan ilgim de artınca, liseden beri bu forumu takip etmeye başlamıştım. Tabi uzun bir ara verdim, kimse tanımaz muhtemelen ama çok güzel insanlardan harika şeyler öğrendim, güzel muhabbetlerimiz oldu, hepsine ayrıca selamlarımı iletiyorum. O zamanlar Nikon D5100 yeni çıkmıştı, hayalimdeki makineydi ancak alamadım. Üniversitede alırım dedim, yine alamadım   Artık iş hayatına atılınca daha da geciktirmeden, fiyatlar da daha da artmadan bir makine edinmek istiyorum. Artık tabi DSLR değil ama aynasız bir makine olmasını istiyorum taşıma kolaylığı ve video çekim kalitesi bakımından. Olympus E-M10 Mark III ile Fujifilm XT-200 arasında kalmıştım. Her ne kadar Olympus'un tasarımı daha çok hoşuma gitse de Fujifilm XT-200'ün daha iyi bir makine olduğu kanaatine ulaştım. Baktığım zaman vlogger kit olarak satılıyor, linki bıraktım aşağıya. Sizce nasıl bir seçim olur? Fujifilm XT-200 benim gibi başlangıç seviyesinde, öğrenmek isteyen bir kişi için iyi bir seçim midir? Cep telefonu ile çektiğim fotoğrafları paylaştığım konunun linkini de paylaşıyorum.


Teşekkürler.


www.fujifilmshop.com
Fujifilm X-T200 Gümüş + XC15-45mm Vlogger Hazır Kit
https://www.fujifilmshop.com/katalog/urun/x-t200_gumus__xc15-45mm_vlogger_hazir_kit

https://forum.donanimhaber.com/amator-fotograflarim--139847685

Merhaba arkadaşlar. 3 yıldan fazladır GM 5 Plus kullanıyordum, artık ömrünü tamamladı. 1500 lira civarı telefon bakıyorum. Telefonda oyun oynayan birisi değilim, ama internette gezinme hızı iyi olmalı, donmamalı ya da kasmamalı. Kamerasının da iyi olması tercihimdir. Bu açıdan bakınca bütçemin üzerinde de olsa Xiaomi Note 7 ve Note 8 var. Note 8 şu an Note 7 ile aynı fiyatta hatta neredeyse daha ucuz Hepsiburada'da. Kamerası beni en çok cezbeden yönü oldu, ayrıca güncel yazılım olması ve ekran çözünürlüğü de iyi görünüyor. Belki bütçemi zorlayabilirim 1700'e kadar. Sizin bu telefonlar hakkında görüşleriniz nelerdir? Ayrıca 1500 liraya kadar diğer önerilerinizi (sebepleriyle birlikte) bekliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, selamlar...
Merhabalar,

Uzun yıllardır fotoğrafa ve fotoğraf çekmeye ilgi duyuyorum. Uzun yıllardır bu forumu takip etmem sayesinde de çok şey öğrendim, fikir edindim. Her ne kadar bir makinem olmadığı için pratik yapamasam da, cep telefonumla bir şeyler çekmeye çalışıyorum zaman zaman.

Çektiğim fotoğrafları burada paylaşarak sizin yorumlarınızı ve eleştirilerinizi de öğrenmek amacındayım.

Bu konudaki fotoğraflar GM 5 Plus, GM Discovery ve Redmi Note 8 ile çekilmiştir. Çekimlerin çoğu ise memleketimde, Fethiye'de gerçekleştirilmiştir.

Güncelleme

Mart 2022'den itibaren artık sadece mobil değil, yeni makinem Fujifilm X-S10 + XC 15-45 ikilisiyle devam etmeyi umuyorum :)

İyi forumlar...
Bornova'ya gidip gelmek istemiyorum artık Güvenilir sağlam bir yer önerebilir misiniz? Yoksa Corvos'a gitmeyi düşünüyorum.
Forumdaşlardan yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Free Dos bilgisayarıma w10 kurmak istiyorum, acil bulmam gerek zira çok ihtiyacım var okul dolayısıyla.
Bir arkadaşım var, diş hekimliği okuyacak ve Ordu hakkında bilgisi yok, ancak altta da olsa yazacak burayı. Ben birkaç kere gitmiştim ve şirin bir şehir imajı vardı benim için fakat burada bilen arkadaşlara sormak istedim. Zira kimseyi yanlış yönlendirmeyelim. Ordu nasıl bi şehirdir? Özellikle öğrenci açısından değerlendirelim. Ekonomi ulaşım vs. Teşekkürler...
ASUS GL771JM-DH71 almaya karar verdim. Fikirleriniz nedir?

http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-g-series-gl771jm-dh71-notebook-fiyati,143877.html
En fazla 4000 ayırabilirim. Mühendislik öğrencisi olarak kodlama programlama vs yapacağım ve vakit kalırsa da oyun oynarım Açıkçası ilk iki bilgisayarımız Asus'tu. İnanılmaz memnunum kendi adıma. Bu yüzden Asus'tan başka marka düşünmüyorum. G serisi ve N serisi arasında kaldım. Açıkçası iki serinin de bu fiyat aralığındaki bilgisayarları iyi görünüyor ama G daha performanslı ve güçlü diyorlar. Bu yüzden önceliğim G serisi yine de.

Örneğin bu modeller nasıl?

http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-g-series-gl771jm-dh71-notebook-fiyati,143877.html
http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-rog-gl551jw-ds71-gaming-notebook-fiyati,157948.html
http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-rog-gl551jm-eh71-notebook-fiyati,172709.html
http://www.hepsiburada.com/asus-n551jw-cn360t-intel-core-i7-4720hq-2-6ghz-3-6ghz-16gb-1tb-24gb-ssd-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-BD601851
Hakkında
Konum: Muğla, Fethiye
Forum İmzası:

DEÜ // ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ // 2015

Amatör Telsizci - TA4OYE

FETHİYE
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Mesaj Sayısı: 414
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 813
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 23.433 (Bu ay: 533)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 76 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.