Şimdi Ara

PowerColor AX6850 1GBD5-DH CrossFire - Kullanıcı İncelemesi(1 GHZ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
2
Favori
10.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BF3 ve GTA IV iCEnhancer 1.35 tesleri eklendi.

BF3 kendi çekmiş oldugum video dur.İlk başlar anlık fps düşüşleri oluyor fakar 1 dk sonra bu sorun düzeliyor.Vysnc açık ve kapalı şekilde yapılmıştır testler.Görüldügü gibi CF düzeneginde sorun yoktur iki kartında kullanım oranları %90 üzerinde.

GTA IV iCEnhancer Enb modu olarak geçiyor gerçekten zorluyor sistemi ve cf düzenegi sorunlu oldugundan pek verimli sonuçlar alamadım.BenchMark sonuçları iyi yine oyunda 25 fps de sürünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: £mre

BF3 ve GTA IV iCEnhancer 1.35 tesleri eklendi.

BF3 kendi çekmiş oldugum video dur.İlk başlar anlık fps düşüşleri oluyor fakar 1 dk sonra bu sorun düzeliyor.Vysnc açık ve kapalı şekilde yapılmıştır testler.Görüldügü gibi CF düzeneginde sorun yoktur iki kartında kullanım oranları %90 üzerinde.

GTA IV iCEnhancer Enb modu olarak geçiyor gerçekten zorluyor sistemi ve cf düzenegi sorunlu oldugundan pek verimli sonuçlar alamadım.BenchMark sonuçları iyi yine oyunda 25 fps de sürünüyor.

Testler için teşekkürler. Bf3 bir kısmını izledim ve ms sorunu göremedim videoda. CF kurma isteğim tekrardan depreşti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

BF3 ve GTA IV iCEnhancer 1.35 tesleri eklendi.

Testler için teşekkürler. Bf3 bir kısmını izledim ve ms sorunu göremedim videoda. CF kurma isteğim tekrardan depreşti.

Bomba kuruldu

• Crysis WarHead ve Metro2033 testleri eklendi

Crysis WarHead olabilecek son ayarlarda bench alındı Ambush bölümünde.CrossFire düzenegi sorunsuzdu %100 e yakın kullanım oranları.Karşılaştırmak gerekirse Poyri!!! nin 7970 incelemesinden(1150 1575 saat hızları) sonuçlarla Min Fps 4 fps daha iyi , Max Fps aynı, Avg(ortalama) olaraksa 2 Fps daha geriyim.

Metro 2033 anasını aglattı bilgisayarın CrossFire düzenegi sorunsuzdu %100 e yakın kullanım oranları.Bench programı çalışmadıgından video çektim.Şiddetli çatışmalarda 50 altına pek düşmedi arada 40 fps civarı oldu ama 40 aşşagısını görmedim

Pazartesi Crysis 2 ve Witcher 2 testleri eklenecektir.

Benden bu kadar arkadaşlar zaten teste eklenecek pek bir şey kalmadı.Bundan sonra driver sürümlerine göre arada 3D Mark ve bir iki tane oyun güncellemesi yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 27 Ocak 2012; 17:24:28 >

• Çok güzel bir inceleme olmuş. Ellerine sağlık.

Yanlız aklıma bişey takıldı. Kartların %100 üne yakınını kullanmayan oyunlardaki sorunun nereden kaynaklandığını nasıl anlıyorsun?

Yani mesela birisinde Crossfire'ı tam verimli görmüyor oyun gibi bir yorum yapmışsın. Belki kartların %100ü nü kullanamamasının sebebi işlemcin yada harddiskin yada ram'lerin olamaz mı? Yani bu parçalardan birisi darboğaz yapmış olamaz mı(o oyun için konuşuyorum).

Ne demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir. Öğrenmek için soruyorum, araştırıyorum.

