Z

Onbaşı
27 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 3 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Sanal Lig, Türkiye Süper Lig'ini referans alarak oynanan bir oyundur. Kullanıcılar bu oyunda her hafta bir ilk 11 belirlerler ve belirledikleri bu ilk 11, oynanan maçlar referans alınarak belirli kurallara göre puanlandırılır.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.
Herkese merhabalar. Sizlere bir sorum olacaktı. Elimde ios 7.1.1 yüklü iphone 5 var ve cihaz jailbreaksiz. Cihazımı, restore çekilmiş gibi sıfırlamak istiyorum ancak versiyonumun 7.1.1 olarak kalması gerekiyor. Sizce bu mümkün müdür? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Herkese merhaba. Basit bir firewall yazmam gerekiyor. Genel hatlarıyla şöyle ki, gelen paketlerin headerlarına bakılıp kurallarda tanımlanmış olan IP'den gelen paketler alınmayacak, diğer paketler de yönlendirilecek. Nasıl yapacağım ile alakalı pek bir bilgim yok. Nereden başlamalıyım acaba? Kaynak olarak tavsiye verebilecek birileri var mıdır?
Herkese iyi geceler. Laptopumda samsungun 4 gb rami var ve ben 4 gb bir ram daha alacagim ancak elimdeki ram ile uyumlu olup olmayacagini bilemiyorum. Farkli ve daha hesapli bir marka dusunuyorum. Alacagim ramin ozellikleri ne olmalidir acaba?

Elimdeki ramin ozellikleri :
Samsung 4 gb 2r*8 pc3 - 10600s - 09 - 11 - f3

İyi akşamlar. Geçen hafta iphoneuma 6 versiyon yükledim. Ancak şöyle bir sorun oluştu. İpadimle iphoneum senkronize çalışmaya başladı. İpadde yaptığım bir işlemin aynısı iphonea da yansıyor. Örneğin ipade bir fotoğraf kaydedeyim aynısı iphonea da kaydoluyor ya da ipade bir uygulama indireyim aynısı iphonea da yükleniyor. Bunun sebebi nedir acaba?
Merhaba. Şirket icin 2 adet bilgisayar alimi yapacagiz. Sadece kasa alinacak tabi. Logo yazilimi kullanilacak. O yuzden kasmayacak, hizli bir sistem gerekiyor. Baska bir ozelligine gerek yok. En az 5 sene goturecek bir sistem lazim. Nasil bir bilgisayar onerirsiniz? Bu arada Ankara'da oturuyorum. Onerebileceginiz bir satis noktasi varsa soyleyebilir misiniz?
merhaba. bir c++ problemi var kodları yazdım ancak istediğim çıktıyı bir türlü alamadım sıralama yapmıyor ve tek karakter girişi yaptırıyor sadece. nerede hatam var acaba?

problem: a(i) dizisi öğrencilerin numaralarının son rakamını b(i) dizisi de öğrenci isimlerinin ilk harflerini taşımaktadır. öğrenci numaralarını sıralayacağız ve o numaraya ait harf de yeniden siralanacak.

örn: 2 4 5 3 6 1 öğrenci noları
t a e f g i isimlerin ilk harfleri

yeni sıralamada çıktı

1 2 3 4 5 6
i t f a e g

olacak.

#include<stdlib.h> 
#include<stdio.h>

int i,j;

void f(int a[],char b[]){
int pass,n,k,i,sakla;
int x,y,sakla1;

for(pass=0;pass>n-1;pass++){
for(i=0;i<n-1;i++){
if(a[i]>a[k]){
sakla=a[i];
a[i]=a[k];
a[k]=sakla;
}
}
if(b[x]>b[y]){
sakla1=b[x];
b[x]=b[y];
b[y]=sakla1;
}
}
}
int main() {
int p;
int a[i];
char b[i];

printf("kac ogrenci var : \n");
scanf("%d",&p);

printf("ogrencilerin numaralarinin son rakamlarini giriniz : \n");
for(i=1;i<=p;i++) {
scanf("%d",&a[i]);
}
printf("ogrencilerin isimlerinin ilk harflerini giriniz : \n");
for(i=1;i<=p;i++){
scanf("%c",&b[i]);
}
f(a,b);

printf("numara ve isim siralamasi\n");

for(i=1;i<=p;i++){
printf("%d ",a[i]);
}

printf("\n");

for(i=1;i<=p;i++){
printf("%c ",b[i]);
}

system("pause");
return 0;
}
Soru şudur:

Klavyeden aşağıda verilen dizi elemanlarını okuyup, bu dizinin tek indisli elemanlarının toplamını bir alt-fonksiyonda hesaplayıp, sonucunu ana programda yazdıran bir program tasarlayıp işletiniz.
Dizi elemanları: 1,2,3,4,5,6 olsun.

