N

Çavuş
18 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 26 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Dostlar selamlar.

Yeni bir TV alma arefesindeyim ancak kurcaladıkça bunalmaya başladım.

Aklımda 3 model var. Q80t, X900H ve Nano916.

Şimdi biliyorum birçok arkadaş Nano916 bu iki tvnin seviyesinde değil diyecek ancak, Nano916 izlediğim tüm karşılaştırma videolarında Motion performansında açık ara önünde X900H'nin.

Q80t'ye gelecek olursak, o da motion konusunda önde ancak, renkler izleme açısında yapılan değişiklik sebebiyle olduğundan daha koyu gibi.

Açık konuşmak gerekirse benim için ilk öncelik Renk doğruluğu ve Motion performansı.

Siyah performansı deli gibi önemli değil benim için ancak, çok da blooming olmamalı.

Yardımcı olur musunuz?

Not: 10 bin TL'ye kadar önerilere açığım.

Merhabalar.
Tv alma arefesindeyim. Bu iki model arasında gidip geliyorum.
Esasen ben görsel olarak IPS panellere daha yakınım gibi. Bunun sebebi IPS panellerin daha doğal/abartısız renkler vermesi (yada bana öyle gelmesi)
Ne kadar samsung ve philips tv incelediysem sanki bir pastelimsilik söz konusu.
Bu durum (yine VA panel olmasına rağmen) Sony XF9005'de yok, ancak B9'da nasıldır bilemiyorum.
Kısacası en doğal ve abartısız renk için hangisini önerirsiniz?
LG B9 burn/yanma konusunda hala riskli midir?
Pixel refresh olayı kalıcı çözüm getirdi mi?
Yardımcı olursanız sevinirim.
Not: 1 hafta içinde tv alacağım.
Merhaba arkadaşlar.
Uzun süredir 4000-5000 TL bandından Laptop/ultrabook araştırıyorum (3 ay kadar), bilinen bir teknoloji firmasının %18 indirimini görünce, bizzat mağazaya giderek birçok laptop inceledim (2 saat kadar) ve nihai olarak Lenovo S340 14IWL 81N700SBTX modelini aldım.
Yaklaşık 2 gündür kurcalamış olduğum cihaz hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum.

Kasa:
Kasanın tamamı alüminyum(veya benzeri) maddeden yapılmış, tabi alt kısımda benzer bir maddeden üretilmiş.
Bununla beraber ciddi derecede rijit/stabil bir kasaya sahip ve asla esneme gibi bir durumu yok. Gayet yekpare duruyor ve elit hissettiriyor.

Klavye:
Klavye tuşları numerik bölüm olmadığı için geri kalan diğer tuşlar daha geniş yerleştirilmiş. Bu yüzden yazım rahat ancak, eğer 15" ve numerik tuş takımlı bir laptoptan geçiş yapacaksanız alışmanız zaman alabilir.
Bunun yanında 2 kademeli aydınlatması mevcut ve gayet şık görünüyor.
Son olarak tuş basım hassasiyeti orta yumuşaklıkta.

Ekran:
Ekran IPS ve 250nit parlaklık içeriyor. Görüntüler fazlasıyla keskin, ancak kontrastı (ayar yapmadan önce) zayıf gelmişti. Bir takım basit ayarlamalar ile istenilen kıvama rahatlıkla geliyor. Görüş açıları bildiğiniz üzere oldukça geniş.

Touchpad:
Ben şimdiye kadar sahip olduğum hiçbir laptopta bu alanı pek kullanmadım. Ancak diğer laptoplar(ım)dan farklı olarak oldukça geniş bir alana sahip ve tıklama hassasiyeti de gayet yumuşak/duyarlı, alan ise pürüzsüz.

Girişler:
2 Adet USB 3 var, bunlardan birisi cihazınızı şarj edebiliyor (hızlı şarj var mı denemedim henüz)
Bunun yanında SD kart girişi, 1 adet USB TYPE C girişi ve 1 adet HDMI girişleri mevcut.
Son olarak tabi ki 3.5mm kulaklık girişi de var.

