Şimdi Ara

COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim bu kasadan önce 3R System R460Lİ kasam vardı ve o kasayı da modifiye etmiştim. Konu Linki:http://forum.donanimhaber.com/m_105526465/tm.htm

Üniversiteyi kazanınca yeni bir kasa topladım. Özellikleri ;

Anakart : MSİ Z170A Gaming M7

İşlemci : İntel Core İ7 6700K

Ram : G-Skill DDR4 8 Gb 2133 Mhz

İşlemci Soğutucusu : Cooler Master Seidon 120V

Ekran : Nvidia Gtx 650 Ti Boost(Ekran kartı değişmedi)

Güç Kaynağı : High Power Astro Lite 750W

KASA : COOLER MASTER CM 690 III (Kasanın üretici sayfası:http://www.coolermaster.com/case/mid-tower-cm690-series/cm693/ )

Ssd : Samsung 850 Evo

Bu yeni topladığım sisteme de bir modifiye çalışması yaptım. Sadece kırmızı izole bant kullanıldı. Öndeki 20 cm lik fana desenler yaptım. Öndeki fana kırmızı led döşeyerek ve kasanın içine - dışına kırmızı desenler yaparak hoş bir görünüm kazandırmaya çalıştım. Eski halini ve yeni halini birkaç resimle bir araya getirdim. Artı olarak kasanın orijinal hali resimlerde var. Sizlerle paylaşmak istedim. Görüş ve önerilerinizi almak isterim.

GÜNCELLEME(29.10.2015) ==> Masaya Basa duyarlı şerit led uygulaması yaptım.

COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015) COOLER MASTER CM 690 III KASA MODİFİYESİ (S.S.+++)(GÜNCELLEME > 29.10.2015)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELECTROMER -- 29 Ekim 2015; 15:47:52 >

• EK
  • EK 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELECTROMER -- 23 Eylül 2015; 14:52:43 >
  • gayet güzel olmuş emeğine sağlık. kasada dikkatimi çeken kocaman fanın olması.. bana da ondan lazım yoksa bi ara sulu soğutmaya geçicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zx6r -- 23 Eylül 2015; 15:10:15 >
  • Teşekkür ederim. O fan 20 cm lik fan. Gerçekten soğutma konusunda başarılı. Birde güzel bir görünüm verince çok güzel oldu. Çevremdekiler de çok beğendi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ELECTROMER kullanıcısına yanıt
    benim kasada 10 ar cm lik 2 fan boşluğu var ekstradan ikisini birleştirip takabilirim diye düşünüyorum..
  • Eski haline göre daha iyi durduğu kesin lakin önceki konuda'da yazmıştım sanırım o yazılar çok sırıtıyor kasanın bütünlüğünü bozuyor bence, Bunun dışında kasanın dış görünüşü çok güzel özellikle ön fan çalışırken çok hoş görünüyor
  • @tayfn1907=> Teşekkür ederim. Sadece iki yerde yazı var. Biri ekran kartında ki ona dokunmadım o yazı önceki kasadan kalma. Diğeride sabit disk yuvalarının üstündeki m7 yazısı. Bunda da anakartın modeli m7 olduğu için yazdım. Ekran kartı üzerindekini kaldırabilirim. Onun içinde hem sizden gelen hemde diğer üstadlardan önerilere açığım.

@zx6r => Eğer dediğiniz gibi yuvaları birleştire bilirseniz yararı olacağı kesin.

• Öncelikle hayırlı olsun demek istiyorum Üniversite için. Sonrasında da eline ve emeğine sağlık demeyi gerçekten hakediyorsun.
    SSD yuvalarını sökmek yaptığın en iyi iş bence. Fana paralel olduğu için kocaman fanın içeri hava üflemesini engelliyor. Bir de kasayı oldukça geniş gösteriyor bu yuvalar sökülmesi.
    Siyah ve kırmızı uyumu her zaman ki gibi kendini gösteriyor. Tamamiyle sadelikten yanayım ancak komple siyah kasaların artık modası geçti diye düşünüyorum. İki renkli sistemler daha çok göze hitap ediyor diye düşünüyorum.
    Kırmızı izole bantı basit birşey ama kasa, masa, ekran, hoparlörler vs. hepsini böyle uyumlu ve düzgün bir şekilde yapmak emek isteyen ve zahmetli bir iş.
    Yazılar konusunda da tayfn1907 ile aynı fikirdeyim. Daha önceki işlemde de, şimdide yazılar bence hiç şık olmamış, birde fanın önündeki yapıştırma fanın ışıkla olan uyumunu biraz gölgelemiş gibi.
    Sadece düşüncelerimi paylaşmak istedim, herkesin bakış açısı tabii farklılık gösterebilir. Farklı bir öneri de bulunamıyorum çünkü yapılabilecek neredeyse herşeyi zaten yapmışsın dostum. Tekrardan eline sağlık demek istiyorum..