Hayırlı olsun tekrar...
  • Sorunun nedeni normalde ya oyun yapimcisi ya da driver kaynaklidir genelde. Iki sorunda driver patch le duzelebilir. Darbogaz yapacak bir bilesen yok zaten olsada her oyunda olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 28 Ocak 2012; 13:10:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Syanur

Çok güzel bir inceleme olmuş. Ellerine sağlık.

Yanlız aklıma bişey takıldı. Kartların %100 üne yakınını kullanmayan oyunlardaki sorunun nereden kaynaklandığını nasıl anlıyorsun?

Yani mesela birisinde Crossfire'ı tam verimli görmüyor oyun gibi bir yorum yapmışsın. Belki kartların %100ü nü kullanamamasının sebebi işlemcin yada harddiskin yada ram'lerin olamaz mı? Yani bu parçalardan birisi darboğaz yapmış olamaz mı(o oyun için konuşuyorum).

Ne demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir. Öğrenmek için soruyorum, araştırıyorum.

Hayırlı olsun tekrar...

Merbaha hocam

Benim başımdan söyle bir olay geçti İşlemcim AMD Phenom II 940'Tı 3,6ghz OC ve ekran kartım ZOTAC GTX 470AMP olandı Ozamanlar battlefield BC2 oynuyordum ekran kartı kullanımını %60'dan yukarıya ne yaptıysam çıkaramamıştım fpsde buna nazaran 40-45 civarında seyrediyordu araştırdım işlemci ve anakartın çipsetinden kayanaklanacağını darboğaz olabileceğini ve bir çok kişinin bu problem ile karşılaştığını öğrendim. Daha sonra ne yapmam gerektiğini düşündüm ya böyle kullanacaktım yada anakart ve işlemci değişimine gidecektim daha sonra kararımı vererek mevcut parçaları satarak artkadaşımın i7 işlemci ve anakartını aldım hemen gerekli kurulumları yaptım sonuç aynı ekran kartı %100 kullanılıyordu ve fps 80-100 arasında gidip geliyordu bu tecrübe ile darboğazın ne olduğunu öğrendim. yazılım problemli olanlar zaten güncelemelerle düzeliyor fakat donanımsal olana yapılacak birşey yok ya değişim olacak yada olduğu gibi kullanacaksın.

Konu sahibi arkadaşada incelemesi için teşşekürler acaba BF3 multide durum nasıl bu öğrenmek isterim benimde içimde cf yada slı yapma isteği var sürekli araştırmadayım ^^

• Malesef oyun elimde orjinal olmadigi icin multi deneme sansim yok
  • quote:

Sorunun nedeni normalde ya oyun yapimcisi ya da driver kaynaklidir genelde. Iki sorunda driver patch le duzelebilir. Darbogaz yapacak bir bilesen yok zaten olsada her oyunda olur.

Anladım. Yanlız dar boğaz olsa her oyunda yapar demişsiniz. Mesela SC2 veya TotalWar veya GT4, CPU'ya ciddi yüklenen oyunlar. Bunlarda dar boğaz yaşarken CPU ile pek işi olmayan FPS tarzı oyunlarda darboğaz yaşamamız yada daha düşük seviyede olması mantıklı değil mi? Her oyunda işlemci ön plana çıkmayabilir diye düşünüyorum. Gerçi bunları genel yazdım, sizin yapmış olduğunuz testler de büyük ihtimalle dediğiniz gibidir.

@Patronage

Evet ben de bu son birkaç gün içerisinde baya bir darboğaz oldum :) Ne olduğunu öğrendim. Daha önceden de duymuştum ama hiç bukadar güçlü ekrankartları alacak param olmadığı için kulak asmamıştım.
    Yanlız hala hangi işlemcinin hangi karta darboğaz yapacağı(genel olarak, tüm oyunlar da olmayabilir) konusunda ciddi saçmalıklarım var kafamda. Özellikle sizin verdiğiniz örnekten sonra. Eğer o 4 çekirdekli ve +3.5Ghz hızında çalışan işlemci GTX470 gibi bir ek.kartına bunu yapıyorsa ben napayım anlamadım. Ozaman CF beni aşar deyip GTX560 a bile yönelmeyeyim... Çünkü benim işlemci de her nekadar 3.8 Ghz de çalışsa da GTX560 a benzer şekilde sıkışıklık yaratacaktır...