Fan durumu:
Fan ufak işlemlerde çoğu zaman devreden çıkıyor. Ancak ortalama işlemlerde devreye giriyor. Lakin sesi duyulabiliyor mu?
Şöyle belirteyim, bilgisayarı ilk kurarken 40'a yakın güncelleme yaptı ve evet ses rahatsız etmese de duyulabiliyordu.
Lakin tüm kurulumlardan sonra fan sesini duymak için bayağı eğilmeniz gerekiyor. Bunun yanında oyun vs. denemediğimi belirtmek isterim.Ancak öngörüm şu ki oyunlarda fan sesi rahatsız etmeyecek seviyede duyulabilir.

Sıcaklık:
Laptop genel anlamda ılık. Evet boştayken veya webde gezinirken soğuk gibi, ancak 4k video vs izler ve birkaç işlemi aynı anda yaparken hafif ısınıyor. Ancak ısınan alan ESC tuşunun olduğu 5mc2'lik bir bölgede olduğu için pek hissetmiyorsunuz. Bu ısı durumu birazda kasa ile alakalı. Malum kullanılan materyal ısıyı daha rahat iletiyor, çünkü işlemci sıcaklıklarına baktığımda 65 üzerine çıktığını hiç görmedim.

Ses:
2x2w hoparlörler mevcut. Bunların yerleşimi laptopun ön/yan/alt kısmında. Ancak bu kısım yukarı kıvrımlı olduğu için sesi bir nevi yukarı veriyor. Laptopu ilk kurduğumda ses çok net ancak biraz az geldi. Nasıl olur, bumu 2x2w derken; Dolby Audio uygulamasını bulup ayar yaptığımda, mevcut(standart) sesin abartısız 3 katı fazlasını vermeye başladığını söyleyebilirim.
Ses oldukça net (ve artık yüksek) basslar ise ultrabook için ortalama.

Kamera:
Açtım, pek kullanmadığım/kullanmayacağım için önemsemedim. Lakin ortalama bir 720p görüntüsü veriyor. Ayrıca kamera merceğini manuel olarak kapatabiliyorsunuz.

Batarya:
Tam anlamıyla (emin olacak kadar) denemedim ancak, Web sayfalarında (güncellemeler ile beraber) 4 saat kadar gezindim ve pile baktığımda %21 gözüküyordu.

TEKNİK ÖZELLİKLER

İşlemci: i5 8265U
Ram: 8GB DDR4 (2400)
Ekran Kartı: Nvidia MX230 2GB
Hafıza: 256 GB SSD (PCIE)
Ekran: 1920 x 1080 / 14" / IPS / 250NIT
Wireless: 802.11 AC 1x1 & 2x2, MU-MIMO
Bluetooth: 4.2
Ölçüler: 322.7mm x 230.5mm x 17.9mm
Ağırlık: 1.50 kg

