Şimdi Ara

Prince Of Persia'daki Aklıma Takılan Söz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
10.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Derler ki bazı hayatlar zaman içinde bağlıdır birbirine, çağlar içinde yankı bulan eski bir çağrı ile zincirlidir ötekine.

Bu cümleyle ne anlatılmak istenmiş?
    Ayrıca filmin başında Persia İmparatorluğunun bir haritasını gösteriyor o harita Osmanlı Devletinin sınırlarına isabet ediyor.Bu bir çelişkimidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bu Nick Tam 20 Harfli -- 3 Aralık 2010; 23:51:00 >

• "Tarih tekerrürden ibarettir" cümlesinin cafcaflısı.

Ayrıca çelişki olup olmadığı sayfalarca tartışılabilir ki filmler görsel olarak insanları etkileyen en önemli etken olduğuna göre muhakkak farkedemeyeceğimiz bir mesaj vermiş olabilir de olmayabilir de. Konu Dışı bölmünün repliğiyle kapatmak istiyorum konuşmamı: Kime göre? Neye göre?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bu Nick Tam 20 Harfli

Derler ki bazı hayatlar zaman içinde bağlıdır birbirine, çağlar içinde yankı bulan eski bir çağrı ile zincirlidir ötekine.

Ayrıca filmin başında Persia İmparatorluğunun bir haritasını gösteriyor o harita Osmanlı Devletinin sınırlarına isabet ediyor.Bu bir çelişkimidir?

Pers İmparatorluğu (Ahameniş İmparatorluğu) Osmanlı'dan önce var olan bir imparatorluk. Tam tarihini hatırlayamayacağım ama M.Ö. kurulup yıkılan bir imparatorluk ve yaklaşık 200 yıl kadar hüküm sürmüşler. Anadolu'nun tamamı da dahil olmak üzere Hindistan'a kadar falan sınırlarını genişletmişler.
    yani Osmanlı topraklarıyla bi alakası yok ya da bu bir propaganda değil daha doğru bir cümle olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: greenhell

quote:

Derler ki bazı hayatlar zaman içinde bağlıdır birbirine, çağlar içinde yankı bulan eski bir çağrı ile zincirlidir ötekine.

Pers İmparatorluğu (Ahameniş İmparatorluğu) Osmanlı'dan önce var olan bir imparatorluk. Tam tarihini hatırlayamayacağım ama M.Ö. kurulup yıkılan bir imparatorluk ve yaklaşık 200 yıl kadar hüküm sürmüşler. Anadolu'nun tamamı da dahil olmak üzere Hindistan'a kadar falan sınırlarını genişletmişler.
    yani Osmanlı topraklarıyla bi alakası yok ya da bu bir propaganda değil daha doğru bir cümle olur.

Pers İmparatorluğu diye bir imparatorluk varmıydı yani eminmisin?

Diğer arkadaşın dediğinden de pek bişe anlamadım.

• Ne demek emin misiniz? Arkadaşlar yardım etmek için sana anlatmışlar tarihi ve Persleri. İstersen biraz google amcayı kullanıp öğren derim.

Filmdeki giriş sözü de bir anlam ifade etmek zorunda değil. Lirik bir giriş olması için filme koyulmuş bir söz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: greenhell

quote:

Pers İmparatorluğu diye bir imparatorluk varmıydı yani eminmisin?

Diğer arkadaşın dediğinden de pek bişe anlamadım.

diğer arkadaşın dediğine açıklık getirmiştim;
    ... ya da bu bir propaganda değil daha doğru bir cümle olur.

kaynaklarda Pers imparatorluğu diye geçmez, parantez içinde belirmiştim, Ahameniş impratorluğu daha doğrusu Ahameniş hanedanlığı/sülalesinin kurup büyüttüğü bir imparatorluk. Mezopotamya bölgesinde uygarlık kurmuş bir millet.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.