Yüzbaşı
12 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 42 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Hayırlı ramazanlar. Aracım honda civic 2010 model ve sağ far kırık ama far motoru ve orjinal xenon düzgün çalışıyor. Bu linkteki yan sanayi farı alsam bendeki kırık olan farın üstünden orjinal xenon ile far motorunu söküp bu yan sanayi yeni fara montajını sorunsuz yapabilir miyiz?

Kısacası farı yan sanayi almak istiyorum ama orjinal xenon ile far motorunun çalışmasını istiyorum. Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardım edebilir ise sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
https://www.hondaparcadeposu.com/honda-civic-makyajli-kasa-sag-far-2010-2011-2012-model,48718.html
Herkese selamlar. Aracım peugeot 207 1.6 VTI 2011 model ve Psx24w denen saçma sis farı var üzerinde. Ben bunu H11 soketli sis farıyla değiştirmek istiyorum. Sorularıma gelecek olursak;

1) Bu işlemi daha önce yapan var mı? Böyle bir şey mümkün mü?
2) Orjinal sis farı 24w ve H11' e geçtikten sonra ben 55w halojen veya 35w led taksam bir sorun olur mu? Yani yanıp sönme veya hiç yanmama gibi.

Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar bugün eski gtx 650ti boost ekran kartımı emekliye ayırıp, msi r9 380 gaming 4g aldım ve kurdum , kullanıyorum. Crimson 16.1 sürücüyü kurdum. Soruna gelecek olursak radeon ayarları bölümünde ayarları yaparken arayüz birden kitleniyor ve yeniden başlatana kadar öyle kalıyor. Önceki nvidia sürücülerini tamamen kaldırdığıma eminim. Görüntüde hiçbir sıkıntı yok. Ekran kartı düzgün çalışıyor. Bu kitlenme sorununu nasıl hallede bilirim? Format atıp temiz kurulum mu yapmak gerekiyor?

Düzenleme:Oyunları sorunsuz bir şekilde açıyor ve kart sorunsuz bir şekilde çalışıyor fakat işte yukarıda anlattığım sorun var.

Düzenleme 2 : Üstadlar sorunu çözdüm. Ekran kartını değiştirdikten sonra format atıp temiz kurulum yaptım ve düzeldi.
Bu günlerde evde voltaj dalgalanması çok oluyor diye eve tunçmatik digitech pro 1000va ups aldık. Şimdi kafama takılan kısım şu;
elektrikler tamamen kesilince hiçbir sıkıntı olmadan 220 volt vererek akü ile besleme yapıyor ve pc kapanmıyor. Burada sorun yok. Voltaj düzensiz geldiği zaman voltajı dengelemek için tık tık diye ses gelerek akü moduna geçiyor ve o geçiş esnasında anlık olarak 230-240-250 volta kadar çıkıyor ve anında düzenli olarak 220 vermeye başlıyor. Şebekeden düzenli voltaj gelince de sorunsuz bir şekilde devreden çıkıyor.

Sormak istediğim kısım ise şu;

Bu akü moduna geçerken ki o anlık 230-240-250 volta kadar yükselmesi bilgisayara bir zarar verir mi?

Bilgisayar şuan sorunsuz çalışıyor. Yoksa bu geçiş esnasında ki anlık dalgalanma normal mi?

Bu konuda bilgisi olan üstadlar yardımcı olabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Bu günlerde evde voltaj dalgalanması çok oluyor diye eve tunçmatik digitech pro 1000va ups aldık. Şimdi kafama takılan kısım şu;
elektrikler tamamen kesilince hiçbir sıkıntı olmadan 220 volt vererek akü ile besleme yapıyor ve pc kapanmıyor. Burada sorun yok. Voltaj düzensiz geldiği zaman voltajı dengelemek için tık tık diye ses gelerek akü moduna geçiyor ve o geçiş esnasında anlık olarak 230-240-250 volta kadar çıkıyor ve anında düzenli olarak 220 vermeye başlıyor. Şebekeden düzenli voltaj gelince de sorunsuz bir şekilde devreden çıkıyor.

Sormak istediğim kısım ise şu;

Bu akü moduna geçerken ki o anlık 230-240-250 volta kadar yükselmesi bilgisayara bir zarar verir mi?

