A

Er
16 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 93 (Bu ay: 7)
Gönderileri
Bu forma elimde var tüm takım ve terimin imzalı haliyle bulunmakta. Fiyat merak ediyorum bu forma ne kadar eder ?
Arkadaşlar dün ps2 portunda bir temassızlık vardı daha sonra tamamen klavyemi görmez oldu ilk taktığımda ışıkları bir kere yanıyor başka yanmıyordu. klavye başka pc de sorunsuz çalışıyor. Üstüne bios açılışta keyboard interface error hatası veriyor. Anakartımı onarabilecek Ankara'da bir yer arıyorum. Anakart MSI GF615M-p33 v2 AM3 anakart cok kaliteli bir şey değil garantisi var ama garantiye gönderip haftalarca beklemek istemiyorum yardımlarınıza ve fikirlerinize ihtiyacım var.
Sata 2 Seagate Barracuda II 250 gb dahili harddiskim aygıt yöneticisinde SCSI olarak görünüyor ve HD TUNE hard diskte Ultra DMA crc error diye bir hata olduğunu söylüyor. Bunun nedeni bozuk kablodan dolayıymış ama 3 tane kablo değiştirdim. Tüm bileşenleri alalı 3 ay olmadı. Resimde koydum yardımcı olun lütfen sinir oldum

http://imageshack.us/photo/my-images/17/adsznyh.jpg/
Benim 10.5 olmuş daha şimdiden :D Sizinkiler ne alemde merak ettim dostlar.
Arkadaşlar anakart değiştirmek istiyorum mevcut anakartımdan memnun değilim şu anakartı düşünüyorum

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-m4a78lt-m-le-m4a78lt-m-le-am3-amd-760gsb710-ddr3-1800mhz-(o.c)-vga&dvi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=43521

ama sorunum şu bu anakart 95w işlemcileri destekliyor ben çekirdek açınca işlemcim CPUID den bakınca 125 watt tükettiğini yazıyor. Bu durumda bu anakart işlemciyi desteklemez mi ? 2. sorumsa anakart nasıldır ? Farklı tavsiyeleriniz varsa ve ya görüşleriniz lütfen yardımcı olun bana :)
Arkadaşlar AMD Athlon 2 x3 işlemcimin fanını temizlemek için çıkartmayı düşündüm ama termal macun fanı işlemciye yapıştırmıştı. Çektiğimde işlemci sogutucuyla beraber cıktı. Bacakları kontrol ettim sorun yoktu uygun biçimde ayırdıktan sonra macunu yeniledim. O sırada gördüm ki işlemcinnin yüzeyinde çok ufak bir zedelenme var sanırım sökerken oldu. Şuan sorunsuz kullanıyorum. Bunun bir zararı var mıdır ? 2. olarak anakartı montajlarken vidaları fazla sıkmışım bu yüzden anakarttaki vida yuvası biraz zedelenmiş. Sorunsuz kullanıyorum ama bu iki faktörün ileride sorun cıkarma riski var mıdır ?
Öncelikle forumda ilk aktivitem çok sevdim burayı. Umarım çabuk kaynaşırız. Hemen soruma geçeyim.

Sistemim şu şekilde

AMD Phenom II X4 B50 3.2 GHZ //STOK FAN VE XİGMATEK 80MM 2 ADET KASA FANI// MSI GF615M-P33 // 4 GB DRR3 1333 MHZ Kingston CL9 // POWERCOLOR HD 5750 @ 800/1200 MHZ // 250 GB SEAGATE BARRACUDA SATA II HDD // 400 WATT SILVERPOWER PSU // LG GSA H55N DVD-RW

Benim sorum mevcut anakartım MSI GF615M-P33 V2 ben ögrenciyim ve anakart alırken core unclock yapabilecegim ucuz bir anakart aldım. Aldıktan sonra farkettim ki bu anakart eski ve ısınan chipsetli bir anakart. Anakart PCİ-E x16 Gen 1.0 destekliyor. Benim HD 5750 ekran kartımda bu durum bir performans düşüklüğü yapar mı ? İkinci olarak ise anakartın HyperTransport miktarı 1000 MT\S . Ben MSI'ın AMD760G chipsetli modeline baktım (benimki nForce 630a) onda ise HyperTransport limiti 2.6 ghz olarak gösteriliyor. İşlemcimi stok ayarlarda yani overclocksuz kullanacağım. HyperTransport miktarının az olması işlemciden alacağım performansı azaltır mı azaltırsa ne kadar azaltır ? anakartı değiştirmeme gerek var mıdır ? Herkese çok teşekkür ederim. İyi forumlar :)
Hakkında
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: Computer Hardware
Forum İmzası:
AMD Phenom II X4 B50 3.2 GHZ //STOK FAN VE XİGMATEK 80MM 2 ADET KASA FANI// MSI GF615M-P33 // 4 GB DRR3 1333 MHZ Kingston CL9 // POWERCOLOR HD 5750 @ 800/1200 MHZ // 250 GB SEAGATE BARRACUDA SATA II HDD // 400 WATT SILVERPOWER PSU // LG GSA H55N DVD-RW
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 99
İkinci El Bölümü Mesajları: 62
Konularının görüntülenme sayısı: 8.913 (Bu ay: 102)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 17 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.