• Yorumunuz için tesekkür ederim. Üniversitem İnşallah hayırlı olur. Aslında ekran kartının üstündeki GTX yazısından bende haz etmiyorum ama o yazıyı kaldırıp ekran kartında güzel olabilecek nasıl bir değişlik yapacağımı bulamıyorum. Yaklaşık 3 gündür o ekran kartına yapabileceklerimi düşünüyorum. Aslında aklımda birşeyler var ama ekran kartının fan bölümü aşağıda olduğu için görünmeyecek. Üstündeki devreli kısıma delikli plaka yapayım diyorum plakanın üstüne MSI ' nin kırmızı ejderha figürünü yapıştırmayı düşünüyorum. Artı olarak GTX yazısının olduğu yere kaliteli bir şekilde yazıcı çıktısı gibi birşey ile MSI yazısı yapıştırıp altını aydınlatmayı düşünüyorum şuanlık. Tekrar teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELECTROMER -- 24 Eylül 2015; 0:16:26 >
  • hocam önceki SRS kasasınıda beğenmiştim bunada bayıldım çalışmalarınız güzel ve sade fazla aşırıya kaçmadan sade sessiz güzel bi çalışma yapıyorsunuz
    tebrik ederim ayrıca fiyat bilgilerinide yazarsan memnun oluruz
    ÖRN:
    kasa 500 tl
    işlemci 1200tl gibi
  • abow çok uraşmışsın ellerine sağlık :D güzel oldu ama GTX yazısını bir daha yazsan hoş olur :D
  • @LINIKISIA==> Teşekkür ederim. O GTX yazısına bir operasyon düzenleyeceğim zaten.
    @sericatil18==> Teşekkür ederim. Fiyat listesini alta yazıyorum.

Anakart : MSİ Z170A Gaming M7 ==> 855 TL (HEPSİBURADA)

İşlemci : İntel Core İ7 6700K ==> 1296 TL (HEPSİBURADA)

Ram : G-Skill DDR4 8 Gb 2133 Mhz ==>289 TL (VATAN BİLGİSAYAR)

Ekran Kartı : Nvidia Gtx 650 Ti Boost (Ekran kartı değişmedi)

Güç Kaynağı : High Power Astro Lite 750W ==> 364 TL (HEPSİBURADA)

Kasa + İşlemci Soğutucusu : Cooler Master CM 690 III + Cooler Master Seidon 120V ==> 475 TL (VATAN BİLGİSAYAR)

Ssd : Samsung 850 Evo ==> 220 TL (VATAN BİLGİSAYAR)

TOPLAM: 3499 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELECTROMER -- 29 Eylül 2015; 13:17:37 >
  • Şu höpörlürleri bi değiş yahu :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok beni hoparlörlerimden kimse ayıramaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELECTROMER

Yok beni hoparlörlerimden kimse ayıramaz.

Sistem harbi sağlam...

eskiye ne yaptın? eskinin özellikleri neydi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski sistemi 10 yaşındaki amcamın oğluna sünnet hediyesi verdim. Amcamın oğlu da benim yanımda kala kala benim gibi bilgisayar tutkunu oldu. Eski sistemi de ona sünnet hediyesi olarak hediye ettim.

Eski sistemin özelliklerini aşağıda paylaşıyorum.

Not: Ses sistemi ve Ekran kartı değişmedi.

İntel Core İ5 750 CPU

1600 Mhz Cl9 6Gb DDR3 RAM

Asus P7P55D-E LX ANAKART

High Power Element 500W PSU

3R System R460Lİ KASA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELECTROMER -- 2 Ekim 2015; 0:11:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELECTROMER

Eski sistemi 10 yaşındaki amcamın oğluna sünnet hediyesi verdim. Amcamın oğlu da benim yanımda kala kala benim gibi bilgisayar tutkunu oldu. Eski sistemi de ona sünnet hediyesi olarak hediye ettim.

Eski sistemin özelliklerini aşağıda paylaşıyorum.

Not: Ses sistemi ve Ekran kartı değişmedi.

İntel Core İ5 750 CPU

1600 Mhz Cl9 6Gb DDR3 RAM

Asus P7P55D-E LX ANAKART

High Power Element 500W PSU

3R System R460Lİ KASA

şöyle bi sistemi banada hediye edecek olan biri olsa

• Nvidia kasasına ne kadar ödedin.

• Hocam masadaki siyah kaplamayı ne ile yaptınız nerden temin edebiliriz

Edit:Kasadaki izole bant nasıl bi izole bant kalın galiba yada mükemmel işcilik var fazlasıyla yekpare duruyor oda farklı bir izole bir bantsa onu nerden temin edebiliriz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genso -- 11 Ekim 2015; 3:00:31 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.