Bilgisayar şuan sorunsuz çalışıyor. Yoksa bu geçiş esnasında ki anlık dalgalanma normal mi?

Bu konuda bilgisi olan üstadlar yardımcı olabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Arkadaşlar benim bu kasadan önce 3R System R460Lİ kasam vardı ve o kasayı da modifiye etmiştim. Konu Linki:http://forum.donanimhaber.com/m_105526465/tm.htm

Üniversiteyi kazanınca yeni bir kasa topladım. Özellikleri ;

Anakart : MSİ Z170A Gaming M7

İşlemci : İntel Core İ7 6700K

Ram : G-Skill DDR4 8 Gb 2133 Mhz

İşlemci Soğutucusu : Cooler Master Seidon 120V

Ekran : Nvidia Gtx 650 Ti Boost(Ekran kartı değişmedi)

Güç Kaynağı : High Power Astro Lite 750W

KASA : COOLER MASTER CM 690 III (Kasanın üretici sayfası:http://www.coolermaster.com/case/mid-tower-cm690-series/cm693/ )

Ssd : Samsung 850 Evo

Bu yeni topladığım sisteme de bir modifiye çalışması yaptım. Sadece kırmızı izole bant kullanıldı. Öndeki 20 cm lik fana desenler yaptım. Öndeki fana kırmızı led döşeyerek ve kasanın içine - dışına kırmızı desenler yaparak hoş bir görünüm kazandırmaya çalıştım. Eski halini ve yeni halini birkaç resimle bir araya getirdim. Artı olarak kasanın orijinal hali resimlerde var. Sizlerle paylaşmak istedim. Görüş ve önerilerinizi almak isterim.

GÜNCELLEME(29.10.2015) ==> Masaya Basa duyarlı şerit led uygulaması yaptım.

Arkadaşlar ddr4 2400 mhz cl14 ram ile ddr4 3000 mhz cl15 arasında performans açısından hissedilir bir fark var mıdır ? Oyunlarda kaç fps etki eder ?

Yani 950 tl veripte ddr4 3000 mhz cl15 ram almak mantıklı mı? Yoksa 260 tl veripte ddr4 2400 mhz cl14 ram almalı mıyım ?

Anakart : Msi Z170A Gaming M7

İşlemci : İntel Core İ7 6700K
Üstadlar bende samsung 850 evo 120 gb ssd var doğal sata 3 desteği olmayan marvell kontrolcülü bir anakarta bağlı ve aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi katı hal sürücüsü yazması gereken yerde sabit disk sürücüsü yazıyor. acaba windows ssd yi hdd olarak mı görüyor? bunun bir zararı var mıdır? Varsa nasıl düzeltebilirim?

Not: Ahci açık , Trim açık.

Not: Sistemde hiçbir sorun yok gayet hızlı çalışıyor ve testlerini falan yaptım. samsung magician programında da hiçbir sorun gözükmüyor.

Anakart: Asus p7p55d-e lx
Üstadlar dün samsung 850 evo 120gb ssd aldım ve format atım gereken ayarları yaptım derken samsung magician programını yükledim ve os optimizasyonu maximum performans yaptım akabinde rapid mode'yi açtım. Benchmark yapayım dedim ve bu tablo ile karşılastım. Üstadlar bu okuma ve yazma hızları doğal sata 3 desteği olmayan bir anakartta nasıl bu kadar yüksek olur? Bir sorun mu var?

NOT: Bu değerler atto benchmark programında da aynı.

Anakart : Asus p7p55d-e lx ==>> marvell kontrolcülü Sata 3 var ve ssd o kontrolcüye bağlı. Driverleri yüklü ve güncel. Ayrıca AHCI mod açık.

NOT: 4 gb lik bir veriyi ssd nin içinden tekrar ssd nin içindeki bir başka yere kopyalama hızı ortalama 380 mb/s.

Üstadlar Cpu , Gpu , Chipset gibi bileşenlerin sıcaklıklarını takip edip benim belirlediğim değerde alarm çalan bir program arıyorum. Bildiğiniz bir program varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Operatör
Türk Telekom
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
TV
TV
Ses Sistemi
Creative
Fotoğraf Ekipmanları
FujiFilm
Dünyadan Futbol
Real Madrid CF
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 764
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 77.821 (Bu ay: 229)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 144 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.