şöyle birşey yaptım ancak cevap hatalı geliyor. Yanlışım nerede acaba?

#include<stdio.h> 
#include<stdlib.h>

void f(int a[ ],int i){
int toplam=0;

for(i=0;i<=5;i++){
if(i%2==1)
toplam=toplam+a[i];

}
}

int main() {
int a[6];
int i;
int toplam;

printf("lutfen 6 tane tam sayi giriniz\n");
for(i=0;i<=5;i++){
scanf("%d",&a[i]);
}
f(a,i);
printf("toplam=%d\n",toplam);

system("pause");
return 0;

}
Başlıktan da anlaşılacağı gibi bir sorum olacak. 10 elemanlı bir dizi tanımlayıp ilk 5 elemanını b dizisine son 5 elemanı da a[j] dizisine aktarmak istiyorum ancak bir diziden başka bir diziye aktarma nasıl yapılır acaba? Aşağıda biraz çabaladım ama nerede bir yanlış var?

#include<stdio.h> 
#include<stdlib.h>

int main() {
float o[10]={1.2,4.2,5.3,6.6,8.5,8.1,7.3,5.2,9.0,10.6};
int i,j;
float a[i],b[j];

for(i=0;i<=4;i++){
a[i]=o[4];

}
for(j=5;j<=9;j++){
b[j]=o[9];

}

printf("%f",a[i]);

system("pause");
return 0;
}

Merhabalar. Birkaç sorum var. Uğraştım ancak olmadı bazı yerleri. Yardım ederseniz çok mutlu olacağım. Bilgisayar müh. 1. sınıf öğrencisiyim. Daha hiçbirşey görmedik bile diyebilirim.

1)İlk sorum : Verilen 2 sayinin ebobunu bulmak.

Bu soru için c'de yazdığım kodlarda sıkıntı çıkıyor acaba nerede hatam var?

#include<stdio.h> 
#include<stdlib.h>

int main() {
int a,b,c;

printf("EBOBunu bulacaginiz sayilari(ilki buyuk olacak) giriniz\n");
scanf("%d%d",&a,&b);

if(a%b==0)printf("EBOB = %d\n",b);

else

while(a%b==0) {
b=b-1;
printf("EBOB = %d\n",b);
}

system("pause");
return 0;
}

2) İkinci olarak : Verilen sayının faktöriyelini bulma (Sayi 20den küçük olacak ve pozitif tam sayilar)

Bunda da sıkıntım, birden fazla aynı sayfada buldurmaya çalışıyorum ancak ilk örnek doğru çıkıyor devamında hatalı çıkıyor ve 20nin üstünü ve -leri hesaplamaması gerekirken bunlara garip cevaplar buluyor. Burada yanlışlarım neler acaba?

#include <stdio.h> 
#include <stdlib.h>

int main() {

int a;
int i;
int carpim=1;

while(a=-1) {

printf("Lutfen faktoriyelini bulmak istediginiz sayiyi giriniz.(Cikmak icin -1 basin)\n");
scanf("%d",&a);

if(a>20)printf("Lutfen 20den kucuk sayi giriniz\n");
if(a<-1)printf("Negatif sayi girmeyiniz\n");
if(a==-1)break;

for(i=a;i>0;i--) {

carpim=carpim*i;

}
printf("Girilen sayinin faktoriyeli = %d\n\n",carpim);
}
system("pause");
return 0;

}

3)Son sorum : Bir “*” dan başlayıp her satıra birer artan sayıda 9 “*” yazdırmak öyle ki;
yıldız basımı sırası ile 9,8,7,6,…,1 boşlukla yazılsın.

Açıkçası bu sorudan hiçbirşey anlamadım. İçi içe döngü ile yapacağız galiba ancak nasıl? :) En iç döngüye neyi koyacağım yıldız mı boşluk mu ve birini yazınca diğerine nasıl geçecek?(yıldız ve boşluktan bahsediyorum)

yardımlarınızı bekliyorum.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 51
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 5.653 (Bu ay: 5)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Web Tasarım - Programlama
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.