Şimdi Ara

Powerline hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mevcut netmaster infinity 401 ve buna bağlı access poitnlerle evin diğer odalarında çok fazla ping değerlerinde dalgalanma oluyor. Bu sorunu çözebilmek için powerline almayı düşünüyorum. Powerline kullanan varsa yardımcı olabilirse memnun olurum. Netmaster infinity 401 powerline ile uyumsuzluk sorunu yaşamaz değil mi? Satın almayı düşündüğüm modeller TP-Link TL-WPA4226KIT, TL-WPA9610 KIT veya Zyxel PLA-4231+PLA-4201

1.Powerline kullanarak ping dalgalanmasını sonlandırabilir miyim? ( 60-70 ms pingler +150'e fırlıyor)

2. Elektriğin eve girişinde bir ana sigorta ve evin içinde dağıtım ile ilgili tali sigortalar var. Ana sigorta 1 fazlı 2 telli fakat cihazları takacağım prizler farklı tali sigortalarda. Sigortaları kapatarak test ettim hepsi farklı şalterlerde. Bu powerline kullanabilmem için bir sorun mudur? Eğer hala kullanabilirsem ne kadarlık bir performans kaybı yaşarım?

3.Uzatma prizlerle ne kadarlık bir performans kaybı oluşur?

• Konu guncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batman007 B kullanıcısına yanıt
    Powerline elektrik ile alakalı tamamen cihaz ile uyum sorunu yaşamaz. pingdeki dalgalanma kablosuz sinyalden kaynaklanıyor olmalı ve yahut bilgisayar filan.Modemin arkasına kablolu olarak takın deneyin dalgalanma olmaz ise powerlineda da dalgalanma olmaz.Uzatma kablosu çok fazla zayıflatıyor powerlineı doğrudan prize takılması gerek,yada gidicen kalın kablo alıcan kendin yapıcan ben prizden kendim kalın kablo çektim sorun yaşatmadı ama hazır satılanlar ince onlar zayıflatır hatta mesafeye göre kullanılamaz hale bile gelir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam peki 2. Sorun hakkinda bir bilgin var mi? Sigorta hakkinda

• Hocam birde tp link tl wpa7510 ve zyxel pla5236 arasinda kaldim. Zyxelin antenleri disarida bu wifi icin daha iyi midir?

• Pingde yaşadığınız dalgalanma sadece access pointle bağlandığınız cihazlarda mı oluyor yoksa 401'den kablo ile bağlandığınız cihazlarda da oluyor mu?

Kablonet oyun konusunda çok sinir bozucu bir firma.

Taşındığım için Superonline fiber'den kablonet'e geçiş yaptım ,yapmaz olaydım.

cgnat yüzünden gerçek ip alamıyoruz, yurtdışı çıkışı sorunlu.Statik ip'ye geçtim ona rağmen ping hep dalgalı.

24 mbps/ 250 gb kullanıyorum. Ping dalgalanmaları yüzünden oyun oynamayı bıraktım.

PS4'de twitch seyrederken bile yayında takılma çok oluyor.

Sol'da kesinlikle bu sorunları yaşamadım.
    IP tv'den dengeli yayın izlemek imkansız.
    Kesinlikle oyun için tavsiye etmiyorum.
    Sol fiber kutusu bu hafta yeni apartmana bağlandı.Tazminatı ödeyip bir an önce kablonetten kurtulmayı planlıyorum.

Şunu demek istiyorum.Sorununuzun kaynağı access point değil kablonetin vermiş olduğu hizmet olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.pupa -- 6 Temmuz 2018; 11:58:21 >

• 3lü duvar prizi ve akım korumalı priz ile sorun oluşturur mu ?

kablolulu 5'li prizden daha iyi olur mu sizce bu çözüm ? henüz almadım ve ne tavsiye edersiniz ?
  • Çok sorun yaşayan çıkmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: merterelektronik

Çok sorun yaşayan çıkmıyor
    yorumlar da ''faz'' muhabbeti görüyorum, elektrik sayacına baktım 3 fazlı 4 telli yazıyor bu yeterli mi peki ve seviyesi nedir bunun ?

powerline konusunda konu açtım forumda bilginiz varsa yardımcı olur musunuz bana

https://forum.donanimhaber.com/powerline-tp-link-tl-wpa7510kit-mi-yoksa-zyxel-pla5236-kit-mi--136120976#136120976
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.