Şimdi Ara

power supply önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar eski ekran kartımı değiştirdim arkdaşımdaki 6790 ekran kartını aldım taktım ancak zannettiğim üzere power supply yetersiz geliyor eski ekran kartını takınca bilgisayar açılıyor.
    sistemim;
    Amd fx 6100 işlemci
    ekran kartı 6790 1 gb 256 bit sapphire
    8 gb 1600 ram 2x4
    m5a78l-le anakart
    üzerine power supply önerirmisiniz eski power 400 watt idi şimdi ne takmam gerekir marka olarak fiyatı çok arttırmadan öneride bulunursanız sevinirim ve 600 watt şu kadar ama 650si bak 20 lira farkla var diyorsanız 650 yi yazmanız yeterli 20-30 lira gibi fiyat farkları için kaliteden asla vaz geçmem teşekkürler

• Google'a power-supply-calculator yazıp bileşen özelliklerini girip ne kadar enerjiye ihtiyacın olduğunu hesapla sorunun pSu nun yetersiz gelmesi olduğundan emin olduktan sonra yeni psu ara

FSP, High Power, Corsair VS serisi hariç, Thermaltake, Coolermaster bu markalardan tercih edebilirsin.
  • 404 watt çıkıyor ancak üstündeki 400 ile çalışmıyor dediğim gibi bence sorun power supplyde zaten power 4 pin atx 12v kablolarını sürekli yakıyor ben yanan kabloyu sürekli değiştiriyorum şuanda kullandığım marka everest kimseye önermem aldık bir kere tamamen yanmadanda yenisini almadım maglum dolar fiyatları olsun yeni bir pcde toplayamam suan bütçem yetmez üstelik bütçemin yeticeğini düşünsekde elimde alıcağım düzgün 600watt bir power olsa yeni sistemlerin çekiceği enerjide minimum oldugu için yeterli gelir diye düşünüyorum ama ben aerocool almayı düşünüyorum şuanlık ancak şu iki psu arasında kaldım yardımcı olabilirmisin yada düşündüklerini direk söyleyebilirsin

600 watt 80+ bronze

650 watt 80+gold

• evanors E kullanıcısına yanıt
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8256

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9336

aerocool da kötü değil. Yukarıda dediğim gibi söylediğim markalar dahilinde seçebilirsin. Bütçene göre hareket et. Bir de model bazlı yorumlara bak fan sesi vs. konusunda... 600W yeterli olur

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.