Şimdi Ara

PRESLER 920 VE İZLENİMLERİM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Cafesnet sağolsun, bizleri kırmadı ve bu işlemcileri temin etmemizi sağladı. Kendisiyle görüşebilirsiniz maliyet konusunda. Bana 290usd + kdv'ye maloldu bu işlemci.
  • bu işlemcileri yurt dışından alınca garanti olayı olmuyor herhalde dimi? birde bir sorun çıkarsa ne yapıyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtksnz -- 11 Nisan 2006; 12:26:10 >
  • garantisini cafesnet'in sahibi olduğu DFS Bilgisayar veriyor. yurtdışı garantili olduğu için cihazlar yurtdışına kısa sürede gönderilip yenisi getirtiliyor. eğer stokta varsa kullancıyı
    madur etmemek açısından hemen değişim yapılıyor hatta.

DEDE nerdesin bak ben cevaplıyom senin yerine
  • ozan bende senın topıge bırıkı ss koyayım da almak ısteyen arkadaslara fıkır versın bende ıslemcıye yenı ısınmaya baslıyorum halen hava sogutma ıle denıyorum yakında vapo sonuclarınıda verecegım elımdekı remler tam bır kutuk o yuzden sadece cpu mhz denedım sımdılık
     PRESLER 920 VE İZLENİMLERİM

• quote:

Orjinalden alıntı: aykutx

Ozan dön yuvaya Biz AMD ciler buradayız.

aykut abimin arkasındayım sonuna kadar.konuş be aykut abi kim tutaar seni.
  • cafesnete vekilen bilgi vereyim

işlemciler 290+kdv den satışı yapılmaktadır ve 4 adet gelecektir
    istanbuldan almak isteyenler benim ile temasa geçebilir bilgilerim zaten
    kişisel bilgilerimde mevcut biraz yeri değil gibi ama tamamen duygusal bir açıklama oldu
  • Uzun zamandır denemediğim pcmark testleri ile devam edelim. 4 ghz üstünde de testi tamamlıyor ama skor vermiyor pcmark 04, sebebini anlayabilmiş değilim.

PcMark 04 - Pentium D 920 @ 4 ghz
  • kıyas olması acısından verim.. ozanın sonuc ile bendeki sonuc rem skorları acısından cok ilginç. ram sonucları hemen hemen aynı.. bende ddr1 düsük mhz düsük timing 2.5-3-3-5 (620mhz) ozanda ddr2 yüksek mhz yüksek timing 4-3-3-4 (952mhz) sonuc bence ddr2 nin kat etmesi gereken biraz daha yol var.. ( teknoloji bakımından degil) timing bakımından.. önümüzdeki zaman zarfında ddr2 cl2.5 la yüksek mhz de çalısan remler cıkardıgında hızına kimse yetisemez bu cok açık ortada... ama su an bence kat etmesi gereken biraz daha yol var. cünkü sadece yüksek mhz tam anlamıyla performans saglayamıyor. düsük timing sart. umarım yanlıs anlasılmam. saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

kıyas olması acısından verim.. ozanın sonuc ile bendeki sonuc rem skorları acısından cok ilginç. ram sonucları hemen hemen aynı.. bende ddr1 düsük mhz düsük timing 2.5-3-3-5 (620mhz) ozanda ddr2 yüksek mhz yüksek timing 4-3-3-4 (952mhz) sonuc bence ddr2 nin kat etmesi gereken biraz daha yol var.. ( teknoloji bakımından degil) timing bakımından.. önümüzdeki zaman zarfında ddr2 cl2.5 la yüksek mhz de çalısan remler cıkardıgında hızına kimse yetisemez bu cok açık ortada... ama su an bence kat etmesi gereken biraz daha yol var. cünkü sadece yüksek mhz tam anlamıyla performans saglayamıyor. düsük timing sart. umarım yanlıs anlasılmam. saygılar.

Gözden kaçan önemli bir nokta var.Ozan arkadaşımız testini yaptığı zamanki işlemci mhz çarpanı 286 oysa sizinki 310 olayı daha iyi anlatmak için bende bir skor vereyim remler 962 mhz ve işlemci mhz sadece 289 yani hala 310 bile değil,artı AMD Dual-Core 3.100mhz işlemcinin karşılığı İntel Dual-Core 4.000mhz mi yani uygun hız karşılaştırması olmadı.....Ama bu skor tatmin eder herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 13 Nisan 2006; 10:18:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: asefik

Gözden kaçan önemli bir nokta var.Ozan arkadaşımız testini yaptığı zamanki işlemci mhz çarpanı 286 oysa sizinki 310 olayı daha iyi anlatmak için bende bir skor vereyim remler 962 mhz ve işlemci mhz sadece 289 yani hala 310 bile değil,artı AMD Dual-Core 3.100mhz işlemcinin karşılığı İntel Dual-Core 4.000mhz mi yani uygun hız karşılaştırması olmadı.....Ama bu skor tatmin eder herhalde

abi artık yonah ve conroe lar gelsede , karşılaştırmalar daha adil olucak sanırım , 4GHZ intel dual core = değildir 3.1GHZ opterona

tansel abi sende ramleri biraz kurcala yaw , ne o öyle 5-6-6-x..

