Şimdi Ara

Şirket için bilgisayar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Şirket icin 2 adet bilgisayar alimi yapacagiz. Sadece kasa alinacak tabi. Logo yazilimi kullanilacak. O yuzden kasmayacak, hizli bir sistem gerekiyor. Baska bir ozelligine gerek yok. En az 5 sene goturecek bir sistem lazim. Nasil bir bilgisayar onerirsiniz? Bu arada Ankara'da oturuyorum. Onerebileceginiz bir satis noktasi varsa soyleyebilir misiniz?

• Bütçeni belirtirsen iyi olur. Fazla bir bütçe yoksa piyasadaki 500-600 TL'lik kasalar iş görür. LOGO'da kasması mümkün değil zaten.
  • 1000 liraya kadar butce var. Logo kasmasindan ziyade asiri fazla kayit dosyasi olduktan sonra program kasmaya basliyor. Bir fatura kesmek icin 10 dakika beklenmesi gibi sıkıntılar yasaniyor. Bu gibi sorunlar yasamayacagim bir sistem ariyorum.
  • Bu kosullara uygun bir sistem onerisi olan yok mu? Bilgisayarlari yarin almayi dusunuyorum cunku.
  • Logo için şu anda kullandığınız donanım nedir? Diyelim ki sisteminizi aldınız, veritabanındaki şişmeden dolayı bir yavaşlık oluyorsa boşuna masraf yapmayın.
  • Peki bu veritabanini artirmanin maliyeti nedir. Su an donanim ozelliklerini soyleyemiyorum isyerinde olmadigim icin ancak tek sıkıntı donup kilitlenme. Bunun da asiri yuklemeden oldugunu ve programi kastigini dusunuyorum.
  • Sistemi değiştirmeden önce program satıcınızla görüşün bence, veritabanı dediğim SQL Server, kolay kolay değiştirilemez.
  • Kaç tane makine var? Server'a mı bağlı makineler.
    1000 TL'ye sistem önermek kolay, önemli olan sıkıntıyı çözebilmek.
  • Agda toplam 5 makina var. Bir tanesi ana makina digerleri ona bagli. Ekstradan bir tane daha ağa bilgisayar katilacak.
  • Server ve makinelerinizin özelliklerini yazmalısınız. Everest adlı program iş görür.
  • Everesti ne icin kullanacagim anlamadim. Sadece bilgisayarda asiri yuklemen kaynaklanan donmalar var. Ag da bir sıkıntı oldugunu sanmiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.