Teğmen
10 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 61 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Yarım saattir arıyorum shazam kafayı yedi yine de yok. Hastası oldum şarkının bulmam lazım psikoya bağladım.

Bir sitede zincir bileklik görünce aklıma geldi. Ulan evde eski bisikletten çıkma mis gibi zincir yatıyor neden bilelik yapmayayım dedim. Zinciri bir güzel benzine yatırdım, ki tiner de olabilir, eski yağlardan temizledim. İyice kuruladıktan sonra zinciri kendi bilek ölçülerime uygun şekilde parçalara ayırdım.
Zinicir ayırırken şu aleti kullandım. Bende yoktu sağolsun bisikletçi kullamama izin verdi.

İstediğim uzunluktaki parçalar. En kısasından anahtarlık yapıcam.

Zincirin uçlarındaki noktalardan ister bir ip kullanarak bağlayın ister eski bir bilekliğin tokasını kullanın. O kısım elinizdeki malzemeye kalmış.

Şimdi benim zincir epey eski olduğundan biraz paslıydı. Ben hafif zımparaladım. çok uğraşmadım zımpara işiyle. Sonra bir ucuna misina bağlayıp bir yere asıp sprey boyayla bir güzel boyadım. Boyama esnasında fotoğraf çekmeyi unutmuşum. Sprey boya sonuçta çocuk bile yapar.

Bunlar da bilekte nasıl durduğuna dair fotoğraflar.

Sıkı bir bisiklet kullanıcısı, bisikletsever olarak güzel bir aksesuar olduğunu düşünüyorum.
Forumdaşlarım. Arkadaşımın Toshiba Satallite C855d-166 bilgisayarı var. bu kamil adaptörünü kaybetmiş. adaptöre dair hiç bir şey hatırlamıyor. Laptopun altındaki etikette şöyle
[simage]http://i.imgur.com/yCLNFX4.jpg[/simage]

ben 19 volt 2.37 amper adaptör alsam sıkıntı çıkar mı ürün şu LİNK
Beyler Acer 5738G laptopum var. Laptop değiştirme gibi bir şansım olmadığı için bad sectorlü olan hard diskimi değiştirmeye karar verdi. Şu an 250 gb hard disk var. ben almışken 1 TB bir hard disk almayı planlıyorum. 200 tl civarında 5400 rpm 1 Tb 8 mb önbellekli disk bulunabiliyor. Ama Seagate 'in linkteki ürünü aklımı çeldi siz ne dersiniz ?
LİNK
6 aylık para biriktirme ve araştırmaların ardından sonunda Whistle'ma kavuştum.
İleri Bisiklet sağolsun fiyatta güzellik yapıyorlar. Sakarya'nın dağlarını bayırlarını yollarını aşındırma zamanı geldi.
Can you blow my Whistle baby

Whistle Miwok 1160D Teknik Özellikler
Kadro ALLOY HYDROFORMED W 8900
Amortisör 26"SF11 XCR PM.RL DİSK BEYAZ 100mm
Gidon MYTE KELL ALLOY OVERSIZE RISE 20MM
Gidon Boğazı BYTE KUTE ALLOY OVERSIZE
Sele Borusu BYTE ALLOY L:350mm DIA:31.6mm
Sele SELLE ITALIA Q-BIK WHISTLE LOGOLO
Çatal Yatağı CH-918 TBW 1.1/8" YARI ENTEGRE
Krank Takımı SHIMANO DEORE FC-M590 44X32X22X
Göbek SHIMANO HB-M495 32H OTOMATİK
Arka Değiştirici SHIMANO DEORE RD-M592SGS SHADOW
Ön Değiştirici SHIMANO DEORE FD-M590
Vites Kolu SHIMANO DEORE SL-M590
Arka Dişli SHIMANO KCSHG509132 9-VİTES 11-32
Fren SHIMANO DEORE DISK FREN AM595
Dış Lastik SCHWALBE 26X2.10 54-559 BLACK JACK LITE SKINE PP
Jant MAVIC-26/559X17 XM 117 ÇİFT KAT Al. SİYAH 32H-
Pedal SP-910A
Arkadaşlar bilgisayara windows 7 formatı attıktan sonra bilgisayarımda D: sürücüsü kayboldu. Disk yönetiminden baktımğımda gözüküyor fakat sağ tıkladığımda aç ve araştır seçenekleri kullanılamıyor. Biçimlendir seçeneği mevcut. Önemli verileri D ye yedekleyip sonra format atttım. Biçimlendirmek de istemiyorum dünyaynın verisini kaybedeceğim eğer biçimlendirirsem. Yardımlarınızı bekliyorum acil.
Evet arkadaşlar amcamın dükkanında bulduğum chipseti yanmış fakat elektrik devresi sağlam uydu alıcısından laptop soğutucusu yapmaya karar verdim. Ve başladım.

Uydu alıcısı bu:

Fanlarım da Bunlar

Fanların yerlerini çizdim. tabi fanların konumu laptopun fanların konumuyla ilgili.

Teneke makası yardımıyla kestim.

Sıcak silikon tabancası ile yapıştırdım.

Elektrik bağlantılarını yaparken alıcının üzerinde bulunan devreden yararlandım. 12 voltluk çıkışları kullandım. Fanları paralel olarak bağladım.

Bağlantıları yaptıktan sonra kapağı yerleştirmeye geldi sıra. Biraz eğimli yerleştirdim ki sıkıntı olmasın kullanımda.

ve masama yerleştirdim.

Gelelim sıcaklık değerlerine oyun esnasında klavye elimi yakardı. Şimdi serin mis gibi.

Soğutucu çalışmıyorken

Çalışır Durumda

Arkadaşlar 1.85 boy 75 kg biriyim. 1000 lira civarı bir mtb alacağım. Ancak 29' mu yoksa 26' mı alayım hala karar veremedim. Boyut tavsiyesi dışında bisiklet tavsiyelerinizi de alabilirim.
Bilgisayar açılırken windows başlatma ekranı gelimiyor aşağıdaki ekran geliyor. Lütfen yardımcı olun bir el atın.

chainloader /bootmgr

Error 11: Unrecognized device string, or you omitted the required DEVICE part which sholud lead the filename.

Press any key to continue...

Herhangi bir tuşa bastıktan sonra ise

GRUB4DOS 0.4.4 2009-09-21, Memory 623K / 3073M , MenuEnd : 0*44E55

Windows 7 with SLIC Loader (default)
Windows 7 with without Loader
Windows 7 with SLIC Loader (use alternative method)
Windows 7 with SLIC Loader (full debug output)
Windows 7 with SLIC Loader (more forceful - may crash )
Load Externel MEnu (menu.ist)
Grub Command Line
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Mobil cihaz
Nokia
Operatör
Vodafone
Takım
Beşiktaş
TV
Samsung
Notebook
Acer
Fotoğraf Ekipmanları
FujiFilm
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 774
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 25.424 (Bu ay: 130)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 242 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.