Şimdi Ara

Evde spor için ekipman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

kilo verme dönemindeyim ve diyetle eş zamanlı olarak P90 (p90x giriş versiyonu) yapıyorum. Bu program bitince ve istediğim kilo+yağ oranını yakalayınca kas oranımı artırmaya eğileceğim. Çalışmalarımı sadece evde gerçekleştireceğim (salona vaktim yok), ve evimde şuanda 5kg lık dambıllar, ve pilates topu var sadece.

Vücut gelişimi için hangi temel ekipmanları almalıyım? (bench sehpası, ayarlanabilir dambıl seti, halter seti gibi)

Ancak odayı da ekipmana boğmak istemiyorum. Mesela bench sehpasını aldıktan sonra yeterli gelmeyip başka bir sehpa alma durumuyla da karşılaşmamam gerekli. Birçok şeyi bünyesinde barındırıp kullanışlı ve az yer kaplayan çözümleri arıyorum.

• Vücut geliştirme hedefniz nedir. Normal sağlıklı olayım birazda kaslarım belli olsun ise p90x yeterlidir. Tabi zamanla dumbbell arttırmanız gerekecek ve barfiks yapılabilecek bir ekipmana. Yok ben daha kuvvetli olayım ortalamanın üstüne çıkayım derdinde isen evini biraz aletle dolduracaksın. Olmazsa olmazlar, squat rack istasyonu, ister düz ister ayarlanabilir bench sehpası, ağırlık plakaları, olimpik var. Birde olursa çok iyi olacaklar, dumbbell(lar), z bar, kısa bar, direnç bantları, rack standına bağlanacak makaralı ıvır zıvır vs vs. Yok ben hem ağırlık çalışayım gücüme güç katayım hemde evimde kalabalık istemiyorum diyorsan spor salonuna gideceksin :)

• MCA90 kullanıcısına yanıt

cevap için teşekkürler. İlk hedefim zayıflayıp yağ oranımı düşürmek. Ardından ise kas geliştirmek istiyorum.

şuanda elimdeki 5kg lık dambıllar hafif kalmaya başladı. sürekli gidip plastik kaplı dambılla evi doldurmaktansa dambıl seti almak daha mantıklı olur mu?

mesela aşağıdaki linkteki 20kg lık seti önerir misiniz?

www.hepsiburada.com
    Delta Çantalı Gri Döküm Plaka Krom Bar Dambıl 20 Kg Ağırlık Fiyatı
    https://www.hepsiburada.com/delta-cantali-gri-dokum-plaka-krom-bar-dambil-20-kg-agirlik-seti-p-SPORDELTA4404
  • Hocam krom kaplamalardaha pahalı olabiliyorlar. Alttaki iki seçenek daha uygun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.