Şimdi Ara

powercolor hd 7870 oweclock yapabilirmiyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkdaşlar ekran kartı owerclock oluyomu ana kartım 990fxa-gd65 arkdaşlar gerçekten ilgileniyolar yardımlarınız için çok teşekkürler ...

• Yapılabilir tabiki neden yapılmasın.http://www.youtube.com/watch?v=a-tKSljJhdo burada güzel bi şekilde anlatmış nasıl yapacağını ve stabil olduğunu söylediği değerler ile de iyi fps artışları (8-9fps) yakalamış ama benim gördüğüm kadarıyla zaten oyunlarda iyi performans veren bir kart neden overclock yapma gereği duyuyosun anlamadım. Ayrıca biraz araştırıp okumanı da tavsiye ederim overclock konusunu en azından temel bilgiler vs. ezbere değil de kendin bişeyler yapmaya çalışırsın böylelikle bol şans.
  • Asortik kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim igilendğin için AMD FX 8-CORE PROCCESSOR BLACK EDİTİON İŞLEMCİ

990FXA-GD65 ANA KART

2*4 G-SKİLL RAM

POWER COLOR HD 7870 EKRAN KARTI ama oyunlarda ufak tefek takılmalar oluyo o yüzden craysis 3 te batman arkam origin de oyunlarda mı sıkıntı var acaba indirdiğim o yüzden ekran kartından şüphelendim denemek istedim
  • Rica ederim kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: milka12

çok teşekkür ederim igilendğin için AMD FX 8-CORE PROCCESSOR BLACK EDİTİON İŞLEMCİ

990FXA-GD65 ANA KART

2*4 G-SKİLL RAM

POWER COLOR HD 7870 EKRAN KARTI ama oyunlarda ufak tefek takılmalar oluyo o yüzden craysis 3 te batman arkam origin de oyunlarda mı sıkıntı var acaba indirdiğim o yüzden ekran kartından şüphelendim denemek istedim

Hocam crysis te hangi ayarlar da takılma yaptı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benis kullanıcısına yanıt
    norma ayarlarda da ultrada da aynı takılmaları yapıyo bi fark yok yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: milka12

norma ayarlarda da ultrada da aynı takılmaları yapıyo bi fark yok yani

O zaman güç kaynağınıza bir bakın derim. O kartın normal ayarlarda kasma yapmaması lazım.
  • milka12 M kullanıcısına yanıt
    hocam sürücülüleriniz güncel mi bence bi kontrol edin bende de powercolor r9 270 var crysis i high da köşe yumuşatma 4x de iken açık alanlarda 35 fps deydim bir kaç kez partikül parçalamalarında özel efektler de 28 i gördüm sadece onun dışında 45-50 fps ortalama ile oynadım sizde de yapmaması lazım bence sorununuz sürücülerde olabilir.
  • benis kullanıcısına yanıt
    anladım teşekkürler
  • Asortik kullanıcısına yanıt
    denedim o videodakinilerin aynısını yaptım oyuna girdim videoları flan gösterdi tam açılıyo dedim çizgili bi ekran çıktı reset atmam gerekti yardımcı olurmusun
  • ekran kartınızın tam modeli yazmıyor ama şöle yazyım , bende hd 7870 myst var , powercolor un genelde işlemcisi 1090 mhz civarı uygun overclock oluyor , belleklerde 1500 den 1600 e çıkıyor , işlemci hızı 1150 mhzde oluyoır fakat orda alınan 1 2 fps hıza değmez ısınma gibi veya stabilite sorunları yüzünden , senin yapacağın şu heaven benchmark 4.0 indircen orda programı açınca benchmark yazan yere tıklayacan üst solda , sonra yaptığın stabil overcolklarda performans testine tabi tutacan en performnaslı hangisi ise onu kullancan i bide ati catalist ayarlarını iyi bilmen gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feris -- 10 Aralık 2014; 9:18:40 >
  • Yardım etmeye çalışırım. Ancak öncelikle tam olarak ne yapmak istediğini veya bir problem mi yaşıyorsun da overclock ile bunu aşmaya çalışıyorsun onu anlatman lazım. Konuya tekrar baktım ve ufak tefek takılmalarının olduğunu yazdığını gördüm. Bunun sebebi muhtemelen ekran kartın değil. Shuttering diye internette aratırsan bu gibi anlık takılmalara ekran kartının çok fazla sebep olmadığını görürsün. İşlemci, işletim sistemi veya yazılımsal bir takım problemler olabilir diye düşünüyorum. Ama sen diyorsanki yine de ben voltaj vererek veya vermeyerek overclock yapmak istiyorum diye ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/powercolor-hd7870-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html#galeri ekran kartım bu özr unutmuşum modeli koymayı .Ben far cry 4 u kurdum ani fps düşüşleri oluyo meddum da bile... Far cry 3 te hiç bi sıkıntı olmadan ultra oynuyodum oyun korsan diyemi diycem ama ani fps düşşleri oluyo bilemedim yardımlarınız için çok teşekkür ederim bellek ve cpu yu ne kadar yükselttiniz veya ben ne kadar yükseltrim pc yeni format atıtım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milka12 -- 11 Aralık 2014; 0:18:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.