Yüzbaşı
04 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
"Götür beni gittiğin yere"yi "make me go where you go" olarak çevirdim,doğru mu acaba?Yanlışsa doğrusu nedir,nasıl daha güzel olabilir?
"Afiyet Olsun" yemekten önce mi söylenir sonra mı?Doğrusu nedir?Bi el atın DH halkı

Yarın sınavım var.Sınavda 2.Elizabeth ile ilgili 1-2 soru çıkacak,bu kadın ne yaptı?Tek bildiğim babası kral olduğu için babası ölünce kraliçe olması ve 1926'da doğması.Sınavda bu kadınla ilgili ne gibi sorular gelebilir?

Sınav TEST
Bu gün okuldan eve dönerken serviste yanımdaki 2 arkadaşım konuşuyolardı

x:Bizim takım elendi
y:Bi daha maça çıkamıcak mısınız?
x:Oğlum elendik dedim ya!Elenmek ne demek bilmiyo musun?

Ardından bende espiriyi patlattım."Elenmek" logaritma e tabanında mek'tir dedim ve bi anda herkes gülmeye başladı.Ön tarafta oturan 9'lardan bi kaçının akciğerleri patladı,servis şöförü de gülerken öldüğü için araba kaza yaptı,sadece ben canlı çıktım.Polisler geldi ve ellerime kelepçe takıp beni polis arabasına bindirdiler.Karakola gittik yüksek rütbeli bi polis bana olayla ilgili soru sormaya başladı,ben de ona espirimi anlattım ardından karakol havaya uçtu,bi tek ben kurtuldum.Eve doğru giderken bi kaç tane zebani geldi beni zindana atmaya çalıştılar ama onlara da espirimi yaptım ve koşarak uzaklaştım.Nereye saklanabilirim?
Sizce tamamen rastgele bir seçim yaparken düşünmek mantıklı mıdır?

Diyelim ki önünüzde iki tane kablo var bunlardan biri yeşil diğeri ise turuncu,yanlış kabloyu keserseniz bomba patlayacak.Hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğuna dair en ufak bir ipucunuz veya bilginiz yok.Yani seçiminiz tamamen rastlantısal.
Hangi kabloyu keserseniz kesin yaşama şansınız eşit(%50).Örnekler çoğaltılabilir mesela 5 şıklı bir test sınavında bilmediğiniz bi soruyu işaretlerken hangi şıkkı işaretlerseniz işaretleyin doğru yapma şansınız eşittir.
Bence ne kadar düşünürseniz düşünün sonuç değişmez.Böyle düşünmeme rağmen sınavlarda sallamadan önce hep düşünürüm

Sizin bu konudaki fikirleriniz neler?Fikir paylaşımı gibi bişeyler yapalım
Bilgisayar başında oturuyodum ve kedim mırıldamaya başladı.Olduğu yere yattı ve sürekli mırıldamaya başladı,şimdi takla atıyor.Hayvan yürümeyi bıraktı takla atarak ve mırıldıyarak ilerliyor.Forumda veteriner var mı?Acil!Yardım edin!
Okuldaki bi arkadaşımla iddaya girdik.İddamızsa şu "Dünya durursa zaman durur mu?" Ben durmayacağını söylüyorum o ise duracağını söylüyor.Sizden bilimsel-mantıklı yorumlar yaparsanız bu konunun linkini arkadaşıma gönderip,ona kanıtlayabilirim.
Aklıma bişey takıldı,bununla ilgili bi deney yaptım sorularım var.
Deney;
Dizüstü bilgisayarımın pilini çıkardım,bilgisayarı fişten çektim(Bilgisayar kapandı).Bi kaç saat sonra açtığımda fark ettim ki bilgisayarımın saati doğruydu.Bilgisayarlar saatleri nasıl biliyor?Yani hiç elektrik almazken zamanın geçtiğini ve saatin kaç olduğunu nasıl biliyorlar?
Eğer elektrik olmadan saati bilebiliyolarsa kol saatlerinde neden pil var?

Aklıma takıldı,bu konuda bilgililer bi el atsın bakalım
Soru gayet açık Ankette kullandığım kelimeler illegal veya cinsel içerikli değildir,bu kelimeleri haberlerde "bile" görebilirsiniz.
Eski futbolcu Hakan Şükür Tuvnera mı?

Tuvnera'nın adı Hakan,Hakan Şükür'ün de adı Hakan

Açmayın artık böyle konular
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.009
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 56.244 (Bu ay: 256)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.