Şimdi Ara

power supply fanı dönmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar power supply fanım dönmüyor, bir kalemle ittirince gayet güzel dönmeye başlıyor ancak 1 dakika içinde bilgisayar kendiliğinden kapanıyor. eğer fana hiç dokunmazsam kendiliğinden kapanma falan olmuyor, ancak psu çok fazla ısınıyor doğal olarak. ne önerirsiniz?

• fan kasanın iç kısmındanmı dış kısmındamı ?
  • kasanın içinde normalde ama şu an dışarıya çıkarttım belki ısınmasını biraz engelleyebilirim diye..
  • Garantisi yoksa fanı değiştirin, yinede sorun devam ederse bozulmadan bir tamirciye gitmeniz yararınıza olur.
  • psu açıp içini güzelce bi temizle. Eğer pahalı bir psu kullanmıyorsan yeni bir tane al.
  • Diğer şeylere de zarar vermeden Power'ı değiştirmenizi öneririm.
  • önce bir tamirciye göster belliki donanımsal bir olay çok ucuza yapacaklarını tahmin ediyorum. yalnız pc ısıdan yanmasın açma tamir olana kadar 3kuruşluk mal için çok daha fazla zarara uğrama
  • bilgisayarının kapmanma olasılığı su da olabilir cpu cok ısınıp pc kendını kapata bilir zarar gelmemesı için simdi benım tahmınımce bilgisayarın yıllık bı pc olduğundan pwr fanı baya bı toz birikintisi ile sıkısıp fan donmuyor sana 3 çözum sunayım birincisi 2 tl lik pwr fan boyutunda bir fan alıp değiştirmen ikincisi fan acıcı sıpreyler war ilk once pwr a hava tutup içindeki tozu temızlemek sonra fana sıpreyı sıkıp fanı acman 3 ve sonuncu olarak bilgisayarcılardan 2. el standart power alman oda 30 tl felan :) bu arada cpu nunda bi termal macun sursen iyi olur :)
  • Öncelikle fanı temizledim, gerçekten inanılmaz toz çıktı ama yine de problemim düzelmedi. Bu işlerden çok anlamadığım için fan değiştirme işine giremedim ve 70 liraya yeni bir PSU alıp taktım ve problemim düzeldi. Cevap veren herkese çok teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.