• quote:

Orjinalden alıntı: Ozan Baseski

Uzun zamandır denemediğim pcmark testleri ile devam edelim. 4 ghz üstünde de testi tamamlıyor ama skor vermiyor pcmark 04, sebebini anlayabilmiş değilim.

Testin detaylarını aç, ya grammer checking i tamamlayamamıs oluyor, yada audio testlerinden birini .. Bende 6.2 GHZ'den başladım, 5.2 GHZ'ye kadar indim yinede tamamlayamadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bahadir_bado

quote:

abi artık yonah ve conroe lar gelsede , karşılaştırmalar daha adil olucak sanırım , 4GHZ intel dual core = değildir 3.1GHZ opterona

Conroe için temmuza kadar bekleyeceğiz ve o zamana kadar Presler ile ancak bu kadar Tanseli merak etme Corsair 8500 leri sipariş etti artık cas ve mhz derdi kalmayacak

• bahadır yaramı desme
    alısmısız amd nın 2 2 2 5 ıne banada garıp gelıyo sımdılık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tansel -- 13 Nisan 2006; 14:33:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tansel

bahadır yaramı desme
    alısmısız amd nın 2 2 2 5 ıne banada garıp gelıyo sımdılık

Ulen yeni gelin gibi naz yapmayın işte Miss gibi Corsair 1.000mhz leri bulmuşsunuz yakında conroede geliyor Daha ne olsun

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: bahadir_bado

quote:

Conroe için temmuza kadar bekleyeceğiz ve o zamana kadar Presler ile ancak bu kadar Tanseli merak etme Corsair 8500 leri sipariş etti artık cas ve mhz derdi kalmayacak

temmuza kadar presler le oynascaz desene abi , bu arada ben tansel abinin corsair 8500 ler sanıyom onları yaw , benim verdiğim ramlermi abi onlar yoksa

• yuh ya corsaır olemı olur len senın kutukler onlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: tansel

yuh ya corsaır olemı olur len senın kutukler onlar

• ozan ve tansel işlemciler hayırlı olsun fx ve opteron dan sonra kesmez ama olsun pcmark skorları güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: digiali

ozan ve tansel işlemciler hayırlı olsun fx ve opteron dan sonra kesmez ama olsun pcmark skorları güzel

valla benchlerde ole ama klasık olacak masaustu performensı cok ıyı
  • vallahi bravo. helal olsun işlemci bu seviyede bu sıcaklıkta çalışıyor... bunu sadece su soğutma ile mi başardınız... başka bir şeye ihtiyaç duymadan....

bu arada bana bir iki püf noktası verebilirmisiniz.....
    İşlemcim amd x2 4800,Asus A8N32-SLI,Corsair XMS XL pro RAM(2-2-2-5),Leadtek 7800 GT Extreme,Thermaltake kandalf,Western Dijital Sata 2 250 GB HDD,.....,Birde Güç Kaynağı Coolermaster REal Power 450 Watt,İşlemcinin Üzerinde Zalman Fatality 1 Fan Var....

Şu an Sİstem Asus Overclock programı ile %10 OVerclock edilmiş durumda. Yani işlemci 2600 de çalışıyor, ekran kartınıda riva tuner la otomatik seviyede(480/1150), İşlemciyi çarpan oranını düşürmeden fsb yi arttırdım, hypertransportla oynamadım, işlemsi windows u açtı fakat 3d mark ta kitlendi,(2800 MHZ de), Scaklıkla ilgili bir sorun yok sanırım çünkü 48 dereceyi geçmedi,voltajıda biraz yükselttim ama 1,5 seviyelerine olmadı..Ekran kartınıda riva tuner la overclock yaptım, 520/1300 gibi seviyelere çıkarttım, 3D mark testlerini bitirdi, güzel de puan aldım fakat NFSMW de kitlendi makina, Birde 3d mark 2006 da Canyon F. da görüntüde bozukluklar oldu. Bunun nedeni güç kaynağının yetersiz olması mı, yabancı bir web sitesinde psu hesaplattım 2 watt fazlalığım var ama. overclock yapınca ben voltaj değerini yükseltmesemde artıyor mu eletrik tüketimi.. ve Son bir ricam var 7800 GT Extreme kartımı bios güncelleme ile 7800 gtx yapabilir miyim. riva tuner la denedim ama olmadı. disable olan şeyler açılmıyor... bu konuda bana yardımcı olmanızı dilerim..

saygılar hepinize...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.