Şimdi Ara

post rock

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar bu müzik türünü dinleyen var mı? genel olarak sözsüz müzik yaparlar. benim beğendiğim gruplar sigur ros, magyar posse... bu türü yapan tek yerli grup kafabindünya dır. varsa söyleyin

http://www.postrockmusic.com/ bu siteden de kesintisiz post rock yayını yapılmaktadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gannicus -- 24 Ocak 2011; 18:32:12 >

• Bayadır Sigur Ros dinlememiştim. İyi oldu bu konu.
  • Post Rock da insanı dinginleştiren bir hava var. Dinle, beynin uyuşsun. Sigur Ros da bu etkiyi en iyi yapan grup sanırım. God is an Asronaut da aynı şekilde. Mogwai ve Mono da var unutmadan.

Sigur Ros Untittled 3 ve GiaA'dan Tempus Horizon bu bahsettiğim dinginliği hissettiren en baba parçalardır bana.
  • Eskilerden Camel ıda sayabiliriz Air Born diye bi şarkıları vardır adamı kendinden geçirir ..
  • P-RM (postrockmusic) radyo istasyonunu flash player (aac), iPhone, ipad, ipod touch ve mobil cihazlar ile herhangi bir ek yazılım olmadan dinleyebiliyorsunuz
  • Camel Progressive ve Art rock yapar.Post rock ile alakası yoktur.

Ayrıca Sigor Ros tam anlamınyla salt bir post rock değil diye düşünüyorum.folk bir icelandic ile karışımı diye düşünüyorum post-rock'ın ana teması zaten ruhunu söz ile değil daha minimalist bir yaklaşım ile müzik ile verir .Sigor ros parçalarında gayet söz kullanıyor.Bende severim orası ayrı ..

çok fazla popüler olmayan ama enfes bir grup olan Gifts From Enola dinlenmeli diye düşünüyorum..

65daysofstatic
    Explosions In The Sky
    Godspeed You Black Emperor

dinlenilmeli
  • ya ben rock soundu sevmem pek (drive sevmem) lakin ilk şarkıyı dinledim hoş ya bence
    gothic filan seviyorum ama biraz pek dinlemem de yine, yükselen yaylılar güzel oluyor
  • Halves - Medals
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.