Şimdi Ara

Pc ilk açılışta logo ekranında kalıyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeoTiger -- 9 Aralık 2019; 21:19:24 >

• Şimdi ben olayı tam anlamadım. Bios güncellemesi ile format attım derken tam olarak neyden bahsediyorsun. Bios güncellemesi ile format çok farklı şeyler. Biraz daha detaylı anlatırsan.
  • Lxde kullanıcısına yanıt
    Anakarta bios güncelledim. Sonra 2 adet ssd ile raid yaparak windows 10 kurulumu yaptım. Sonrasında olanları ilk mesajımda anlatmaya gayret ettim.
  • NeoTiger kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal eski ön yükleme verileri tam silinmediği için diğer diskten karşına o şekilde çıkıyor olabilir. En baştan temiz kurulum yapıp Raid'i o şekilde yapmanı tavsiye ederim. İki ssd formatlayıp o şekilde yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ancak dediğim gibi boot açılış kısmını win 7 olarak seçersem eski anakart açılışları gibi siyah raid ekranını crtl+I ya basasarak raid ayarlarına girebilirsin ekranını gösterip öyle tek seferde açılıyor.

win10 ile açıl dediğimde 2. kez açmak gerekiyor.

Bu 2. seferde açılma işlemi pc bir kez açıldıktan sonra kapatana kadar tekrar olmuyor. yani reset vs atarsam hemen açılıyor onda sorun yok.
    birde sistemi formatladıktan sonra şu anki ayarlarımla kullanacabileceğim bir imaj programı söyleyebilir misiniz? Bayağı ayar ve güncelle yaptım. Tekrar uğraşmak istemiyorum.
    Raid kaç yapıyorsunuz?

İmaj olarak acronis kullanabilirsin. Ama ben olsam baştan ayar yapardım. Öyle daha sağlıklı olurdu.

Raid 0 yapıyorum.

Peki yedek alayım o halde. Dediğiniz gibi daha sağlıklı olacaktır.

Eski bios versiyonuna yada farklı bir eski bios sürümüne geçmenin bir zararı olur mu ?

Eğer biliyorsanız bios için en sağlıklı ayarları da belirtirseniz çok makbule geçer gerçekten.

İlginize teşekkür ederim.
    En son bios sürümünü kullanıyorsan bios ile daha işin yok senin güncelleme kısmı için söylüyorum. Raid için ayar gerekiyorsa o illa ki yapılacak zaten. Daha önce hiç raid yapmadığım için bios ayarlarıyla ilgili bilgim yok. Nette bulabilirsin ama.
    Bios ile ilgili sana tek tavsiyem fazla kurcalama gerekli ayarları yap bırak. Eski güncellemeyi yükleyeyim falan diye uğraşma.
    Peki ilk fırsatta temiz kurulum yapacağım.

İmzanızdaki konuya girip yönlendirdiği yere imza verdim.
    Sonucu editlersin daha sonradan. Kolay gelsin şimiden.
    Selamlar. Bios ayarlarını default yaptıktan sonra ssd leri ayrı ayrı temizledim. Biostan raid 0 kurulumu yaptım. Ardından win 10 kurulumu gerçekleştirdim. Sonuç çok başarılı. Desteğiniz için teşekkürler.
    Rica ederim sorunun çözüldüyse ne mutlu.

• Hocam sorun düzeldi dedim ancak düzelmemiş. İlk gün formattan sonra sorun çıkarmayınca düzeldi sandım.Ertesi gün akşam gittiğimde whql win8 / win 10 olarak açıldığında yine logo ekranında kaldı. Resetten sonra normal şekilde açıldı. win 7 olarak değiştirdiğimde ise yine CTRL-I yaparak raid kayıt ekrananı girmem isteniyor bişi yapmassam direk açılıyor pc. Bu CTRL-I ya girdiğimde ise sadece reset discs ve delete discs yapabiliyorum. Bu ekranın çıkmasını istemiyorum ve win 10 şeklinde boot olmasını istiyorum. Derdimi anlatabilmişimdir umarım. Tekrar destek istiyorum.
  • aykutking3 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, linki okudum. Bakalım diğer hdd de mi sorun var acaba onu çıkarıp deneyeceğim. Ama o çalışıyor normalde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.