Sonuç olarak, ekran netliği, kasa sağlamlığı ve ses kalitesi olarak 4300 TL dahilinde memnun kaldığım bir laptop oldu (şimdilik)
Hafızası (256GB) oldukça az, ne takılır, nasıl takılır, boş slot vs. varmı bunları araştıracağım. (Bilen varsa ve yardımcı olursa sevinirim)
Lenovo müşteri temsilcisine yükseltme yapabilir miyim, garantiden çıkar mı? diye sorduğumda (web üzerinden) evet yapabilirsiniz ancak kasaya zarar verirseniz cihazınız garanti dışında kalır dedi.
Selamlar.
Ben 2004-2007 yılları arasında 3 senelik lise eğitimimi tamamladım.
Ancak, lise 2'den 4 ders, lise 3'den 4 dersin kalması sebebiyle diplomamı alamadım.
Aradan bugün neredeyse 12 yıl geçti ve lise diplomamı almak istiyorum.
Şimdi benim tam olarak yapmam gereken nedir?
Yenide lise 2 ve 3'ü açık öğretim veya akşam lisesi üzerinden okumak zorunda mıyım?
Yoksa sadece bu dersleri vererek diplomamı alabiliyor muyum?
Dostlar selamlar.
14 yıldır günde ortalama 2 paket sigara içiyorum ve artık bu illetten kurtulmak istiyorum. Çok denedim bırakmak için ama başaramadım.
Bir hafta sonra Barcelona ya gideceğim. Orada birçok e-sigara mağazası var.
Sizlere sormak istediğim, bu konu bildiğiniz üzere çok karışık bir konu.
Ben zaten denizcilik yapıyorum. Yani istediğim şu ki, coil-i falanı filanı en az 6 ay sorun çıkarmayacak, ısı/buhar ayarlı bir e sigara tavsiye edebilir misiniz? Parası önemli değil. Sadece duman ayarlı ve sorun çıkarmayacak kaliteli bir SET/ÜRÜN önerirseniz sevinirim.
Telekkürler.
Selamlar dostlar. Laptop alma arefesindeyim/Aynı zamanda bayram arefesi :)
Ideapad 510 almayı düşünüyordum ancak, 520 serisi Türkiye'ye giriş yapmış.
Şimdi Ideapad 510'un birçok sürümünde kronik problemler olduğunu biliyorum (510 konusunu baştan sona okudum)
Tabi bu sorunlar sürümden sürüme farklılıklar taşıyor.
Başlıca özetlemek gerekirse;
- Isınma
- Fps sorunu
- Fan sesi
- Klavye düzeni
- Işık sızması

Şimdi burada esas önemli olan konu, 520 yeni bir seri. Muhtemelen bu sıkıntıların önüne geçmeye çalışmışlardır ancak, şu anda piyasaya yeni sürüldüğü için pek bir DETAYLI inceleme videosu falanda yok.

Şimdiye kadar tespit ettiğim farklar;
- 520 biraz daha hafif.
- USB Type-C eklenmiş.
- Klavye'de ki Shift tuşu düzgün yere konulmuş
- 510'daki bakım kapakları kaldırılmış (ki bu dezavantaj)
- Kasa biraz daha elit hale gelmiş

Sonuç olarak 2600 TL + SSD (3200 TL) limitim var.
510'un düzgün bir sürümünümü almalıyım? (Hangisi en az sorunlu onuda bilmiyorum)
Yoksa örneğin, BURADA olan 520 olanı mı almalıyım?
Selamlar arkadaşlar.

Ses sistemi, hi-fi müzik sistemleri falan uzmanlık alanım değildir.
Zaten bu nedenle 2 haftadır inceliyorum ve henüz hala kara veremedim. O yüzden bu konularda BİLGİLİ olan uzman kardeşlerimizden ÖNERİ bekliyorum.

Arkadaşlar limitim 600 TL. Bir kuruş fazlasına çıkamam. Hİ-Fİ denilince "600 liraylamı" diyenleri duyar gibiyim, ne yapalım elde olan bu.

İstediğim, daha doğrusu aradığım PC/LAPTOP için 2+1 veyahut 2.0 bir ses sistemi. Benim derdim ultrabass falan değil arkadaşlar. Net ve kaliteli ses duymak istiyorum. En kısık sesde dahi tüm enstrümanları duyabilecek cinsden.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
2 haftadır yıldım.
Arkadaşlar ben PC'de oyun oynayan birisi değilim.
Photoshop kullanıyorum ve pc'imde binlerce video, fotoğraf var. Bunları devamlı düzenliyorum.
Anlayacağınız üzere editörlük yapıyorum.

Kullandığım laptop çok donmakta.
Bir laptop almak istiyorum ve yukarıda saydığım işlemlere çok seri şekilde yanıt verebilmesi çok önemli.

Monster ve MSI'lere baktım lakin sanki bana pek güven vermedi.
Hoş en az 128 GB SSD entegreli olsun istiyorum.

Baktığım markalar arasında Asus ve Lenovo var.
Bütçem en fazla 4000 TL.