Dünden beri birkaç yerde de karşılaştığım başka sonuçlar var, onlar da bu söylediğinizin tam tersini ispatlıyor. Yanlış anlamayın, sadece okuduklarımı söylüyorum. Şuraya bir göz atmanızı isterim ; http://www.pclabs.com.tr/2010/04/12/en-iyi-oyuncu-hangisi-core-2-duo-e8500-core-i7-920-karsisinda/2/

• Hocam selam inceleme için elinize sağlık.Crossfire için kaç w lık psu kullandınız ve 6870 ile cf yapmaya kalksak 4 çekirdek işlemcili 4 gb ramlı normal bir sisteme en az kaçlık psu gerekir?
  • hocam bende sapphire marka kart var 5850 referans sanırım 725 gpu 1000sghader overdose ile 775 1150 olmaktadır buna cf yapsam nasıl performans alirim amd pheom 2x 4 955 3.2 be 4 gb 1600 mhz dominator gt ddr3 ram 600 waat high power var
  • Crysis 2 testleri eklendi.

@ulusalonur en az 650W kaliteli 40A-50A bir psu gerekir.

@Enes Eyibil işlemci dar bogaz yapcaktır kısmen 4.0 civarına getirmeniz ama oyununa göre sorun yoksa eger oyunca en az %70-80 fark yaratıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 30 Ocak 2012; 16:58:27 >
  • anladım hocam cf performansi hangi karta eş değer ? 600 waat psu kaldırır mi cf düzeni ? işlemci be olduğundan o.c yatkin stok ile 3.6 sorunsuz güzel soğutucu ile 4 ghz görür ve cf düzeni gtx 295 den iyi mi ?
  • F1 2011 testi eklendi.

F1 2011 kart kullanım oranları %75 i geçmedi ama sonuç yinede tatmin edici.Gtx 580 den 25 Fps daha iyi.

@
    Enes Eyibil
    1-Oyun sonuçlarına göre haraket edersek şu an piyasaki en iyi tek gpu kartlardan ya daha iyi yada kafa kafaya GTX 580 7970 dahil.Sentetik test sonuçlarına göre haraket edecek olursa GTX 580-GTX 590 arası bir şey.Tek Gpu kartlarla Cf düzenegi karlaşlamak mantıksız ama bana maliyeti belli bu kartların.Sıfır olarak 280 Tl ye aldım.
    2-Kaliteli 650W rahat kaldırır sistemde başka esktrem bir durum yoksa.
    3-Tozunu attırır 295 in.
  • yani 600 high power kaldirmaz diyorsun
  • Lost Planet , Resident Evil 5 , Stalker - Call Of Pripyat , Final Fansty XIV testleri eklendi

Lost Planet Rank B sorun yok ama Rank A bölüm iki de anlık çakılmalar oldu.
    Stalker ve Resident Evil 5 herhangi bir sorun yok CF düzeneginde %100 de kullanımlar.
    Final Fansty XIV Cf destegi yok.

Formatı basmadan denemedigim bech programı kalmasın dedim

@
    Enes Eyibil
    Tam degerlerini bilmeden bir şey diyemem ama kaldırsa bile ucu ucuna kaldırır tavsiye etmem.
  • Sıcak sıcak 1 Ghz ler

PowerColor AX6850 1GBD5-DH  CrossFire - Kullanıcı İncelemesi(1 GHZ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 2 Şubat 2012; 14:42:17 >
  • Hayırlı olsun.Bf 3 multi test edebilirmisin acaba?
  • Malesef orj degil oyun.Zaten alsamda baglantıyla ilgili bir sorun var baglanamıyorum bir türlü.5 kere orjinal oyun aldım hepside aynı sonuç.Port vs denemedigim yöntem kalmadı
  • Üstad monitörün hangi marka?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.