Macbook'la ilgilenmiyorum.
Diğer önerilerinizi alabilir miyim?
Merhaba arkadaşlar. Yakın bir zamanda (1 hafta kadar bir süre bu) çalışmak için gemiye çıkacağım. Ben yıllardır bilgisayar programcısıyım. Bugüne kadar en fazla 2 veya 3 pc oyunu oynamışımdır. Kısacası oyunlara ayıracak vaktim olmadı hiç.

Şimdi ise sizlerden ricam belirttiğim kategorilerde belirttiğim özelliklerde oyun tavsiyesinde bulunmanız.

İlk öncelikle bilgisayarımın özellikleri:

Acer Aspire 5742G

Ekran: 15.6" HD LED LCD
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3 380M @ 2.53GHz
Ram: 2 GB - DDR3
Ekran kartı: ATI Mobility Radeon HD 5470 - 512 MB
İşletim sistemi: Windows 7 Home Basic Home Edition - 64 Bit
DirectX DirectX 9.0c
HDD: 250 GB
İnternet bağlantım: 16 Mbps - Sınırsız

Sizlerden istediğim tavsiyeler.

Oyunlar hakkında fazla bilgim yok. İnternette bir çok incelemede bulundum ama o kadar çok seçenek varki hakikatten ne indireceğime karar veremedim.
En çok hoşlandığım oyunlar gerçekçi savaş oyunlarıdır. Yani görevler yerine getirerek, mantığı kullanarak oynanan savaş oyunları.

3 gün içerisinde bilgisayarıma indirdiğim oyunlar:

PES 2012 (beğenmedim)
Call Of Duty Modern Warfare 3 (beğendim ama deneyeyim derken bitti)
Fear 3 (güzel bir oyun)
Sniper Ghost Warrior (güzel oyuna benziyor ama, ilerleme yavaş)
Skyrim (indirdim, baktım ve sildim)
Assassin's Creed Brotherhood (güzel oyun, en beğendiklerimden - kötü yanı menüsü karmaşık)
Age Of Empires III (güzel oyun, ama tarzım değil)
Crysis 2 (bundan çok daha ağır oyunları bilgisayarım kaldırdı, ama bu oyunda devamlı donuyor nedense - grafik motorundan sanırım)

-

Şuan indirdiğim oyunlar(inmekte olan):

Brink (güzel bir simülasyon+fps karışımı oyun gibi duruyor)
Homefront (çok methedildi ve tarzım olduğu için indiriyorum)
Battlefield 3 (böyle oyunların tarzını seviyorum)

-

SON OLARAK SİZLERDEN İSTEDİĞİM ÖNERİLER ŞUNLAR

Bilgisayarımda 4 adet oyun bulunmasını istiyorum. Ve EN ÖNEMLİSİ; OYUN SIRASINDA INTERNET BAĞLANTISI ISTEMEYEN OYUNLAR OLMALI.

1 tane araba yarışı oyunu (tavsiye edeceğiniz oyun, gerçekten içerisinde adam akıllı yarışlar yapabileceğim bir oyun olursa çok teşekkür ederim)
1 veya 2 adet savaş oyunu (call of duty gibi bir oyun arıyorum ama lütfen bu kadar kısa sürmesin, bayağı bir oyanalacak oyun-lar arıyorum)
1 adet ilerlemeli ve uzun sürecek bir oyun.

Bunların dışında insanı gerçekten zorlayan, -zor oyun- diye adlandırdığınız ve kolay kolay bitmeyen kısacası günde 1 2 saat oynama ile 1 ay yada fazlasını alacak oyunları tavsiye edebilirsiniz arkadaşlar.

Çok teşekkür ederim.
Merhabalar.

Arkadaşlar Sony Ericsson c901 modeli bildiğiniz gibi tr'de satilmiyor.
Spotunu bulabilirmiyiz? Nerede satılır? Bilgisi olan yardım etsin lütfen. Bu telefonu muhakkak almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 90
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 2.336 (Bu ay: 338)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 19 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.